|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 28 głosów | średnia głosów: 5.98
1931 , Fotojamnik... |
Coś pięknego!!!!! :) 2011-10-25 23:47:06 (14 lat temu)
Danusiu musisz zobaczyć tego fotojamnisia :) 2011-10-26 15:23:55 (14 lat temu)
do ZPKSoft: Jestem, widzę, oceniam i dopiero zaczynam się zachwycać:). Wspaniała pamiątka. 2011-10-26 20:29:04 (14 lat temu)
Fotociacho ;) 2011-10-26 21:02:21 (14 lat temu)
Niesamowita zagadka z tą budowlą. Może schody pałacowe, jakiś pomnik? Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup. 2015-06-14 22:00:49 (11 lat temu)
Julo - może w tym pudełku jest drugie z tej serii? 2020-03-30 14:38:42 (6 lat temu)
do Krzyś_: Też mnie to męczy, wczoraj poświęciłam na to zdjęcie sporo czasu, ale bez skutku:-( 2020-03-30 15:10:50 (6 lat temu)
do 4elza: Ja szukam od 2015 :-) Znalazłem kilkanaście różnych budynków (i pomników z symetrycznymi schodami) z podobną arkadową balustradą - nic nie pasuje. Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup. 2020-03-30 23:13:33 (6 lat temu)
do Krzyś_: Już mi przyszło na myśl, że to jakiś park miniatur, dawno rozebrany. Ale nie poddaję się. 2020-03-30 23:17:32 (6 lat temu)
do Krzyś_: A wrzućca nie mógłby pomoc? Podanie jakie fotki były razem z tą mogłoby naprowadzić na ślad. 2020-03-30 23:18:58 (6 lat temu)
Z ratuszem w Zamościu mi się kojarzy, ale to tylko skojarzenie. 2020-03-31 00:28:44 (6 lat temu)
do chrzan233 : Tak duże chyba nie są te schody - człowiek dosięga do górnego piętra. Nawet mniejsze niż schody pałacu w Rogalinie. Mam już cały folder z dworkami i pałacami z takimi schodami :-) Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup. 2020-03-31 00:36:25 (6 lat temu)
do Krzyś_: Coś takiego to może też być, ale mniejsze: 2020-03-31 00:38:52 (6 lat temu)
do Krzyś_: W tym pudełku było owszem, więcej zdjęć, ale wszystkie, które mi się udało zidentyfikować pochodziły właśnie albo z Krakowa, albo z Libiąża, gdzie był dom rodzinny mojej Mamy. A ten dom rodzinny (stoi zresztą do dzisiaj) nie ma żadnej takiej konstrukcji 2020-03-31 02:22:40 (6 lat temu)
do Krzyś_: Jeśli to nie jest z Krakowa, to możemy szukać do skończenia świata...;-) 2020-03-31 06:13:41 (6 lat temu)
do Julo: A jamnik był rodzinny? Bo chyba go nie ma na innych zdjęciach, przynajmniej tych na FP. 2020-03-31 12:05:54 (6 lat temu)
do Julo: Czyli są tam zdjęcia, których się nie udało zidentyfikować :-) To jakieś światełko w tunelu - o ile jest na nich coś, co pozwala na identyfikację. 2020-03-31 12:12:05 (6 lat temu)
A dom rodzinny Mamy gdzie był dokładniej? 2020-03-31 14:11:20 (6 lat temu)
do Hellrid: Julo pisał, że tu . 2020-03-31 14:33:14 (6 lat temu)
do ZPKSoft: Dobrze, że przynajmniej nie ma liści na drzewach, bo to wtedy mogłoby być we Włoszech, Szwajcarii, Austrii i innych krajach, które zwiedzał Autor tego roku. Chociaż pierwotnie zdjęcie mogło też być w zupełnie innym pudełku :-) 2020-03-31 23:56:48 (6 lat temu)
do Krzyś_: W Libiążu niemal na pewno tego zdjęcia nie zrobiono. Czy na pewno w Krakowie - nic nie jest na pewno po 90 latach, ale w tamtych czasach ludzie nie jeździli tyle co dziś. Moja Mama przed wojną rzadko opuszczała Libiąż, odwiedzała czasem Kraków (stąd te zdjęcia), czasem jeździła z rodzicami po zakupy do Chrzanowa. Jest jeszcze teoretycznie możliwe (ale bardzo mało prawdopodobne, żeby rodzina mojej Mamy jeździła tam ze swoim jamnikiem - tak, to był pies mojej Mamy), że to mogłaby być Zbylitowska Góra (tam było Prywatne Gimnazjum Żeńskie Zgromadzenia Najśw. Serca Jezusowego, tj. klasztor sióstr Sacré Coeur, w którym trzy lata Mama się uczyła): Nie ma w tym obiekcie jednak zdjęcia, które mogłoby dać nadzieję na jakieś podobieństwo z tym co widać na fotce z jamnikiem, nawet gdyby jakimś cudem zakonnice pozwoliły tam wejść z psem. 2020-04-08 01:41:15 (6 lat temu)
Gdzie coś podobnego mogło być (lub jest) w Krakowie? Chyba tego rodzaju obiekt jest na zdjęciu. 2026-06-22 13:19:38 (godzinę temu)
|
|
Na stronie od 2006 styczeń
20 lat 5 miesięcy 15 dni |