| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat chrzanowski
OBIEKTY - ul. Kopalniana
1
Obiekty w okolicy
Kopalnia Węgla Kamiennego "Janina"
513
m
Libiąż
Kościół św. Barbary
968
m
Libiąż
Górnicza 5
985
m
Libiąż
Dworzec autobusowy
1581
m
Libiąż
Kościół-pomnik biskupa Franciszka ...
1775
m
Libiąż

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kopalniana 1

Zbudowano: ~1907-15
Dawniej: Willa dyrektora kopalni

Dawna (do 1939) służbowa willa dyrektora kopalni Janina, później prawdopodobnie stołówka kopalniana, jeszcze później noclegownia dla samotnych mężczyzn. Pod koniec 2009 budynek oczekiwał nowego nabywcy.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Danuta B.
 
+3 głosów:4
Wzruszające...
2011-11-15 20:06:17 (14 lat temu)
Mikrob
 
Czepiami się do komentarzy, że coś tam nie dokońca trafnie określaja. A ten tutaj taki.... on nic konretnego nie określa a jest bardzo konkretny... :-).....
2011-11-15 20:27:04 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do Mikrob: Obejrzyj wszystkie zdjęcia obiektu. A poza tym mam w pamięci wykasowany chyba komentarz, gdzie Julo pisze, że to jego mama. Ta pani patrzy na dom, w którym się wychowała. Kiedyś był piękny, przywołuje wspomnienia z dzieciństwa... itd. Teraz się ze mną zgodzisz. PS. Sądziłam, że ze zdjęciami Jula z Libiąża wszyscy są na bieżąco:).
2011-11-15 20:46:24 (14 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Tu jest ten komentarz.
2011-11-15 21:40:05 (14 lat temu)
Mikrob
 
do Danuta B.: Danuto... ja od początku się z Tobą zgadzam.
2011-11-15 23:05:48 (14 lat temu)
Julo
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Dokładnie to pokazuje okno swojego pokoju dziecinnego...
2011-11-18 00:55:28 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: O dziękuję. Eugeniuszu, dodałam dla Ciebie dwa nowe zdjęcia żurawia
2011-11-15 21:56:46 (14 lat temu)
do Danuta B.: Dzięki obejrzę w przyszłym tygodniu bo teraz nie mam tu internetu jestem w podkarpackim.
2011-11-15 22:29:52 (14 lat temu)
Ciekawe jaka była cena takiego filmu kolorowego w tamtych latach... zawsze mnie to zastanawiało...
2010-03-01 11:18:07 (16 lat temu)
Julo
 
do Neo[EZN]: Niestety - nie mam pojęcia. Moja matka wtedy była małą dziewczynką, i też nie wie, dziadek zmarł, nie zachowały się żadne rachunki za te filmy. Wiem tylko, że w cenie było wywołanie tego filmu w Berlinie i wysyłka do klienta.
To i tak cud, że te kolory jeszcze się trochę zachowały (to zdjęcie zrobione było w 1938).
Nota bene zob. jeszcze opis tego (zrobionego w 1939 r.) zdjęcia: br>Podobna zresztą procedura była i po wojnie, sam pamiętam jak moi rodzice wysyłali NRD-owskie filmy Agfa-Wolfen (a potem ORWO) do laboratorium w Bydgoszczy. To było niezbyt tanie...
2010-03-01 17:43:55 (16 lat temu)
Julo
 
Analizując topografię i widoczne na śniegu cienie można wyciągnąć wniosek, że zdjęcie wykonano w przybliżeniu w samo południe.
2011-08-22 00:23:20 (14 lat temu)
Julo
 
+2 głosów:2
Widoczna na pierwszym planie dziewczynka z lalką (obok stoi wózek dla lalek) to moja mama...
2011-10-24 21:09:46 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do Julo: Czy to ta sama pani?
2011-10-24 21:23:01 (14 lat temu)
Julo
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Tak jest, ta sama. Prawie osiemdziesiąt lat później...
2011-10-24 21:58:02 (14 lat temu)
Julo
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: No tak, zorientowałem się, że odręczny napis z datą zdjęcia zrobiony został po stronie emulsji, więc aby zachować prawidłowy układ fotografii trzeba było zrobić lustrzane odbicie, przez co napis staje się "lewoczytelny".
2011-10-24 22:06:00 (14 lat temu)
Julo
 
Zdarzało się już w Polsce, że zima trzymała do końca marca...
2013-03-30 15:03:15 (13 lat temu)
Julo
 
+1 głosów:1
Odnalazłem właśnie w drugiej skrzynce szybkę z negatywem tej samej fotografii. Jak się okazuje, dziadek w 1931 roku pracowicie kopiował ze szklanych negatywów na szklane pozytywy. Zdjęcie było stereoskopowe (widoczny tu jest tylko jeden z dwóch kadrów), a przejście z negatywu na pozytyw dawało możliwość oglądania tych fotek w "normalnej" skali szarości przy użyciu specjalnej przeglądarki - zob.
2011-11-15 19:55:38 (14 lat temu)
Nie katuj, daj większe. :)
2011-12-11 00:41:12 (14 lat temu)
Julo
 
do Petroniusz: Oryginalna odbitka miała tylko 6x9 cm. Ale specjalnie na Twoje życzenie zeskanowałem ją jeszcze raz, z większą rozdzielczością. Tyle, że biorąc pod uwagę technikę fotografii amatorskiej z lat trzydziestych - nie uzyskaliśmy z tego wcale więcej szczegółów...
2011-12-11 08:59:30 (14 lat temu)
do Julo: Dziękuję bardzo. :)
2011-12-11 09:38:38 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
Julo, Ty też jesteś autorem tego zdjęcia ?
2019-04-18 08:49:57 (7 lat temu)
Julo
 
do ZPKSoft: Nie wiem, czemu mnie wpisało jako jednego z autorów, bo wpisałem że autorką jest Maria Szczotkowska (to moja babka, zmarła w 1959, 60 lat temu, więc dysponuję jej prawami). I wyświetla się dwoje autorów jednego zdjęcia, co oczywiście nie ma sensu.
2019-04-18 20:25:40 (7 lat temu)
Julo
 
do ZPKSoft: próbowałem usunąć zaznaczenie w okienku "jestem autorem zdjęcia" w formularzu, ale bezskutecznie
2019-04-18 20:29:19 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do Julo: Bo trzeba zmienić źródło ze zdjęć Julo na.. , no właśnie na jakie ? Mamy u nas jakiś zbiór Twoich zdjęć rodzinnych ?
2019-04-18 20:50:18 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do ZPKSoft: Znalazłam -Twoje zbiory prywatne i zmieniłam. Sprawdź czy może tak być ?
2019-04-18 20:52:16 (7 lat temu)
Julo
 
do ZPKSoft: Dzięki, jest OK.

Od dłuższego czasu byłem mało aktywny tutaj (obowiązki służbowe...), trochę pozapominałem co i jak się ustawia.
Teraz mam już czas tylko dla siebie (latka płyną...), więc zamierzam wznowić aktywność.
2019-04-18 21:27:10 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do Julo: W międzyczasie trochę się zmieniło na portalu, inaczej wygląda dodawanie znaczników, inna jest mapa a i sama edycja zdjęć/obiektów została uproszczona. W razie problemów pisz w komentarzu pod zdjęciami, zawsze ktoś pomoże.
2019-04-18 21:41:14 (7 lat temu)
Julo
 
Przypuszczam, że po prawej jest mur kopalni, a po lewej płot willi dyrektora przy ul. Kopalnianej 5
2020-06-21 21:58:24 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia 6 lat temu)
Rodzinne zdjęcie: ogród domu w Libiążu (w tle wzgórze Żarki), Palmowa Niedziela 1931, moja babcia ze swoim synem i z córką - moją mamą
Widok z tarasu: widoczne niektóre detale pod dachem budynku
1931
-
1935
1931
-
1937
1935
-
1938
1936
-
1938
1938
-
1938
1938
-
2015
1938
-
2019
2019
-
2019
2019
-
2019
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: ołyka kwk makoszowy bydgoszcz bydgoszcz żmigród żmigród krynica krynica żmigród żmigród krynica pensjonat żary żary malbork malbork Ostrołęka Nowomiejska Ostrołęka Ostrołęka frenzel żary Ostrołęka frenzel żary ostrołęka wojska polskiego 28 ostrołęka koszary sucha koszary ostrołęka pałac wiśle Legionów pałac wiśle rajczy Ostrołęka Nowomiejska maślice Ostrołęka Nowomiejska