|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 8 głosów | średnia głosów: 5.44
23 stycznia 2012 , Pozostałość po budynku, należącym kiedyś do PKP, w którym pierwotnie (w okresie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej) mieszkania miał naczelnik stacji Ząbkowice - widok od strony parku. Około ośmiu metrów od obiektu w parku znajdowała się piękna fontanna, po której do dziś pozostał jedynie zarys.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 5 marca 2012, godz. 20:15:54 Autor zdjęcia: Arkadiusz K. (Arro) Rozmiar: 1300px x 918px Licencja: CC-BY-SA 3.0 Aparat: NIKON D5000 1 / 100sƒ / 3.5ISO 50018mm
4 pobrania 1514 odsłon 5.44 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Arkadiusz K. (Arro) Obiekty widoczne na zdjęciu
Dworcowa 23 więcej zdjęć (12) Zbudowano: ok 1850 O budynku tym nie wiemy wiele. Poprzedni właściciel budynku (PKP) niezbyt chętnie dzieli się informacjami. Powstał prawdopodobnie ok 1850 roku. Pierwotnie mieszkał tam naczelnik stacji z rodziną, potem przez lata budynek należał do PKP i mieściły się w nim biura. Obecnie jest w rękach prywatnych. Kilka lat temu (ok. 2005-07 roku) budynek ten spłonął i przez lata stał niszczejąc. Pałacyk otoczony jest starym parkiem, w którym kiedyś istniała piękna fontanna. Dziś pozostał po niej tylko ślad a gęste zarośla uniemożliwiają podziwianie obiektu. W dniu fotografowanie (23.01.2012r.) dla zabezpieczenia ruin przed postronnymi, teren posesji został ogrodzony. ul. Dworcowa więcej zdjęć (76) |