26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Dworcowa 10
228
m
Dąbrowa Górnicza
Dworcowa 17
271
m
Dąbrowa Górnicza
Dworcowa 8
277
m
Dąbrowa Górnicza
Dworcowa 9
357
m
Dąbrowa Górnicza
Dworzec kolejowy
363
m
Dąbrowa Górnicza

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dworcowa 23

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: ok 1850
O budynku tym nie wiemy wiele. Poprzedni właściciel budynku (PKP) niezbyt chętnie dzieli się informacjami. Powstał prawdopodobnie ok 1850 roku. Pierwotnie mieszkał tam naczelnik stacji z rodziną, potem przez lata budynek należał do PKP i mieściły się w nim biura. Obecnie jest w rękach prywatnych. Kilka lat temu (ok. 2005-07 roku) budynek ten spłonął i przez lata stał niszczejąc. Pałacyk otoczony jest starym parkiem, w którym kiedyś istniała piękna fontanna. Dziś pozostał po niej tylko ślad a gęste zarośla uniemożliwiają podziwianie obiektu. W dniu fotografowanie (23.01.2012r.) dla zabezpieczenia ruin przed postronnymi, teren posesji został ogrodzony.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Niestety gęste zarośla parku uniemożliwiają lepsze ujęcie.
2012-03-05 20:22:03 (14 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+2 głosów:2
Zdjęcie zrobione ostatniego dnia, gdy dostęp do ruin był w miarę możliwy. Dnia następnego ekipa zakończyła wygradzanie budynku a obecny właściciel "nie życzy sobie" ciekawskich.
2012-03-05 20:33:39 (14 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+2 głosów:2
Dzięki Zygmuncie... byłem tam przypadkiem, na szczęście z aparatem ;)
2012-03-11 19:00:45 (14 lat temu)
Widoczne badyle i dym, to wynik działań ekipy stawiającej ogrodzenie. Niezbyt chętnie zeszli z kadru ;)
2012-03-05 20:31:40 (14 lat temu)
WW
 
Okropne marnotrawstwo. Budynek ciekawy, bo z wyraźnymi wpływami zza pruskiej granicy.
2012-03-05 22:46:46 (14 lat temu)
do WW: Niestety... Obawiam się, że dni tego budynku mogą być policzone. Zważywszy ile lat niszczał po pożarze, jakoś wierzyć mi się nie chce, by nagle właściciel znalazł środki i przywrócił go do świetności.
2012-03-06 12:15:37 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 14 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Orzechow Orzechow sandomierz katedra kamienica pod sowami kamienica pod sowami sandomierz katedra brukowa warszawa kijowska warszawa lublin 1940 sklep gs stawiszyn stawiszyn park rzeźb warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus