|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 8 głosów | średnia głosów: 5.56
28 marca 2012 , Ładownia kruszywa. Na terenie dawnej szopy jest skup złomu.Skomentuj zdjęcie |
Dodane: 29 marca 2012, godz. 15:58:12 Autor zdjęcia: † Andrzej Mastalerz Rozmiar: 1800px x 1200px Aparat: II*
4 pobrania 1599 odsłon 5.56 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia † Andrzej Mastalerz Obiekty widoczne na zdjęciu
Stacja kolejowa Strzegom więcej zdjęć (50) Strzegom – stacja kolejowa w Strzegomiu, w województwie dolnośląskim, w Polsce. Znajduje się na linii 137 Katowice - Legnica. Stacja Strzegom zlokalizowana jest na peryferiach miasta. Oddana do użytku została 16 grudnia 1856 roku. Pierwsza nazwa stacji brzmiała Striegau. Od 1945 roku stacja nosi nazwę Strzegom. Przez stacje przechodzą linie kolejowe Katowice – Legnica i Malczyce – Marciszów. Budynek dworca nie pełni już swojej funkcji – został adaptowany na inne cele, kasy zamknięte i zlikwidowane. Od roku 2008 wznowiono ruch pasażerski (pociągi na trasie Legnica – Kamieniec Ząbkowicki). wikipedia (fantom) Linia kolejowa nr 137 Katowice - Legnica więcej zdjęć (6) Linia kolejowa Katowice – Legnica została otwarta w 1844 roku i aż do roku 1876 była stopniowo wydłużana. W 1957 rozpoczęto elektryfikację, lecz proces ten zatrzymał się na odcinku Katowice – Kędzierzyn Koźle. Odcinek w okolicach Nowej Wsi Legnickiej był również zelektryfikowany ale sieć trakcyjna została zdemontowana dla potrzeb lotniska. Na trasie można spotkać wiele ciekawych miejsc m.in. znacznie nachylony odcinek w okolicach Radzikowic, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, Sowiogórskie Muzeum Techniki w Dzierżoniowie. Źródło: Wikipedia Linie kolejowe w województwie dolnośląskim więcej zdjęć (6) Linie kolejowe w Polsce więcej zdjęć (10) |