starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 8 głosów | średnia głosów: 5.56
Skomentuj zdjęcie
Na stronie od 2011 grudzień
14 lat 6 miesięcy 1 dzień
Dodane: 29 marca 2012, godz. 15:58:12
Autor zdjęcia: † Andrzej Mastalerz
Rozmiar: 1800px x 1200px
Aparat: II*
4 pobrania
1599 odsłon
5.56 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia † Andrzej Mastalerz
Obiekty widoczne na zdjęciu
stacje
Stacja kolejowa Strzegom
więcej zdjęć (50)
Strzegom – stacja kolejowa w Strzegomiu, w województwie dolnośląskim, w Polsce. Znajduje się na linii 137 Katowice - Legnica.

Stacja Strzegom zlokalizowana jest na peryferiach miasta. Oddana do użytku została 16 grudnia 1856 roku. Pierwsza nazwa stacji brzmiała Striegau. Od 1945 roku stacja nosi nazwę Strzegom. Przez stacje przechodzą linie kolejowe Katowice – Legnica i Malczyce – Marciszów. Budynek dworca nie pełni już swojej funkcji – został adaptowany na inne cele, kasy zamknięte i zlikwidowane.
Od roku 2008 wznowiono ruch pasażerski (pociągi na trasie Legnica – Kamieniec Ząbkowicki).
wikipedia (fantom)
Linia kolejowa Katowice – Legnica została otwarta w 1844 roku i aż do roku 1876 była stopniowo wydłużana. W 1957 rozpoczęto elektryfikację, lecz proces ten zatrzymał się na odcinku Katowice – Kędzierzyn Koźle. Odcinek w okolicach Nowej Wsi Legnickiej był również zelektryfikowany ale sieć trakcyjna została zdemontowana dla potrzeb lotniska. Na trasie można spotkać wiele ciekawych miejsc m.in. znacznie nachylony odcinek w okolicach Radzikowic, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, Sowiogórskie Muzeum Techniki w Dzierżoniowie.

Źródło: Wikipedia
Linie kolejowe w Polsce
więcej zdjęć (10)