starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 4 głosy | średnia głosów: 6

Polska woj. dolnośląskie Wrocław Gaj ul. Orzechowa

29 sierpnia 2004 , "Budynki przy ul.Orzechowej - standardowy przykład brzydoty i tandety architektonicznej".

Skomentuj zdjęcie
do widzenia
 
+1 głosów:1
Jak sie ktos wychowal na tym osiedlu to raczej ma zgoła odmienne zdanie.
2018-02-27 22:44:15 (8 lat temu)
zygmunt_ra
+3 głosów:3
do do widzenia: Sentyment do miejsca to jedno, a fakt obiektywny, że te osiedla były budowane bez ładu i składu - to drugie. Zawsze mówiłem, że projektantów np. pl. Społecznego, czy zagospodarowania rożnych rejonów Wrocławia (zwłaszcza część zachodnia i południowa), należałoby wybatożyć pod wrocławskim pręgierzem bez sądu plus dożywotni zakaz zbliżania się do deski kreślarskiej.
2018-02-27 23:58:12 (8 lat temu)
do widzenia
 
+2 głosów:2
do zygmunt_ra: to byl czas gdzie do miasta naplywalo duzo ludzi i gdzie musieli mieszkac a ze mieszkania rozadawalo panstwo to budowali szybko i byle jak. Inna sprawa to tamtejsze technologie. Ale przynajmniej nikt sie nie zadluzał na 3 pokolenia u zyda w banku jak teraz i nie ma kuchni w duzym pokoju na scianie.... ja tam cenie tamten czas....
2018-03-08 20:36:26 (8 lat temu)
esski
+3 głosów:3
do do widzenia: Tak, tak, każdy tylko pstryknął palcem i juz mu mieszkanie dawali. Ja też tak chciałem. Nie poszedłem do "żyda" a jedynie do Cichego Kącika na Czarnieckiego. Najsampierw nie ja a moi rodzice. Wpłacali swoją krwawicę by ich syn dostał te "darmowe" mieszkanie. Wpłacali jak trzeba.. Kiedy już byłem pełnoletni to skromnie podreptałem do nie żyda, w spółdzielni Cichy Kącik - był to rok 1986, , pytam o "darmowe" mieszkanie, Pani zza biurka wyciaga skoroszyt.. szuka i szuka.. w końcu znalazła. OOOOOOOOO mam pana .. jest pan na przyśpieszonej liście... Swoje klucze dostanie pan nie szybciej jak w roku 2026, ŻE CO? że za 40 lat? Tak proszę pana.. takie mamy terminy.. wie pan.. są potrzebujący.. tacy jak działacze społęczni PZPR, oficerowie WP i milicji, posługacze SB a pan panie.. czekać pan musi.. Będąc ostatnio we wrocku poszedłem zaciągnąć jezyka, co z moim darmowym mieszkaniem, .. .. na koncie książeczki mieszkaniowej mam coś kilkanaście złotych.. spółdzielnia działą dalej...
2018-03-08 20:47:59 (8 lat temu)
do widzenia
 
+2 głosów:2
do esski : zgadza sie Kolego, tak bylo, wszystko ma swoje dobre i zle strony, tyle ze taraz nie ma juz nawet list tylko pytaja czy mozesz sie zapozyczyc na 50 lat, takze nic sie nie zmienilo dla szaraków. Ale nie o tym dyskusja... Porwnaj sobie przestrzenie pomiedzy budynkami na tych paskudnych jak twierdzisz osiedlach z tym co masz obecnie. Pracowalem pare lat jako kurier i znam kazda dziure we Wroclawiu. Nigdy nie dal bym pol banki za mieszkanie na tych nowych osiedlach... wole wielka plyte na zadbanym osiedlu. Akurat Gaj nie wypada tu najgorzej.
2018-03-08 20:56:56 (8 lat temu)
do do widzenia: No tak .., jeśli już szukać jakichś plusów tych osiedli z "wielkiej płyty" to zapewne przestrzenie za oknem, których już nie ma na tych nowych osiedlach, gdzie sąsiad sąsiadowi zagląda przez okno.
A z tym rozdawaniem mieszkań to w istocie mit powielany przez sympatyków PRL - sam znam parę osób, które wpłacały latami na książeczkę mieszkaniową i ... guzik dostali a pieniądze w międzyczasie zeżarła inflacja.
2018-03-13 07:22:28 (8 lat temu)
Neo[EZN]
Na stronie od 2001 wrzesień
24 lat 9 miesięcy 7 dni
Dodane: 13 września 2004, godz. 10:29:34
Rozmiar: 900px x 675px
6 pobrań
2424 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Neo[EZN]
Obiekty widoczne na zdjęciu
ul. Orzechowa
więcej zdjęć (76)
Dawniej: Herdainer Feld Weg
Obecna nazwa obowiązuje od 1949/50, przedtem od 24 III1948 r. ulica nazywała się Jaskółcza), miała ona wiejski charakter, stąd jej rozrzucona zabudowa, pozwoliłoto przydzielić w 1949/50 część jej budynków do nowych ulic: Jabłecznej i Brzoskwiniowej