starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 15 głosów | średnia głosów: 6

Polska woj. dolnośląskie Wrocław Mapy i plany

30 kwietnia 1945 , Położenie wojsk 6. Armii na dzień 30. kwietnia 1945 roku.

Skomentuj zdjęcie
Neo[EZN]
+1 głosów:1
Tam gdzie czerwona linia - tam było największe spustoszenie dla wrocławskiej tkanki miejskiej... Najgorszy jest front "stacjonarny" :(
2013-03-09 23:16:09 (13 lat temu)
pawulon
+2 głosów:2
A co to takiego to CAMO FR?
2013-03-09 23:52:47 (13 lat temu)
krzysztal
+1 głosów:1
do pawulon: CAMO FR - od pierwszych liter nazwy Centralne Archiwum Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej. Mieści się w Podolsku koło Moskwy.
2013-03-11 23:48:59 (13 lat temu)
pawulon
+2 głosów:2
do krzysztal: Dzięki za wyjaśnienie, ale następnym razem pisz nazwy w całości, bo trudno by ktoś znał wszystkie skróty nazw instytucji na świecie ;)
2013-03-12 00:10:59 (13 lat temu)
Ciekawe, że na języku rosyjskim uczyli - gdie ty żywiosz ? Ja żywu wa Wrocławie - a nie w Breslał (Breslau).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2013-03-12 11:44:32 (13 lat temu)
krzysztal
+1 głosów:1
Nie wiem, czy zadowalający jest rozmiar tego planu - zbliżony do znaczka pocztowego ? :) Bo mam też ten plan w porażająco dużej rozdzielczości - podmienić ?
2014-01-20 03:46:29 (12 lat temu)
do krzysztal: Podrzuć mi na skrzynkę, zrobię to w 'zoomie", będzie zdecydowanie lepiej do oglądania, może być nawet 10000pixeli szerokie, gdy wrzucisz takie szerokie(pojedyńczy plik) to będzie sie takie coś zbyt długo ładowało i do przeglądania będzie nie teges. W przypadku "zooma" po killu minutach pracy i przelewie na serwer, będzie taki plan wyglądał podobnie jak ten
2014-01-20 04:27:02 (12 lat temu)
do esski : Hmm, obędzie się nawet bez wysyłania, bo teraz widzę, że dokładnie ten sam arkusz jest tutaj:
2014-01-20 05:04:12 (12 lat temu)
do krzysztal: Sprawa ucichła :) Pełny rozmiar planu jest w linku powyżej.
2014-02-28 14:30:41 (12 lat temu)
do krzysztal: OO, dzięki! Przegapiłem, wieczorem podmienię na pełnorozmiarowe :)
2014-02-28 14:39:17 (12 lat temu)
Neo[EZN]
+1 głosów:1
do krzysztal: Podmieniłem na znacznie większe :)
2014-02-28 19:22:21 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Plan jest po rosyjsku to widać :), ale nie wiem czy wszyscy zauważyli że ma listę celi - odnosi się do produkcji wojennej i obiektów strategicznych. Takich rzeczy nie ma na planach niemieckich. Dobrze, że znam literki to trochę podukam.
2014-04-21 23:39:40 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Największe zniszczenia są tam gdzie Rosjanie uparcie parli do centrum.Od Odry do Borowskiej.Pięć rosyjskich dywizji w tym pasie każdego dnia czyściło kwartał.Front praktycznie stał od Borowskiej do Odry w Parku Wschodnim.Taki stan w pasie natarcia 273 Radzieckiej Dywizji trwał od końca lutego do kapitulacji.
2021-12-14 16:15:20 (4 lata temu)
krzysztal
Na stronie od 2011 kwiecień
15 lat 2 miesiące 0 dni
Dodane: 9 marca 2013, godz. 18:05:47
Rozmiar: 8716px x 7341px
18 pobrań
7966 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia krzysztal
Obiekty widoczne na zdjęciu
Mapy i plany
więcej zdjęć (324)
Dawniej: Karten, Pläne