|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 6
1966 , Plan Wrocławia, wydanie z 1966 roku. |
1. Kolejny raz powielony błąd z linią tramwajową na Ślężnej dochodzącą aż do Suchej. 2. W porównaniu do 1964 roku w układzie linii tramwajowych nie widzę żadnych zmian 3. Przeniesiono pętlę "D" bliżej dworca (z ul. Dworcowej) 4. Pojawiła się nowa linia autobusowa "F" - Klecina - Kromera 5. Pojawiła się nowa linia "E" mająca jedną pętlę w Rynku a drugą w bardzo dziwnym miejscu - na stacji benzynowej przy Kowalskiej - Krzywoustego 6. Zlikwidowano linię "C" - przywrócą ją niebawem ;) ... i to chyba wszystko. Układ ulic jest chyba identyczny. 2013-03-23 12:44:31 (13 lat temu)
Jest basen zakładów energetycznych , róg Sztabowej i Powstańców . Malutki , ale na tamte czasy super dla nas , woda brudna nie zmieniana cały sezon . Prawie w centum nie trzeba było jeździć na stawek przy Skarbowców 2013-03-23 19:57:43 (13 lat temu)
do czarek: Na Skarbowców były kijanki, strach pomyśleć, co było w tym na Sztabowej...:). 2013-03-23 20:06:39 (13 lat temu)
do Danuta B.: Czasami pływały niespodzianki 2013-03-23 20:10:26 (13 lat temu)
do czarek: O niespodzinkach czyhających na pływaków krążyły legendy na Morskim Oku, nie miałem tej nieprzyjemności niegdy czegoś takiego tam napotkać. 2013-03-23 20:35:12 (13 lat temu)
do esski : Ja niestety tak. G....na dryfowały tam jak kłody drew na rzece ;) 2013-03-24 00:18:40 (13 lat temu)
dlaczego na tej mapie (i nie tylko tej) konsekwentnie nie zaznacza się kolejowej obwodnicy towarowej? wymazuje się ten twór niemal tak samo uporczywie jak i domalowuje most piastów-racławicka nad ślęzą... 2013-10-11 10:09:28 (12 lat temu)
do Włochu: Żeby szpiedzy imperialistyczni nie zobaczyli. 2013-10-11 10:27:59 (12 lat temu)
do mamik: że też sam na to nie wpadłem.. 2013-10-11 11:22:35 (12 lat temu)
do Włochu: Tutaj w ogóle nie ma linii kolejowych 2013-10-11 11:48:21 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Z wychwyconych ciekawostek - to kursowanie 105 przez Asnyka do Czajkowskiego - trwało to chyba tylko kilka lat. Ani przedtem, ani potem na Asnyka komunikacja nie była już obecna. 2017-07-20 13:04:05 (8 lat temu)
Mnie zdumiewa sieć ulic na Grabiszynku, nieznane dziś Zduńska, Świdrowa i Kołodziejska, oraz zawarte obecnie w ogródkach Szlifierska, Wynalazców, Mechaników. 2017-07-20 15:48:59 (8 lat temu)
do Jazzek: Zduńska jest jak najbardziej znana, ale na Praczach Widawskich. Ulica na Grabiszynku obecnie ma adresy z Tapicerskiej. Szlifierska, Wynalazców i Mechaników do dziś tkwią na planach, Świdrowa też, przynajmniej do niedawna. Mechaników nawet jest obecna na oficjalnym miejskim planie. Kołodziejska jako droga istnieje, choć domy mają adrey z Blacharskiej i Rymarskiej. Wszystko to typowe przykłady ulic planowanych, których realizacja nie do końca wyszła – w tym wypadku zanim się doczekały realizacji przydzielone niegdyś nazwy znikły. Inny przykład to widoczne tu zaplanowane jeszcze przez NIemców i nigdy niezrealizowane ulice na Tarnogaju – Strońska i Radkowska (OIDP jeszcze Kłodzka tam była), których nazwy po latach wróciły na Gaju. 2017-07-20 16:25:13 (8 lat temu)
do Neo[EZN]: Wydaje mi się, że to jest błąd z tą pętlą E. Ona mogła jeździć do Krzywoustego ale do „ryneczku” Psiaka. Ktoś jest w stanie zweryfikować? 2020-12-25 20:18:13 (5 lat temu)
do matomi: Bardzo dziwne miejsce na pętlę, też wydaje mi się, że to błąd. Można by było zajrzeć na drugą stronę tej mapy (i na opisy tras). 2020-12-25 21:28:47 (5 lat temu)
|
|
Na stronie od 2009 październik
16 lat 8 miesięcy 4 dni |