starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 5.38

Polska woj. dolnośląskie Wrocław Przedmieście Oławskie ul. Kościuszki Tadeusza, gen. Starostwo Powiatu Wrocławskiego Wnętrze

grudzień 2009 , Główna sala biura obsługi klienta. Tu mile panie przyjmą nasz wniosek, a nawet pomogą go wypełnić:)

Skomentuj zdjęcie
A co najciekawsze - nie przegonią gdy ktoś będzie chciał zrobić zdjęcie.
2010-02-10 23:01:57 (16 lat temu)
stoik
 
do Neo[EZN]: przyjemne wnętrze
2010-02-10 23:46:12 (16 lat temu)
2010-02-11 10:18:58 (16 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Złapałeś tę samą przesympatyczną p. Ewelinę:)
2010-02-11 11:32:06 (16 lat temu)
Danuta B.
Na stronie od 2004 czerwiec
22 lat 0 miesięcy 0 dni
Dodane: 10 lutego 2010, godz. 22:53:09
Autor zdjęcia: Danuta B.
Rozmiar: 1100px x 768px
Licencja: CC-BY-SA 3.0
1 pobranie
1674 odsłony
5.38 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Danuta B.
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wnętrze
więcej zdjęć (12)
Zbudowano: 2008-2009
ul. Kościuszki Tadeusza, gen.
więcej zdjęć (3544)
Dawniej: Tauentzien Strasse, Neue Tauentzien Strasse
Ulica nabrała miejskiego charakteru po 1807 r., co związane było z wyburzeniem fortyfikacji miejskich. Jednak już wcześniej w tym miejscu biegła jedna z głównych dróg Przedmieścia Świdnickiego. W 1823 r. do ulicy przyłączono odcinek między ul. Dworcową i ul. Pułaskiego zwany Małym Wygonem. Wtedy też oficjalnie wprowadzono nazwę Tauentzienstr. Patronem został pruski generał Friedrich Bogislav von Tauentzien (1710-1791). W 1863 r. do ulicę ponownie przedłużono, tym razem do połączenia z ul. Traugutta i ul. Krakowską. Nowy odcinek dla odróżnienia od starszego nazwano Neue Tauentzien Strasse. Posiadał ona także odrębną numerację. Stan taki trwał do pierwszych lat XX wieku. Wtedy zdecydowano się na połączenie całej ulicy pod jedną nazwą i z jedną numeracją.

W 1945 roku zdecydowana większość zabudowy uległa zniszczeniu. Trochę mniej zniszczeń zanotowano we wschodnim odcinku ulicy. Ulica jako jedna z pierwszych po wojnie otrzymała nowego patrona. 25 lipca 1945 r. został nim generał, bojownik o niepodległość Polski Andrzej Tadeusz Bonawentura Kościuszko (1746-1817). W kolejnych latach w mijscu zniszczonych w czasie wojny kamienic wzniesiono bloki.