starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 31 głos | średnia głosów: 6

Polska Fotopolska Fotopolanie w akcji

23 maja 2014 , Cieszyńscy Fotopolanie w akcji :) Państwowa Szkoła Muzyczna w Cieszynie , Cieszyńska Noc Muzeów 23.5.2014. Od lewej: Czesil, JozefB, Palo, Grzegorz Miklar - było głośno :)

Skomentuj zdjęcie
ZPKSoft
+5 głosów:5
SUPER ! Fotopolanie inaczej ;)))
2014-05-24 15:02:10 (12 lat temu)
paulus60
+2 głosów:2
Sympatyczne. Widać, że Panowie ostro daliście w trąbę (znaczy w waltornię i puzon, o flecie nie wspominając). Jednym słowem - gitara! :)
2014-05-24 15:06:53 (12 lat temu)
† marian11
+2 głosów:2
A Czesil to trzymie ten flet jak świnia kość.
2014-05-24 15:44:13 (12 lat temu)
Neo[EZN]
+1 głosów:1
do ZPKSoft: I to jeszcze w naszych koszulkach - też mam taką - moja ulubiona bo duża, czarna i do tego jeszcze logo ale będziemy musieli wypuścić wersję z nowym logiem z podpisem "Ocalić od zapomnienia" zamiast "Polska na fotografii".
2014-05-24 20:39:46 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Też mam... czarne i granatowe ale domagają się już wymiany ;)
2014-05-24 20:45:38 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Nie ma sprawy, jak kiedyś wpadniesz to coś wymyślimy.
2014-05-24 20:45:38 (12 lat temu)
do paulus60: Tak dla "muzycznej poprawności" powiem, ze waltornię, czyli inaczej róg, trzyma się tak, że lewa ręka jest na klawiszach, a prawa ........ włożona do czary głosowej; co ciekawe, ta ręka też ma wpływ na grę, a dmuchanie to czasem także wydawanie dźwięków o określonej wysokości.
Marian ma "rację", flet trzyma się obiema rękami wysuwając go nie w lewo, ale w prawo, zaś usta dotykają ustnika. Rozciąganie głównego suwaka puzonu wykonuje się jednak prawą ręką
Szkoda, że mnie tam nie było, wszakem absolwentem tej Szkoły, zrobilibyśmy mały koncert :-)
2014-05-24 21:40:09 (12 lat temu)
stoik
 
a mnie tam nie było ? 6++ ; )
2014-05-25 00:41:56 (12 lat temu)
stoik
 
...jak chodzi o wspomnienia - 7 lat w klasie gitary - Pani Mrózek, Miklewski, Staszczyszyn i lekcje u mistrza - Bronisław Firla. chodziło się. piękne wspomnienia. sorry, że przynudzam ; ) do tej pory umiem podegrać do kotleta. ( mówiliśmy na niego Majster - z całym szacunkiem ; )
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: asdfgh
2014-05-25 00:51:17 (12 lat temu)
czesil
 
:-))))
2014-05-25 20:43:42 (12 lat temu)
Strasznie żałuję, że z wami nie mogłem być. Ale miałem zaplanowany wcześniej wyjazd i niestety nie miałem jak :(
2014-05-26 14:55:23 (12 lat temu)
czesil
 
do 308_Banan: Szkoda, bo nie wszystkie instrumenty poszły w ruch :-)
2014-05-26 21:55:35 (12 lat temu)
palo
Na stronie od 2012 styczeń
14 lat 4 miesiące 27 dni
Dodane: 24 maja 2014, godz. 14:26:03
Autor zdjęcia: palo
Autor: fotożona Ewa ... więcej (1)
Rozmiar: 1204px x 787px
Aparat: Canon EOS 50D
1 / 13sƒ / 3.5ISO 20018mm
3 pobrania
2426 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia palo
Obiekty widoczne na zdjęciu
Fotopolanie w akcji
więcej zdjęć (790)
Fotopolska
więcej zdjęć (18)
Wnętrza
więcej zdjęć (7)
Pałac Myśliwski Habsburgów
więcej zdjęć (134)
Architekt: Joseph Kornhäusel
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1840
Dawniej: Pałac myśliwski
Zabytek: A- 244/77

W miejscu średniowiecznego zamku dolnego, mieszczącego pierwotnie stajnie, zbrojownię i mieszkania służby dworskiej, z inicjatywy arcyksięcia Karola Habsburga, w latach 1838 – 40 powstał Pałac Myśliwski według projektu wybitnego przedstawiciela wiedeńskiego klasycyzmu – Józefa Kornhäusla. Przy pałacu wzniesiono oranżerię, rozebraną w 1966 roku. Zamkowej rotundzie Kornhäusel nadał charakter klasycystycznego pawilonu, zaś na terenie całej Góry założono romantyczny krajobrazowy park. W 1914 roku ostatni książę cieszyński Fryderyk Habsburg wystawił tzw. sztuczne ruiny, pod którymi odsłonięto średniowieczną basztę obronną. Obecnie w części Pałacu Myśliwskiego mieści się Państwowa Szkoła Muzyczna, zaś w pozostałej części oraz odtworzonej dawnej oranżerii funkcjonuje “Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości”, którego celem jest ożywienie lokalnego rzemiosła artystycznego i gospodarki.


ul. Zamkowa
więcej zdjęć (1981)
Dawniej: Schlossgasse