|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 19 głosów | średnia głosów: 6
Lata 1939-1945 , Koniaków, Kościół św. Bartłomieja. Z prawej strony - fragment budynku nowej Szkoły Powszechnej im. dra Michała Grażyńskiego (tzw. "grażynki"), później rozbudowanej, |
Koniaków :) 2015-02-09 17:40:05 (11 lat temu)
do palo: Faktycznie :-) 2015-02-09 17:57:01 (11 lat temu)
do palo: Droga jeszcze w budowie? 2015-02-09 18:02:07 (11 lat temu)
do Rafał Chmielowiec: Na to wygląda. Rafał, zwracam honor (wcześniej, w innym miejscu, sugerowałem Ci, by nie linkować na Street View, a tu jednak w porównaniu Palo, znakomicie się to przydało). Zwróćcie uwagę, jak kościół się rozrósł przez te plus minus 75 lat. Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit 2015-02-09 18:52:59 (11 lat temu)
do paulus60: Wierni bogatsi, lepsza taca to dobudowali :-) 2015-02-09 21:03:55 (11 lat temu)
do palo: Palo, jakbyś tam kiedy zaś był, tuż dobre by było pocfanckać sie kapke do góry (cofnyć sie wedla tego zdjyncia) Tam Ci je przefajno Gospoda pod Ochodzitóm! Niesamowity klimat i charakter, a z ostatnij izby sóm taki piekne widoki na hory, że sumeryjo 2015-02-09 23:06:24 (11 lat temu)
do palo: Pawle - w opisie podajesz "willa po prawej nie istnieje". A moją uwagę zwrócił napis (dość długi) na tej willi. Nie pisze tam przypadkiem "Szkoła Powszechna im. dra Michała Grażyńskiego". Może ta willa to jest po prostu fragment nowej szkoły, oddanej do użytku w 1933 r., tzw. "grażynki". W drugiej połowie XX w. szkoła ta była wielokrotnie powiększana i przebudowywana, zmieniła też patrona. Dziś to może być właśnie Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego. To tylko takie moje przypuszczenie :-) 2015-02-13 21:10:52 (11 lat temu)
Szkoła oczywiście istnieje jednak sam budynek chyba już nie, bezskutecznie próbowałem porównać z dzisiejszą infrastrukturą :-( 2015-02-13 22:26:23 (11 lat temu)
do vstrone: Ma Pani rację. Na zdjęciu widoczny jest fragment szkoły, która została rozbudowana w latach 1968 - 1969. W 1999 roku płaski dach zastąpiono dwuspadowym. To wszystko jest opisane w historii tej szkoły. Rozumiem tu skojarzenie Palo z willą. Fragment widoczny na zdjęciu przypomina wiele modernistycznych obiektów z lat 30. XX wieku. 2015-02-13 22:33:12 (11 lat temu)
do palo: Ten budynek został "wchłonięty" przez nowe zabudowania szkoły. Ja widzę pewne elementy zbieżne i jest niemal przekonana, że to jest to: 2015-02-13 22:35:40 (11 lat temu)
do palo: Pawle, tu widać ten obiekt zanim przyjął dzisiejszy kształt. :-) 2015-02-13 22:36:59 (11 lat temu)
do palo: No i mamy potwierdzenie powyżej w komentarzu p. Paulusa60. 2015-02-13 22:38:39 (11 lat temu)
do vstrone: W tym samym czasie "latamy" po tych samych stronach. :-) :-) 2015-02-13 22:39:06 (11 lat temu)
do paulus60: Zgadza się :-)). Swoją drogą, już od kilku dni ta koniakowska "willa z długimi napisami" nie dawała mi spokoju :-) 2015-02-13 22:42:07 (11 lat temu)
do vstrone: Natury badacza nic nie jest w stanie pokonać. :-) 2015-02-13 22:43:59 (11 lat temu)
do paulus60: Otóż to :-) 2015-02-13 22:44:51 (11 lat temu)
|
|
Na stronie od 2012 styczeń
14 lat 4 miesiące 27 dni |
![]() |
kościoły, katedry, kaplice
|