| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
Obiekty w okolicy
Przedszkole
115
m
Koniaków
Koniaków 1025
136
m
Koniaków
Kaplica
144
m
Koniaków
Restauracje "Karczma pod Ochodzitą...
146
m
Koniaków
Emaus - dom rekolekcyjny ruchu Świ...
151
m
Koniaków

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego

Architekt: Maria Wroczyńska (4 realizacje)
Wykonawca: Józef Kozieł (8 realizacji)
Zbudowano: 1929-1933
Dawniej: Szkoła Powszechna im. dra Michała Grażyńskiego
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
palo
 
2015-02-09 17:40:05 (11 lat temu)
palo
 
Szkoła oczywiście istnieje jednak sam budynek chyba już nie, bezskutecznie próbowałem porównać z dzisiejszą infrastrukturą :-(
2015-02-13 22:26:23 (11 lat temu)
czesil
 
do palo: Faktycznie :-)
2015-02-09 17:57:01 (11 lat temu)
do palo: Droga jeszcze w budowie?
2015-02-09 18:02:07 (11 lat temu)
Stenek
 
do palo: Palo, jakbyś tam kiedy zaś był, tuż dobre by było pocfanckać sie kapke do góry (cofnyć sie wedla tego zdjyncia)
Tam Ci je przefajno Gospoda pod Ochodzitóm!
Niesamowity klimat i charakter, a z ostatnij izby sóm taki piekne widoki na hory, że sumeryjo
2015-02-09 23:06:24 (11 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
do palo: Pawle - w opisie podajesz "willa po prawej nie istnieje". A moją uwagę zwrócił napis (dość długi) na tej willi. Nie pisze tam przypadkiem "Szkoła Powszechna im. dra Michała Grażyńskiego". Może ta willa to jest po prostu fragment nowej szkoły, oddanej do użytku w 1933 r., tzw. "grażynki". W drugiej połowie XX w. szkoła ta była wielokrotnie powiększana i przebudowywana, zmieniła też patrona. Dziś to może być właśnie Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego. To tylko takie moje przypuszczenie :-)
2015-02-13 21:10:52 (11 lat temu)
do Rafał Chmielowiec: Na to wygląda. Rafał, zwracam honor (wcześniej, w innym miejscu, sugerowałem Ci, by nie linkować na Street View, a tu jednak w porównaniu Palo, znakomicie się to przydało). Zwróćcie uwagę, jak kościół się rozrósł przez te plus minus 75 lat.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2015-02-09 18:52:59 (11 lat temu)
palo
 
do paulus60: Wierni bogatsi, lepsza taca to dobudowali :-)
2015-02-09 21:03:55 (11 lat temu)
do vstrone: Ma Pani rację. Na zdjęciu widoczny jest fragment szkoły, która została rozbudowana w latach 1968 - 1969. W 1999 roku płaski dach zastąpiono dwuspadowym. To wszystko jest opisane w historii tej szkoły. Rozumiem tu skojarzenie Palo z willą. Fragment widoczny na zdjęciu przypomina wiele modernistycznych obiektów z lat 30. XX wieku.
2015-02-13 22:33:12 (11 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
do palo: Ten budynek został "wchłonięty" przez nowe zabudowania szkoły. Ja widzę pewne elementy zbieżne i jest niemal przekonana, że to jest to:
2015-02-13 22:35:40 (11 lat temu)
do palo: Pawle, tu widać ten obiekt zanim przyjął dzisiejszy kształt. :-)
2015-02-13 22:36:59 (11 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
do palo: No i mamy potwierdzenie powyżej w komentarzu p. Paulusa60.
2015-02-13 22:38:39 (11 lat temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do vstrone: W tym samym czasie "latamy" po tych samych stronach. :-) :-)
2015-02-13 22:39:06 (11 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
do paulus60: Zgadza się :-)). Swoją drogą, już od kilku dni ta koniakowska "willa z długimi napisami" nie dawała mi spokoju :-)
2015-02-13 22:42:07 (11 lat temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do vstrone: Natury badacza nic nie jest w stanie pokonać. :-)
2015-02-13 22:43:59 (11 lat temu)
vstrone
 
do paulus60: Otóż to :-)
2015-02-13 22:44:51 (11 lat temu)
vstrone
 
Z dedykacją dla Palo. Teraz już powinien się przekonać - to jednak jest "grażynka":
2015-02-26 20:17:07 (11 lat temu)
czesil
 
do vstrone: Ta Grażynka je długo jak jako glista :-P
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2015-02-26 20:54:40 (11 lat temu)
palo
 
do vstrone: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2015-02-26 21:55:01 (11 lat temu)
palo
 
do vstrone: Dziękuję :-) teraz widzę, ganek przerobionio na wyrandkę. Istnieje do dziś :-)
2015-02-26 21:59:59 (11 lat temu)
vstrone
 
do czesil: Koniakowianie - pracowici :-) "Grażynka" musiała pomieścić "kuuupe dziecek".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2015-02-26 21:18:45 (11 lat temu)
czesil
 
do vstrone: Zwłaszcza zimą...
2015-02-26 21:45:09 (11 lat temu)
vstrone
 
do palo: Istnieje, tylko bez tej balustrady i oczywiście bez napisu. Zobacz tutaj:
2015-02-26 22:00:21 (11 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 11 lat temu)
Koniaków, Kościół św. Bartłomieja. Z prawej strony - budynek nowej Szkoły Powszechnej im. dra Michała Grażyńskiego (tzw. "grażynki"), później rozbudowanej, ...
Koniaków, Kościół św. Bartłomieja. Z prawej strony - fragment budynku nowej Szkoły Powszechnej im. dra Michała Grażyńskiego (tzw. "grażynki"), później rozbud...
1932
-
1939
1932
-
1950
1937
-
2016
1950
-
2024
2024
-
2024
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Kabikiejmy międzyz międzyz radwanice radwanice solina ruhberg wrocławska bytom dzika autobusy w bytomiu mielno Łuczek 14 Nieporęt twarda petersburska aleje jeroz piekna 50 piekna 52 piekna 55 piekna 53 piekna 54 piekna 57 piekna 58 piekna 52 Olszowka 22 a „Fabryka Wyrobów Tytoniowych Sarmatia” „Fabryka Wyrobów Tytoniowych Sarmatia” siedlce warszawska siedlce warsz wieczorka wieczorka okecie wrocław wrocław wrocław