starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 2 głosy | średnia głosów: 5.5

Polska woj. dolnośląskie Wrocław Przedmieście Oławskie ul. Kościuszki Tadeusza, gen. Starostwo Powiatu Wrocławskiego Wnętrze

11 grudnia 2009 , Przeszklony, przestronny hol z widokiem na ulicę T. Kościuszki.

Skomentuj zdjęcie
Ismena
+2 głosów:2
Jest dużo zdjęć Starostwa zrobionych wewnątrz. Można utworzyć podobiekt "Wnętrza".
2026-06-16 00:17:33 (6 dni temu)
do Ismena: Dziękuję, przeniosłem wszystkie.
2026-06-17 09:43:28 (5 dni temu)
Wacław Grabkowski
Na stronie od 2009 czerwiec
16 lat 11 miesięcy 26 dni
Dodane: 11 grudnia 2009, godz. 20:13:58
Autor zdjęcia: Wacław Grabkowski
Rozmiar: 950px x 713px
0 pobrań
835 odsłon
5.5 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Wacław Grabkowski
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wnętrze
więcej zdjęć (12)
Zbudowano: 2008-2009
ul. Kościuszki Tadeusza, gen.
więcej zdjęć (3544)
Dawniej: Tauentzien Strasse, Neue Tauentzien Strasse
Ulica nabrała miejskiego charakteru po 1807 r., co związane było z wyburzeniem fortyfikacji miejskich. Jednak już wcześniej w tym miejscu biegła jedna z głównych dróg Przedmieścia Świdnickiego. W 1823 r. do ulicy przyłączono odcinek między ul. Dworcową i ul. Pułaskiego zwany Małym Wygonem. Wtedy też oficjalnie wprowadzono nazwę Tauentzienstr. Patronem został pruski generał Friedrich Bogislav von Tauentzien (1710-1791). W 1863 r. do ulicę ponownie przedłużono, tym razem do połączenia z ul. Traugutta i ul. Krakowską. Nowy odcinek dla odróżnienia od starszego nazwano Neue Tauentzien Strasse. Posiadał ona także odrębną numerację. Stan taki trwał do pierwszych lat XX wieku. Wtedy zdecydowano się na połączenie całej ulicy pod jedną nazwą i z jedną numeracją.

W 1945 roku zdecydowana większość zabudowy uległa zniszczeniu. Trochę mniej zniszczeń zanotowano we wschodnim odcinku ulicy. Ulica jako jedna z pierwszych po wojnie otrzymała nowego patrona. 25 lipca 1945 r. został nim generał, bojownik o niepodległość Polski Andrzej Tadeusz Bonawentura Kościuszko (1746-1817). W kolejnych latach w mijscu zniszczonych w czasie wojny kamienic wzniesiono bloki.