starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 10 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
ZPKSoft
+2 głosów:2
Ale hasło walnęli :) Młodzi nie wiedzą co TPPR- Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.
2016-01-28 23:01:44 (10 lat temu)
Na tramwajach się nie znam, a TPPR działało prawie 50 lat - 1944-1991.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2016-01-28 23:34:51 (10 lat temu)
Szkoda że zasłonili numer boczny wozu :(
2016-01-29 14:22:31 (10 lat temu)
To lata 50. WPK G-G powstało w 1951.
2016-01-30 17:08:21 (10 lat temu)
do Pomuchelskopp: To wagon z serii 280-289, jak np. ten tutaj
2016-01-30 17:41:15 (10 lat temu)
cracusiac
+1 głosów:1
Wlasnie w TV pokazano jakis bim z Gdanska, ktory zostal wyremontowany w Krakowie i juz niedlugo bedzie mozna go podziwic ponownie w Gdansku. Ma cos wspolnego z "Ringstrasse".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2016-01-30 17:53:20 (10 lat temu)
mirekjot
+1 głosów:1
do cracusiac: Ten odrestaurowany w Krakowie wóz to wagon innego typu - z gdańskiej serii o numeracji 269-274. Ale odbudowa pierwszej klasy. Czapki z głów.
2016-01-30 19:23:10 (10 lat temu)
Na trasie Oliwa -Gdańsk Targ Węglowy była wtedy linia 2 torowa ,jak dobrze patrzę to widzę jeden tor ,zakładając że to normalny kurs to mi wychodzi pętla w Oliwie .
2016-01-31 17:27:41 (10 lat temu)
do grgrz: Równie dobrze, mogłaby to być pętla Strzyża, bo z tej pętli startują /startowały/ tramwaje z zajezdni.
2016-02-01 15:48:33 (10 lat temu)
do † Yanek: Petla Strzyża powstała w 1957 r po likwidacji tej przy Szymanowskiego ( tam to raczej nie zrobiono tego foto ) .Takie napisy to raczej czasy stalinowskie , mirekjot pewnie wie czy tramwaj z tej serii jeszcze w l roku 57 się kulał ?
2016-02-03 08:16:45 (10 lat temu)
A nie jest to ten jednotorowy wyjazd z zajezdni w stronę Wrzeszcza? Na pętlę to raczej nie wygląda, a taki lekki łuk i kąt słońca by do tego miejsca pasował.
2016-02-03 10:23:52 (10 lat temu)
do piotram: Całkiem słuszne podejrzenie :)
2016-02-03 11:18:52 (10 lat temu)
do grgrz: Kulał. Choć raczej już nie na linii 2, bo od 1952 w Gdańsku były już N-ki, a dwójka była obok siódemki najekskluzywniejszą linią w Gdańsku. Ciekawe co to za barwy w dolnej części? Zbyt jasne na czerwień, zbyt ciemne na krem. Chyba photoshop mocno zadziałał?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2016-02-27 13:02:38 (10 lat temu)
do tang: Zobacz jaki wyblakły jest znaczek TPPR ( zakładam że w oryginale był kolorowy; na to forsa była) więc może to być czerwień czerwonawa :) .Te herby w logotypie WPKG-G też mają dziwne barwy Z Sopotu najbardziej widoczna jest ... ryba . Zdjęcie pewnie prześwietlone .KC jak sądzę nic w PS nie musiał robić ma oryginały ( prawda Krzysztof ?). Z tyłu za bimbą widać jakieś ogrodzenie .Z przodu jakieś zielenie tak jak gdyby był jakiś ogródek kawiarni. Postać moim zdaniem czyta coś .Jak gdyby coś ogłaszała -otwarcie pętli? ( kiedy uruchomiono pętlę przy placu Inwalidów?)
2016-02-28 08:40:39 (10 lat temu)
do grgrz: Dół widać że ma inny kolor niż górna część, więc z pewnością jest jasnoczerwony.
Napis z pewnością na czerwonym tle, a nie jest dużo ciemniejsze od dolej części gondoli.
Wygląda to na jakiś przejazd okazyjny, więc tablica na dachu nie musi oznaczać, że jest to kurs linii 2, tym, bardziej że nie ma doczepy.. Być może święto TPPR, a może rzeczywiście otwarcie nowej pętli. Ale jeśli tak, to chyba w grę wchodzi tylko Oliwa. I pasowałoby to do dwójki.
2016-03-02 15:28:14 (10 lat temu)
† KC
Na stronie od 2015 luty
11 lat 3 miesiące 21 dni
Dodane: 28 stycznia 2016, godz. 22:58:10
Rozmiar: 1150px x 800px
33 pobrań
2111 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia † KC
Obiekty widoczne na zdjęciu
Typ "280"
więcej zdjęć (7)

Zakres numeracji pierwotnej: 280-289.


Tramwaje w Gdańsku
więcej zdjęć (215)
Zbudowano: 1873/1896

Pierwszy tramwaj konny wyjechał na trasę w czerwcu 1873 r., natomiast pierwszą linię elektryczną uruchomiono w sierpniu 1896.