| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (16)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Zakres numeracji pierwotnej: 280-289.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
W żadnym wypadku nie jest to rok 1941. Na foto widać doczepę KSW, produkcji Wagon-Fabrik Uerdingen z 1944. Seria z tramami efektowna, ale to "sesja zdjęciowa" z okresu 1944/45.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popraweczka
2015-09-20 18:59:19 (10 lat temu)
† KC
 
+1 głosów:1
do mirekjot: Dzieki za uwage, poprawione
2015-09-20 23:31:39 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Ale hasło walnęli :) Młodzi nie wiedzą co TPPR- Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.
2016-01-28 23:01:44 (10 lat temu)
fralat
 
Na tramwajach się nie znam, a TPPR działało prawie 50 lat - 1944-1991.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2016-01-28 23:34:51 (10 lat temu)
Szkoda że zasłonili numer boczny wozu :(
2016-01-29 14:22:31 (10 lat temu)
To lata 50. WPK G-G powstało w 1951.
2016-01-30 17:08:21 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
Wlasnie w TV pokazano jakis bim z Gdanska, ktory zostal wyremontowany w Krakowie i juz niedlugo bedzie mozna go podziwic ponownie w Gdansku. Ma cos wspolnego z "Ringstrasse".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2016-01-30 17:53:20 (10 lat temu)
grgrz
 
Na trasie Oliwa -Gdańsk Targ Węglowy była wtedy linia 2 torowa ,jak dobrze patrzę to widzę jeden tor ,zakładając że to normalny kurs to mi wychodzi pętla w Oliwie .
2016-01-31 17:27:41 (10 lat temu)
piotram
 
A nie jest to ten jednotorowy wyjazd z zajezdni w stronę Wrzeszcza? Na pętlę to raczej nie wygląda, a taki lekki łuk i kąt słońca by do tego miejsca pasował.
2016-02-03 10:23:52 (10 lat temu)
do Pomuchelskopp: To wagon z serii 280-289, jak np. ten tutaj
2016-01-30 17:41:15 (10 lat temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Ten odrestaurowany w Krakowie wóz to wagon innego typu - z gdańskiej serii o numeracji 269-274. Ale odbudowa pierwszej klasy. Czapki z głów.
2016-01-30 19:23:10 (10 lat temu)
do grgrz: Równie dobrze, mogłaby to być pętla Strzyża, bo z tej pętli startują /startowały/ tramwaje z zajezdni.
2016-02-01 15:48:33 (10 lat temu)
grgrz
 
do † Yanek: Petla Strzyża powstała w 1957 r po likwidacji tej przy Szymanowskiego ( tam to raczej nie zrobiono tego foto ) .Takie napisy to raczej czasy stalinowskie , mirekjot pewnie wie czy tramwaj z tej serii jeszcze w l roku 57 się kulał ?
2016-02-03 08:16:45 (10 lat temu)
tang
 
do grgrz: Kulał. Choć raczej już nie na linii 2, bo od 1952 w Gdańsku były już N-ki, a dwójka była obok siódemki najekskluzywniejszą linią w Gdańsku. Ciekawe co to za barwy w dolnej części? Zbyt jasne na czerwień, zbyt ciemne na krem. Chyba photoshop mocno zadziałał?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2016-02-27 13:02:38 (10 lat temu)
do piotram: Całkiem słuszne podejrzenie :)
2016-02-03 11:18:52 (10 lat temu)
grgrz
 
do tang: Zobacz jaki wyblakły jest znaczek TPPR ( zakładam że w oryginale był kolorowy; na to forsa była) więc może to być czerwień czerwonawa :) .Te herby w logotypie WPKG-G też mają dziwne barwy Z Sopotu najbardziej widoczna jest ... ryba . Zdjęcie pewnie prześwietlone .KC jak sądzę nic w PS nie musiał robić ma oryginały ( prawda Krzysztof ?). Z tyłu za bimbą widać jakieś ogrodzenie .Z przodu jakieś zielenie tak jak gdyby był jakiś ogródek kawiarni. Postać moim zdaniem czyta coś .Jak gdyby coś ogłaszała -otwarcie pętli? ( kiedy uruchomiono pętlę przy placu Inwalidów?)
2016-02-28 08:40:39 (10 lat temu)
tang
 
do grgrz: Dół widać że ma inny kolor niż górna część, więc z pewnością jest jasnoczerwony.
Napis z pewnością na czerwonym tle, a nie jest dużo ciemniejsze od dolej części gondoli.
Wygląda to na jakiś przejazd okazyjny, więc tablica na dachu nie musi oznaczać, że jest to kurs linii 2, tym, bardziej że nie ma doczepy.. Być może święto TPPR, a może rzeczywiście otwarcie nowej pętli. Ale jeśli tak, to chyba w grę wchodzi tylko Oliwa. I pasowałoby to do dwójki.
2016-03-02 15:28:14 (10 lat temu)
BocieK
 
To jest zima 1946/47- najprawdopodobniej zaś styczeń 1947. Zdjęcie robione telefonem z prezentacji multimedialnej na spotkaniu w Stanach- o morskich kowbojach. Większość z tych kadrów, które kiedyś pewnie powstawiam ma uciętą prawą stronę. Takie pliki wyszły po odzyskaniu ze zniszczonego dysku, że inaczej się nie dało. Te kolorowe slajdy wykonywało dwóch pastorów jeśli dobrze pamiętam.
2016-08-01 17:39:14 (9 lat temu)
BocieK
 
do Pomuchelskopp: Za nie ma co. Prawdę mówiąc, to oglądając te zdjęcia też byłem przekonany pierwotnie, że to pierwsza zima. Dopiero reszta prezentacji mnie "nawróciła", ale nie bez trudności- nawet podejrzewałem pomyłkę.
2016-08-01 18:40:17 (9 lat temu)
do BocieK: O, to ciekawe. Zakładałem, że w ciągu 1946 wszystkie tramwaje zostały już przemalowane na "polskie" barwy. Dziękuję za sprostowanie.
2016-08-01 18:24:18 (9 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do BocieK: Ciekawostka dla "tramwajarzy": ten sam wagon, również na trasie do Nowego Portu (ale wtedy to była linia nr 8) na jeszcze niezniszczonym Targu Drzewnym
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawa nru linii
2016-08-01 19:47:09 (9 lat temu)
Wspaniałe!
2016-08-25 15:55:29 (9 lat temu)
To jest chyba między Przeróbką a Stogami? numer pojazdu to chyba #283, Tang nazwałby pewnie ten model "gondolą" ;-)
2016-08-25 15:50:52 (9 lat temu)
tang
 
hahahahhhhaaah. Dokładnie: gondola. Tylko, ze domeną tego typu była trasa do Nowego Portu, ale w tym wypadku raczej na pewno nie jest. Myślę, że albo - jak piszesz - Przeróbka, albo Wita Stwosza. Niewiele było w tym czasie w Gdańsku tras dwutorowych.
A może by spróbować rozszyfrować napis na szybie? Bo na pewno nie jest to ani Neufahrwasser, ani Heubude, ani Oliva.
2016-09-09 23:10:25 (9 lat temu)
vigo
 
do tang: Ja bym przeczytał: Sonder wagon (wagon specjalny?)
2016-09-09 23:14:06 (9 lat temu)
tang
 
do vigo: A, to w takim razie mógł pojawić się wszędzie. Skłaniam się ku hipotezie Pomuchelskoppa.
2016-09-09 23:22:28 (9 lat temu)
do vigo: Wagen, nie wagon, ale poza tym, masz oczywiście rację.
2016-09-10 13:25:27 (9 lat temu)
Tramwaj do Nowego Portu
2017-05-28 08:32:26 (9 lat temu)
6 Dyskusji (ostatnia 9 lat temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: bytom zabrzańska 134 bytom zabrzańska134 dziwnów bytom kołłątaja 2 pobierowo pustkowo lubawa szaberplac plac grunwaldzki Lipno zielona budka Gnadenfeld kraków kraków zielona budka Kościuszki 57 Milanówek kalinowszczyzna krapkowice papiernia krapkowice papiernia wybrze ze wysoiańskiego 36 katowice ul. wita stwosza 1 kalinowszczyzna gorzkowice rynek duszniki rynek duszniki kinowa rynek duszniki kalinowszczyzna Portus kinowa poznań z lotu ptaka kalinowszyzna poznań obornicka poznań CPN rybakiewicz gdynia