| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat kazimierski
Najbliższe atrakcje turystyczne
Kościół św. Mikołaja
235
m
Bejsce
Kościół Narodzenia NMP
4645
m
Rachwałowice
Drewniana dzwonnica
4654
m
Rachwałowice
Kościół św. Jakuba Apostoła
0.1
km
Opatowiec
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej...
0.1
km
Czarnocin

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dom Pomocy Społecznej

Architekt: Jakub Kubicki (36 realizacji)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1802
Dawniej: Pałac Badenich
Klasycystyczny pałac w Bejscach zbudowany został w roku 1802 wg projektu Jakuba Kubickiego dla Marcina Badeniego. Pałac postawiony jest na opadającym w kierunku południowym zboczu, frontem zwrócony ku północy. Jest budynkiem piętrowym, całkowicie podpiwniczonym. Jego nakryte sklepieniami piwnice, skutkiem różnicy poziomów terenu, od strony ogrodu sprawiają wrażenie dodatkowej, trzeciej kondygnacji.
Pałac ma bryłę bardzo zwartą, opartą na planie prostokąta. Na głównej osi znajduje się portyk wejściowy z płytkim ryzalitem, w którym cztery doryckie kolumny niosą niezbyt klasyczne co do proporcji belkowanie i trójkątny pozbawiony jakiejkolwiek dekoracji tympanon. Na belkowaniu wyryty jest napis: „Praca nadaje spoczynek”. Po obu stronach portyku znajdują się
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ZPKSoft
 
I kałuża się przydała :)
2014-01-17 18:11:31 (12 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
Świetna fota.
2014-01-17 21:30:54 (12 lat temu)
Dzięki :) Szkoda, że deszcz wkrótce wrócił i kolejne zdjęcia - od strony parku - już w deszczu trzeba było robić ;)
2014-01-17 22:34:24 (12 lat temu)
do ZPKSoft: Jeśli już była, wstyd jej nie wykorzystać ;))
2014-01-17 18:17:35 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Na ogół po deszczu (latem) wychodzą ładne zdjęcia bo kolory są bardziej nasycone - polecam wychodzi z aparatem po letniej ulewie. A zdjęcie faktycznie bardzo ładne :)
2014-01-17 22:14:28 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
Wózek dla Tereski ;-)
2019-03-02 16:44:46 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 7 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: kluczbork kluczbork nowy dwór mazowiecki paderewskiego 7 nowy dwór mazowiecki apteka Kluczbork Kluczbork wyry nowy dwór mazowiecki apteka nowy dwór mazowiecki Amfiteatr Węgierska Górka jagiellonska 44 wrocław stadion Orlova biuro orbisdworcowa biuro orbisdworcowa reda reda orbis roździeńskiego orbis roździeńskiego dabrowa górnicza feliksa orbis orbis orbis orbis piechowice orbis orbis orbis orbis podgórzyn witaszyce warszawska 7 warszawska 7