26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat bocheński
OBIEKTY - Ulica Krakowska
10
12
16
18
20
25
26
27
28
31
40
49
51

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Krakowska

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
foxi
 
Dziadek Michał w latach sześćdziesiątych ub. wieku już na "ziemiach odzyskanych" -
2021-10-28 13:52:58 (4 lata temu)
Max79
 
+2 głosów:2
Przy tak wykadrowanym zdjęciu nie ma zbyt wiele pola do ustalenia lokalizacji budynku, ale...
Patrząc na kształt i umiejscowienie kwater okiennych i drzwi oraz gzymsu pod oknem, a także opisu historycznego podanego przez foxi, istnieje spora możliwość, że zdjęcie wykonano w koszarach austriackich przy ulicy Krakowskiej (dzisiejszym Szpitalu Powiatowym). Chodzi mi konkretnie (w linku) o ten budynek na pierwszym planie (drzewa nie zmieściły się w kadrze lub zostały zlikwidowane w ciągu 13 lat dzielących zdjęcia):

2022-11-07 20:47:54 (3 lata temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do Max79: Przypisane odpowiednio
2023-08-16 15:58:20 (2 lata temu)
mamik
 
Po lewej jest napisane Kraków 1901.
2012-03-10 18:43:48 (14 lat temu)
x xx
 

Założyłem obiekt Hotelu Willenium (dawniej Millenium) i wkleiłem pięć zdjęć z widokiem jak to jest na historycznym zdjęciu przedstawione.
Czy to to samo miejsce nie wiem , jest tam wg. mnie za ciasno , zdjęcia robiłem ogniskową 14 mm dla pełnej klatki czyli kąt 114 stopni. Budynki nie posiadają tych cech litery E , uważam że sprawa się wyjaśni prędzej czy później , puki co analitycy portalowi mają materiał do porównań. Pozdrawiam.
2012-04-12 10:31:40 (14 lat temu)
x xx
 
+1 głosów:1
oczywiście póki (strzelilem orta)
2012-04-12 10:49:33 (14 lat temu)
wromar Marek Wrona
 
+3 głosów:3
Witam . Panowie wystarczy pokazać to zdjęcia jakiemukolwiek byłemu zawodowemu żołnierzowi z Bochni , a jest ich sporo w mieście , potwierdzi to co napisałem . Mieszkańcy Słonecznego też z okien widzieli i pamiętają dawne koszary . Podczas przebudowy zniszczono dawne cechy austriackich koszar - mnie jednak zaskoczyła data na zdjęciu 1901 r. Z tego wiem to budowa koszar była prowadzona w latach 50-tych XiX w. a materiał budowlany dostarczano koleją na bocznicę i skład budowlany na którym teraz stoi nowa hala widowiskowa . Pozdrawim
2012-04-12 20:39:56 (14 lat temu)
x xx
 
+1 głosów:1
"W roku 1946 podjęto decyzje o wykupieniu przez miasto koszar wojskowych przy ul Krakowskiej wybudowanych jeszcze przez armię austriacką w XIX w., w okresie kiedy państwo polskie nie istniało na mapach świata."

Fotopolanin z Bochni ( nie ja) rozwiązał zagadkę tego obiektu.
U góry przekopiowałem istotną informację oraz link źródłowy, koszary na zdjęciu to obecny Szpital w Bochni.
To taka newsowa informacja jako że ból zębów towarzyszył nie tylko mi w związku z tym obiektem.
Wrocław jako że jest nadreprezentowany na Fotopolsce mógłby oddelegować do Bochni ZPKSoft która to dostałaby honorowe obywatelstwo i jako Bochnianka zajęłaby się tym pięknym miastem opisukjąc skrupulatnie jego historię.
ps. ksiązek jeszcze nie mam, ale będą :)
2012-09-16 13:52:33 (13 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do mamik: Poprawione.
2012-03-10 18:47:39 (14 lat temu)
mamik
 
do mar: To teraz kolej na Zygmunta w kwestii przypisania.
2012-03-10 18:51:47 (14 lat temu)
x xx
 
+3 głosów:3
do mamik: patrzę i myslę, myślę i patrzę , takiego budynku w Bochni nie ma , solidny , więc być powinien , gorsze rudery przetrwały , bedę sprawę badał z mamikową skrupulatnością :)
2012-03-12 05:52:20 (14 lat temu)
WW
 
do x xx: Czy ten budynek nie stał przy ul. Wojska Polskiego?
2012-03-14 01:43:11 (14 lat temu)
erisson
 
+1 głosów:1
do x xx: Może teoria wromar'a się sprawdzi, a jeśli nie to
2012-04-12 09:51:53 (14 lat temu)
x xx
 
do WW: logika by tak nakazywała , ale znam ten obiekt na Wojska Polskiego i niczego podobnego tam nie było , na razie nic nie będę gdybał , pamiętam o tym , jeden jedyny budynek kształtem to przypomina , może dziś wrzucę.
2012-03-14 07:05:26 (14 lat temu)
x xx
 
do WW: tu jest coś co TO przypomina ??? nie wiem

2012-03-14 14:03:57 (14 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do x xx: Zygmuncie, na Bochni się nie wyznaję (tu w pierś biję się okrutnie) ale wszak na stronicach znakomitych zdawałoby się wyjaśnienie jakoweś jednak się znajduje (co zresztą poniżej niejaki wromar, opisuje) i wyjaśnienie zagadki jakby jest. .

Przy okazji, za zdjęcia tamże odkryte przeze mnie przyznalę Tobie z góry 10 albo i więcej :))))
2012-04-11 21:50:51 (14 lat temu)
WW
 
do x xx: To nie to. Inne proporcje, nawet przy założeniu przebudowy, no i lokalizacja wyklucza zrobienie zdjęcia ze starej pocztówki.
2012-03-15 00:50:04 (14 lat temu)
wromar Marek Wrona
 
+2 głosów:2
do x xx: To koszary obok dworca . Zdjęcie robione z miejsca budynku sztabu / teraz chyba WKU/ Na wprost budynek komp. MiT - obecnie hotel Milenium . Po lewej budynek komp. OiO /obecnie Urząd Pracy/ A żołnierze soją na placu alarmowym na którym miałem przysięgę chyba w 1972r.
2012-04-11 19:53:15 (14 lat temu)
x xx
 
+2 głosów:2
do wromar Marek Wrona: Witaj Marku zapewne masz rację , mi tego widoku nie było dane zaznać jako że koszary oglądałem tylko z zewnątrz a po przebudowach punkty orientacyjne uległy zatarciu. Pozdrawiam.
2012-04-12 06:10:24 (14 lat temu)
x xx
 
+2 głosów:2
do † Yanek: Podlinkowałem fotopolskę na portalu bocheńskim i na You Tube gdzie są moje bocheńskie pamiątki. Pan Marek który pojawił się tutaj to wielki miłośnik miasta , będzie wsparcie. Co do koszar to tak jak Markowi odpisałem tego z zewnątrz widać nie było a po demilitaryzacji wjechały tam ekipy budowlane , teren do obfotografowania i pokazania (basen , hotel hala sportowa) Dziekuję za niezasłużone dziesiątki , pozdrawiam.
2012-04-12 06:21:59 (14 lat temu)
x xx
 
do erisson: Dzięki za link , ciekawy , foto do porównania w linku powyżej :)
2012-04-12 10:35:22 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do x xx: Propozycja jest rozważana ;) Tyle, że ja z Wrocławiem mam już tylko luźne związki . A książki przydadzą się na długie zimowe wieczory.
2012-09-16 13:58:00 (13 lat temu)
x xx
 
do ZPKSoft: przeczytałaś :)
jak znajdę troche czasu to z tą fotką w ręce spróbuję zrobić zdjęcie które pokaże co przebudowano po 1946 roku , innymi słowy jak to teraz wygląda.
Pozdrawiam :)
2012-09-16 14:02:38 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do x xx: Ty wiesz jak mnie wziąć pod włos :) . Pozdrawiam.
2012-09-16 15:54:08 (13 lat temu)
x xx
 
do ZPKSoft: nooooooooooooooooooooooooooo piękne, mam zdjęcia ze szpitalnych obiektów, gdzieś, poszukam ale nie dziś, dofotografuję, będzie cudo, za już - bardzo dziękuję :)
co ja jadam że do rymu gadam ?
super, dziękuję, żeby jeszcze tę literaturę spod zdjęcia dało się wykasować, dziękuję sprawcy tego wydarzenia - mar, nie wiem jak się nicki odmienia, te stare z aukcji w większości zdjęcia zainteresowały mnie Fotopolską, super zdjęcie, super obiekt :)
2012-09-16 16:08:19 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do x xx: Co Ty chcesz wykasować spod zdjęcia. Ja tam nic takiego nie widzę ;) Może już ktoś usunął. A mar, to nasza ukochana Marysia (też z Wrocławia).
2012-09-16 16:20:37 (13 lat temu)
x xx
 
do ZPKSoft: myślałem o tych tekstach "błądzących" lokalizujących to tu to tam te koszary, Marysia, ładna dziewczyna, widziałem jej zdjęcie, chyba się nie depiluje :), pozdrawiam mar-ysię :)
2012-09-16 16:26:37 (13 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do x xx: Zgadza się :)
2012-09-16 20:11:55 (13 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do mar: Też pozdrawiam :)
2012-09-16 20:12:40 (13 lat temu)
dw
 
+1 głosów:1
Budynek już po remoncie, kilka zdjęć na stronie znajdującej się tam teraz przychodni.
2016-04-12 20:01:00 (10 lat temu)
Koszary austriackie przy obecnej ulicy Krakowskiej , po lewej budynek obecnie"ekonomik"
2018-02-22 20:40:28 (8 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Druga strona zdjęcia dla ritterswaldera :)
2021-03-25 14:47:33 (5 lat temu)
Pomyślałem o Rynku ale na żadnym zdjęciu z tamtego okresu, nie widać tak dużych drzew.
2021-03-25 17:24:27 (5 lat temu)
chrzan233
 
+2 głosów:2
2 Juden und 1 Jüdinn bei meinen Motorrad waschen in Polen, Kaserne Bochnia, nachdem meine B.M.W. in Polen in Stücke gegangen ist, bin ich mit der 500 Zündapp auf diesen Bild gefahren.

2021-03-25 17:26:28 (5 lat temu)
Grzegorz Małyszczuk
 
+2 głosów:2
Motocykl na cywilnych numerach ale przejęty prze Wehrmacht (WH malowane pędzlem na błotniku). Rok 1940 dość prawdopodobny - Żydzi mieli jeszcze względny spokój. Celowałbym raczej w tereny nie należące przed wojna do Rzeszy - wtedy nie było tam już zbyt wielu Żydów.
2021-03-25 18:46:47 (5 lat temu)
maj
 
do Desperado: Bardzo apetyczne
2021-03-25 15:15:17 (5 lat temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Desperado: Po rejestracji tereny Śląska włączone do Rzeszy
2021-03-25 16:10:21 (5 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
do Desperado: Kaserne Bahnia - może to Bochnia?
2021-03-25 17:01:33 (5 lat temu)
do ritterswalder: Z zabudowy by pasowała. Rejestracja IK też, z Górnego Śląska nie mieli daleko.
2021-03-25 17:21:53 (5 lat temu)
do Desperado: Moim zdaniem, od dziedzińca, może w okolicy lądowiska dla helikopterów
2021-03-25 17:27:58 (5 lat temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
do Desperado: Czy widoczny w tle budynek nie przypomina budynku koszar w Bochni? i jeszcze jedno
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2021-03-25 20:07:34 (5 lat temu)
do Woj11: To będzie to. Zdjęcie z alle mnie przekonuje. Dzięki :)
2021-03-25 20:57:46 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
1
1915
1915
-
2008
1915
-
2008
Ulica Krakowska - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa