26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kanał Olszynowy

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kanał Olszynowy

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
czesil
 
+1 głosów:1
Widok niebywały. Poziom wody dość wysoki. Ciekawe.
2012-01-30 13:40:49 (14 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Hmm... no nie wiem. Ale wszystko wskazuje, że to zachodni kanał. Ta aleja jest zagadką. Jednak trzeba pamiętać, że w miejscu, gdzie znajdowała się druga śluza (ta, która rozgałęziała się na dwa niezależne kanały) musiała do niej prowadzić jakaś droga dla obsługujących te mały śluzy (kanałowe śluzy). Choć to tylko moja teoria. W każdym razie porównaj z tą fotką na horyzoncie widać te same wille.
2012-02-01 14:52:51 (14 lat temu)
palo
 
+1 głosów:1
Przestudiowałem mapy od 1860 r do 1936, i w okolicach "Wałki" nie ma takiego miejsca. W zasadzie nie pasuje nawet kąt pod jakim widać wille na tej pocztówce,patrząc na zdjęcie które podałeś,widok jest bardziej od południa a na tej widokówce od południowego zachodu co wskazuje na to iż to widok od Sibicy. Według mnie to widok z okolic rzeczki/kanału oraz drogi na zachód od nieistniejącej już kładki między Sibicą a Błogocicami widocznej na mapie .To miejsce też można nazwać Olsapark... Droga dla osób obsługujących kanały to po prostu ścieżka zachodnia ze zdjęcia gdzie po lewej między drzewami widać śluzy wschodniego oraz zachodniego kanału. Moja teoria środkowej ścieżki upadła więc
2012-02-04 23:30:20 (14 lat temu)
palo
 
opierałem się na dostępnych już na fotopolsce mapach,dodatkowo będąc tam wczoraj patrzyłem ale obecnie z powodu drzew nie widać ul. Błogockiej.
2012-02-06 12:52:51 (14 lat temu)
stoik
 
tak nie wnikając zbyt w rozważania topograficzne wg. mnie za zaraz za tymi krzaczorami jest obecnie boisko Pod Wałką. bo tak mi pasuje z kąta ; )
2012-02-06 21:04:28 (14 lat temu)
Do czesi zauważyłeś że na tej fotce z linka ta rzeczka jest z prawej strony tej alejki a na fotce ( postmana ) z lewej strony alejki - Lubie takie zagadki jak ja mam takie coś to skuterek i już tam siedzę i sprawdzam a miałem takie stare fotki i szukałem miejsca obecnego
2012-02-06 21:46:48 (14 lat temu)
palo
 
Panowie kombinujcie, ja mam swój typ :)
2012-02-06 22:07:33 (14 lat temu)
palo
 
Jest w opisie,jak dla mnie to od Sibicy widok, więc Twoja teoria że za krzaczorami jest boisko jest jak najbardziej trafna,ale oczywiście przed boiskiem jest Olza. Jak już mówiłem nie ma opcji aby Lasku Miejskim nad Olzą kiedykolwiek zachodni kanał miał ścieżkę po swojej lewej stronie, wschodni owszem ale to nie on ponieważ z tego miejsca nie widać Błogockiej, wg mnie oczywiście.
2012-02-08 11:54:09 (14 lat temu)
palo
 
Wg mnie to widok z miejsca na zachód od mostku między Błogocicami a Sibicą według mapy www.cieszyn.fotopolska.eu/126868,foto.html .Zza drzewami w oddali Olza a za nią lasek nad Puncówka i Błogocka. Ale to moje zdanie.
2012-02-08 16:19:02 (14 lat temu)
palo
 
Panowie,to co widać na widokówce to na pewno nie Olza,popatrzcie na mapę z linku jaki podałem w przed ostatnim komentarzu, po obecnej czeskiej stronie na zachód od kładki jest droga/ścieżka która ma jakiś kanał po lewej. Sądzę że to z tego miejsca.
2012-02-09 11:39:04 (14 lat temu)
palo
 
Pozostawimy to sobie na wiosnę i zrobimy wizje lokalną, kto jest za?
2012-02-09 21:09:22 (14 lat temu)
Szkoda, że zdjęcie nie jest w większej rozdzielczości może lepiej byłoby widać kamienice. Mi to nie wygląda na ujęcia koło boiska pod Wałką ponieważ Młynówka koło boiska płynie prosto i zakręca w lewo daleko za boiskiem, a przed boiskiem nie skręca w lewo w ogóle. Zdjęcie może być również robione koło Puńcówki gdzieś koło miejsca gdzie była tama nad barem "Pod Dębem" jeżeli popatrzycie na plany i obecne ujęcie z satelity to widać że Puńcówka zakręca w kilkakrotnie lewo.
2012-02-09 21:15:36 (14 lat temu)
Ja się na pewno stawię na spotkano :)
2012-02-10 18:21:40 (14 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do palo: Jeśli masz mapy, które możesz upublicznić to śmiało, wrzucaj je tu
2012-02-06 11:50:38 (14 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do palo: Co do lokalizacji. Nadal nie potrafię tego zaszeregować. Najlepiej zrobić wizję na miejscu.
2012-02-06 11:55:43 (14 lat temu)
stoik
 
do palo: no to strzelaj : )
2012-02-08 10:19:56 (14 lat temu)
czesil
 
do palo: Tzn. że to widok z za Olzy? Ale gdzie ta Olza?
2012-02-08 15:36:01 (14 lat temu)
stoik
 
do czesil: Olza to nie jest, jakiś kanał Młynówki, być może nieistniejący.
2012-02-09 11:01:51 (14 lat temu)
czesil
 
do palo: Już rozumiem. Ten potok nazywa się Szadowy niekiedy Sadowy. Miejsce nawet pasuje, ale ta odległość. Te wille nie są znów tak daleko. Nie wiem, ale jest to przynajmniej jakiś trop.
2012-02-09 20:36:11 (14 lat temu)
czesil
 
do palo: Pewnie wszyscy z cieszyńskiego są za :-)
2012-02-10 10:30:21 (14 lat temu)
stoik
 
do czesil: sure że yes : )
2012-02-10 12:12:38 (14 lat temu)
czesil
 
Chyba już wiem o który obiekt chodzi. Widoczny jest na tej pocztówce
2012-05-05 19:24:24 (14 lat temu)
Żeby to wszystko poskładać chciałem obejrzeć jeszcze zdjęcie domu wyburzonego w 2008 roku. Mam własne , myślałem jednak, że prędzej tu znajdę, ale nie ma . Czy żle szukam? Pod Kantora też nie ma.
2012-05-05 21:58:33 (14 lat temu)
czesil
 
Widnieje pod obiektem Sport Park
2012-05-05 23:15:46 (14 lat temu)
palo
 
Moje pierwotne przypuszczenie było iż to dom pod Dębiną, jednak na tym zdjęciu na wprost jest przestrzeń,a w realu nie, A więc to staw kajakowy :)) Jakieś pomysły na datowanie? boiska nie ma czyli przed 1925?
2012-05-06 08:13:01 (14 lat temu)
palo
 
A tak w ogóle to na moje oko to w tartaku uprawiali kukurydze i suszyli pranie ;) czy źle widzę?
2012-05-06 08:15:20 (14 lat temu)
'Tradycja' uprawy kukurydzy była w Błogocicach długo żywa. Na górze, na przeciw dworku, jeszcze w latach 90- tych było jej całe pole, więc może coś jest na rzeczy...
A domek pasuje. Ten wyburzony przed kilku laty wygląda na przebudowaną kontynuację, tego ze zdjęcia powyżej. Ładnie to panowie poskładali. Wyrazy uznania.
2012-05-06 13:05:17 (14 lat temu)
czesil
 
No to następna zagadka rozwiązana :-) Teraz jeszcze dowiedzieć się coś więcej na jego tam. Czy miał coś wspólnego z młynem?
2012-05-06 18:18:47 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 14 lat temu)
Kanał Olszynowy - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa Kraków Gagarina