26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (0)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kamienny most

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1781
Zlikwidowano: 1890
1 subskrypcja

Most Główny murowany zbudowany w 1781m r. Zastąpił wcześniejszy most drewniany. Most ten rozebrano w 1890 r.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
stoik
 
+1 głosów:1
napiszę to pod moim ostatnim ocenianym zdjęciem. bo tak chyba będzie najłatwiej. nowi użytkownicy cieszą - ale - ludzie - jest arkusz wysyłania zdjęć i trzeba ogarnąć opcje edycji. to tylko na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowane. w razie czego - wszystko jest na forum technicznym. ile razy można pisać to samo ? jak będą jakieś szybkie pytania - zawsze ktoś jest.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcde
2014-03-12 13:10:17 (12 lat temu)
palo
 
+1 głosów:1
O co Ci chodzi Wojciech?
2014-03-12 18:26:30 (12 lat temu)
stoik
 
do palo: Pawle - ogólnie to o nic : ) po prostu - Fotopolska na pierwszy rzut oka może się wydać dość skomplikowana. jak wiesz. piszę, że najpierw sie trzeba poduczyć ( np. jak sie przypisuje obiekty do ulic etc... ) a jak coś - to użytkownicy bardziej zaawansowani stażem chętnie pomogą. Did I make myself clear enough ? ; )
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: aaaaa
2014-03-13 00:06:51 (12 lat temu)
mirasisko
 
+1 głosów:1
do stoik: Naucz się wpierw nie spamować i zawierać myśli w jednym poście (do tego służy też edycja posta) a potem pouczaj nowych userów. Naucz się też używać polskich znaków (zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery). Dasz radę czy będziesz cwaniakował "dopóki tu jesteś"? Ile razy można pisać to samo?
2014-03-13 17:14:41 (12 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do mirasisko: kobieto - nie używam dużych liter ( sic!) od czasu Netszkapy. to jest mój znak firmowy. druga rzecz - nie odpowiadam już na Twoje posty. żyjemy chyba w dwóch innych światach. niniejszym - dziękuję za konstruktywne uwagi nt. moich wpisów. sorry jeszcze - wrzuć 3000 wartościowych zdjęć - to wtedy będę miły. a nawet będę Cię słuchał.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: bosz.....
2014-03-13 18:53:53 (12 lat temu)
Ciekawe czy nadal sie tam ten most znajduje....
2018-12-10 11:31:55 (7 lat temu)
czesil
 
Większość tu widocznych obiektów już nie istnieje, więc zdjęcie to ma niebywałą wartość!
2018-12-10 12:13:59 (7 lat temu)
lapis.me
 
+1 głosów:1
do vetinari: Jestem przekonana, że tak. Szkoda byłoby likwidować tak solidną konstrukcję. Tylko ją zasypano.
2018-12-10 11:37:46 (7 lat temu)
do lapis.me: Wlaśnie tak samo myśle....i moja wyobraźnia ma źniwa.....☺☺☺
2018-12-10 11:40:16 (7 lat temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
Utworzyłem podobiekt o nazwie "Most Główny" do Mostu Przyjaźni przez Olzę. Chodzi o most murowany istniejący od 1781 do 1890 r. bo dotychczas nie mieliśmy rozgraniczenia zdjęć przy "Moście zamkowym" na wcześniejszy most drewniany i późniejszy murowany. Były tam już : Most zamkowy czyli drewniany (?-1890), Most nad Olzą żelbetowy (1891-1939), Kładka awaryjna (19401945), Kładka awaryjna II (1945-1946) i oczywiście Most Przyjaźni jako istniejący obiekt.
2024-01-04 21:59:37 (2 lata temu)
do tatranclimber: Nikdy nad tym niemyślalem, więc mam pytanie, tu jest chyba widoczny ten Most Główny ?



Tak śczerze..te ostatnie dwie zdjięcia są dodane przez ludzi, którzy na ten temat mialy wielką wiedze, więc dla czego wtedy niedorobily ten most ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2024-01-04 22:37:00 (2 lata temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
do vetinari: Tak o te zdjęcia mi chodziło też. Ile mostów drewnianych było wcześniej tego nie wiadomo. W 1781 r. wybudowano murowany i potem zastąpiono go żelbetowym który dotrwał do 1939 r. Co ciekawe jest obraz z pożarem Cieszyna w 1789 r. który namalował Ignacy Chambrez i tam most jest drewniany a powinien być już murowany.
2024-01-04 23:02:22 (2 lata temu)
do tatranclimber: No moźe byl wybudowany po poźarze w 1789r. Bylo by to logiczne.
2024-01-04 23:04:11 (2 lata temu)
do vetinari: Nie no właśnie byłoby nie logiczne że wybudowali w 1781 a 8 lat później ktoś namalowałby pożar miasta i tam drewniany most. Most musiałby wtedy między tym okresem ulec zniszczeniu i znowu byłby tam jakiś drewniany. A podaje się że ten murowany istniał (być może z przeróbkami) do 1890. Do sprawdzenia kiedy faktycznie budowali murowany most przez Olzę
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2024-01-05 05:48:36 (2 lata temu)
3 Dyskusje (ostatnia 2 lata temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa Kraków Gagarina