26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat chojnicki
OBIEKTY - Ulica Kolejowa
3
5
12

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Kolejowa

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
fralat
 
Dolna granica daty zbyt wczesna.
2018-03-24 21:01:48 (8 lat temu)
...myślę, że dla Fotopolan nie będzie większego problemu z rozwiązaniem zagadki;
2014-07-24 19:14:42 (11 lat temu)
skrzypa
 
+2 głosów:2
Jak dla mnie to jest po prostu ceramiczny izolator jakiejś linii energetycznej która kiedyś była poprowadzona w ten sposób do budynku
2014-07-24 20:20:12 (11 lat temu)
Stenek
 
do legion: Oj, chyba się mylisz i to srodze. Czuję się poniekąd wywołany do tablicy i mam kłopot. Hm. Stare oprawy oświetleniowe znam chyba wszystkie i to nie jest żadna z nich. Pozostają więc dywagacje i wariacje:
- o ile górna część wygląda jak klosz lampy, o tyle dolna ... przypomina coś jakby lampę naftową (kula w płot, kto by tak wysoko nalał do niej nafty!),
- zamontowanie jakiejkolwiek lampy TAK wysoko, moim zdaniem to bezsens i kretynizm oświetleniowy
- może to lampa gazowa? ma kominek u góry i otwory wentylacyjne, tylko po co komu tak wysoko umocowana lampa?
- może i była to lampa, ale raczej nie oświetlająca teren pod nią, tylko może miała znaczenie ... sygnalizacyjne w kolejnictwie???
- bardziej prawdopodobne jest, że jest to syrena alarmowa. Choć takowe raczej montowano na szczycie dachu, nie pod nim, ale to może było czymś uzasadnione, np. propagacją dźwięku w konkretną stronę ...

Dalej to już mi się procesor zacina i brakuje pamięci
Więc mam prośbę do autora zdjęcia o zrobienie extra "fotek kilka wróbla ćwirka", sorry, chodzi o kilka zdjęć tego cuda na dużym zbliżeniu, ale stojąc nie pod tym murem, tylko tak jak teraz było to zdjęcie robione
Chodziło by o zbliżone zdjęcia z lewej i prawej strony
Najprościej byłoby tam wejść i wychylić się z aparatem z tych okienek pod dachem, ale na taki luxus liczyć chyba nie mogę ;)) ;))
2014-07-24 20:07:46 (11 lat temu)
do Stenek: ... jak będę w Czersku to spróbuję się tam dostać (na poddasze), ale mogą być kłopoty; jakoś ludziska niechętnie patrzą na osobników, którzy fotografują im domy z ulicy a co dopiero mówić o wejściu do wnętrza obiektu ?!
2014-07-25 09:10:34 (11 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Stenek: Stenek, to jest oprawka bezpiecznika - zwyka topikowa wkładka ze zwykłą główką wkręcana była od dołu, pośrodku była obejma którą był mocowany trzon do wmurowania lub wkręcenia w słup, ponad nią zaciski oslonięte odkrecanym daszkiem.
2014-07-25 16:47:46 (11 lat temu)
Stenek
 
do skrzypa: Też o tym myślałem, ale jest on dość duży, za duży (przecież nie szła tamtędy linia WN) i ma - jak na izolka nie przystało - zbyt skomplikowaną budowę. Ponowne sfocenie z bliska, może wyjaśni sprawę
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: correcta
2014-07-24 20:34:16 (11 lat temu)
Stenek
 
do legion: To nie wchodź tam, tylko użyj zoomu jeśli go masz, nawet cyfrowego
2014-07-25 22:17:22 (11 lat temu)
Stenek
 
do Jarosław Dubowski: Jarek, a cóż to za Giga Bezpiecznik? (Sicherung chciało by się pedzieć) Jest wielkości ... cegły! Ani śladu końcówek na linię zasilającą czy na przewód wprowadzający do budynku, coś w ten bezpiecznik wątpię, głównie z uwagi na te rozmiary,, nigdy takiego wielkiego grzmota nie widziałem ...
2014-07-25 22:31:11 (11 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do Stenek: Jeśli się nie mylę, to jest to trzeci od lewej, na drugiej półce, licząc od dołu tej oto strony:
Jest tam jego opis: "Trzeci izolator to również produkt polski, ale zakopiowany z Siemensa z lat 30ych. Izolator ten mocowano obejmą pomiędzy talerzykami, za główkę przymocowywano przewód linii napowietrznej, zaś bezpiecznik wkręcano od dołu. (zwykłą wkładkę topikową) Przewody do bezpiecznika podłączano do dwóch zacisków u dołu izolatora."
2014-07-26 00:51:02 (11 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Stenek: Otóż taki właśnie. Powszechny do lat 60-tych, zastąpiony modelem w którym wkładkę wsuwano od dołu wraz z odpowiednią "szufladką".
2014-07-26 07:14:40 (11 lat temu)
Z podziękowaniem :-)))
2018-04-11 08:58:44 (8 lat temu)
fralat
 
+1 głosów:1
Chyba należy zmienić datowanie zdecydowanie na ok. 1910 r
2018-03-24 20:02:00 (8 lat temu)
fralat
 
Tutaj to samo, ale lekko kolorowe:
2018-03-24 21:00:40 (8 lat temu)
urocze.
2018-09-07 16:42:40 (7 lat temu)
6 Dyskusji (ostatnia 7 lat temu)
Ulica Kolejowa - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa