26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Dąbrowskiej Marii

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Prośba, żeby stworzyć obiekt Osiedle Kochanowskiego. U siebie nie widzę takiej możliwości.
2020-09-18 14:19:45 (5 lat temu)
ylooC
 
do Ełk•Lyck Fotomuzeum: Tak naprawdę trzeba stworzyć wszystkie osiedla dla Ełku - niby prawnie nie jest to uregulowane, ale zwyczajowo funkcjonują. Postaram się to dzisiaj wieczorem zrobić i przypisać wszystkie ulice właściwie
2020-09-18 14:23:53 (5 lat temu)
do ylooC: A nawet nie wie wiem jak to wygląda od sprawy prawnej. Ale tutaj nie spotkałem się, żeby ktoś używał pojęcia dzielnica. Nawet w urzędowych pismach jest osiedle.
2020-09-18 14:31:36 (5 lat temu)
ylooC
 
do Ełk•Lyck Fotomuzeum: No w jednych miastach funkcjonują dzielnice, w innych osiedla - na to samo wychodzi. Usiądę wieczorem i to zrobię.
2020-09-18 14:32:31 (5 lat temu)
ylooC
 
do Ełk•Lyck Fotomuzeum: Dodałem wszystkie osiedla Ełku, i przypisałem do nich ulice. Gdyby się coś nie zgadzało - pisz!
2020-09-19 20:06:50 (5 lat temu)
do ylooC: Super. To prosiłbym żeby do osiedla Kochanowskiego w opisie wstawić to:
(Zydląg, z jęz. niem. Siedlung – osada) – dawna nazwa części obecnego osiedla Kochanowskiego; było to potoczne określenie domków jednorodzinnych budowanych w okresie III Rzeszy; od nazwiska gaulaitera Ericha Kocha nazwanych „kochówkami”; ta stosunkowo tania i prosta zabudowa była typowa dla Prus Wschodnich; sama spolszczona nazwa Zydląg pojawia się wielu miejscach na obszarze Warmii i Mazur; czasami była używana również na określenie starej części „Zatorza”, gdzie istnieje zabudowa z tego samego okresu.

(na podstawie M. Olszewski, R. Żytyniec, Spacerownik po mieście niezwykłym, Muzeum Historyczne w Ełku, Ełk 2012, s. 110)
2020-09-18 14:36:03 (5 lat temu)
esski
 
do ylooC: Hmmmm..czy aby na to samo wychodzi...? we wrocku było pięć dzielnic, kaźde z nich, moźe poza Starym Miastem, miało w sobie osiedla. Krzyki miały Krzyki, Wojszyce, Ołtaszyn, Brochów, Psie Pole to Psie Pole, Kiełczów, Pawlowice...podobnie z Fabryczną i Śródmieściem.
2020-09-18 17:32:05 (5 lat temu)
ylooC
 
do Ełk•Lyck Fotomuzeum: Się zrobi - dzięki
2020-09-18 14:37:50 (5 lat temu)
ylooC
 
do esski : W Ełku jak i w kilku innych miastach, nie funkcjonuje nazwa "dzielnica" tylko Osiedle - w Poznaniu też są dzielnice - a osiedla to inna bajka.
2020-09-19 00:25:17 (5 lat temu)
esski
 
do ylooC: I załóż tu obiekt, jamnika, pod adresem Osiedle Piastowskie 88 ).. Na FP niewykonalne od 15 lat
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 34567654345654354
2020-09-19 00:37:58 (5 lat temu)
ylooC
 
do esski : Czemu nie? Osiedle u nas, to zgrupowanie bloków - a nie dzielnica. Proste jak drut. Chyba że mówisz o innym mieście?
U nas dzielnia to dzielna ... a osiedle to ... hmmmmm enklawa w dzielni... :)
2020-09-19 01:03:15 (5 lat temu)
esski
 
do ylooC: Proste dla pyrlandii... Od 1968 roku nie mogę pojąć polityki adresowania kilkuset bloków na Ratajach... Wychodzisz bowiem z bloku, wielka płyta, późne lata 60... i wchodzisz na ulicę Krasno-Bojarską, za plecami, dwa metry za tobą stoi przy tej ulicy, blok, wielka płyta,..4 lub 11 pięter, u wejścia do bramy napisane . Osiedle Jasia Muzyka 56...następna brama Jasia Muzyka 54 lub 58 itd....Tak się dzieje od lat, i za czort poza mieszkańcami Rataj nikt się z pewnością do dziś połapać nie może.... Mieszkasz w bloku przy ulicy, ale blok ten nie jest zaadresowany ani do tej najbiższej ani też jakiejkolwiek innej ulicy.. ot .. Osiedle Pyrkowe 22, który to blok stoi zawsze w centrum trzech , czterech ulic... Tureckiej, Pirenejskiej, Morawskiej czy jakiejś tam Niestachowskiej... Dla mieszkańców nie związanych z Poznaniem sprawa nigdy nie będzie tak jasna jak to zorganizowano innych rejonach kraju.
2020-09-19 01:35:58 (5 lat temu)
ylooC
 
do esski : Zgodzę się z Tobą - bo kuriozalnie jako rodowity mieszkaniec Rataj - jak wjadę w osiedla Piątkowa - tych wszystkich króli - to moim jedynym punktem orientacyjnym są wieże telewizyjne. Gubię się tam jak dziecko i nie wiem który blok to które osiedle jakiego króla :)
2020-09-19 10:36:57 (5 lat temu)
Ełk•Lyck Fotomuzeum
 
+1 głosów:1
do ylooC: Świetna robota. Szacuneczek. Generalnie wszystko ok, pozostałe ulice z czasem sam przypiszę.
Drobne uwagi:
Zostało jeszcze osiedle Baranki.
Opis osiedla Wczasowego zaczyna się od małej litery. :)
Stara sprawa. W opisie osiedla Szyba ktoś pomylił Ełk z Elblągiem, "Szyba (1955 w granicy Elbląga)".
Na koniec prywatna sprawa. Czy możesz zwiększyć mi limit dodawanych zdjęć?
2020-09-19 21:30:17 (5 lat temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do Ełk•Lyck Fotomuzeum: Baranki - dodane jako osiedle
Wczasowe - poprawione
Opis Osiedla Szyba - skorygowany
Limit - podniosłem do 40
2020-09-20 01:27:43 (5 lat temu)
do ylooC: Wielkie dzięki za podniesiony limit.
Widzę baranki jako Dzielnicę. Taki był zamiar?
2020-09-20 10:51:24 (5 lat temu)
ylooC
 
do Ełk•Lyck Fotomuzeum: Pojawiły się jako Osiedle w spisie, co prawda nie mam listy ulic pod to osiedle - więc zdaję się na lokalnych użytkowników, czy jest prawidłowe, czy do usunięcia.
2020-09-20 15:04:22 (5 lat temu)
do ylooC: Może patrzymy w różne miejsca. Miałem na myśli menu po lewej stronie. Dzielnica Baranki rzuciła mi się w oczy. :)
2020-09-20 19:44:44 (5 lat temu)
ylooC
 
do Ełk•Lyck Fotomuzeum: Ja mam do Ełku sporo kilometrów - w źródle z którego korzystałem dodając osiedla , były Baranki. Jeśli Twoim zdaniem, to nie dzielnica - mów a zmienię.
2020-09-20 19:46:13 (5 lat temu)
do ylooC: Nie wiem jak to wygląda pod względem formalnym, ale tak jak pisałem wyżej tutaj nie używa się terminu dzielnica. Na OpenStreenMap wszędzie jest Osiedle
2020-09-20 20:24:34 (5 lat temu)
ylooC
 
do Ełk•Lyck Fotomuzeum: No ok, to już ustaliliśmy dość dawno - pytanie zasadnicze - co z Barankami - zostają czy do usunięcia ?
2020-09-21 00:18:27 (5 lat temu)
do ylooC: Nie bardzo rozumiem pytanie. Osiedle Baranki jak najbardziej istnieje.
2020-09-21 10:12:05 (5 lat temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do Ełk•Lyck Fotomuzeum: Ok poprawiłem - zmieniłem nazwę na osiedle. Teraz mamy komplet.
2020-09-21 10:35:36 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 5 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa Kraków Gagarina Kraków nosal nosal Balzera Balzera 14 Balzera toruń strzałowa toruń okólna toruń toruń