| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Sienna Grobla
7
8
8
9
10
15
16
16

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Sienna Grobla

Dawniej: Strohdeich
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
† Yanek
 
+2 głosów:2
Podmieniłem na większe oraz większym planem, z widoczną gazownią przy ul. Wałowej.
2014-09-03 10:16:54 (11 lat temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
Notki.
2026-04-04 12:15:10 (2 miesiące temu)
Jest dodany do "Nieistniejące"?
2017-02-27 10:00:29 (9 lat temu)
do daniel97: Poprawiłem
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2017-02-27 10:58:04 (9 lat temu)
Dziwny pomysł. Żadne źródła nie wskazują, żeby ten dom miał związek ze stocznią. Jeśli już, to raczej z fabryką konserw Mix & Lück która znajdowała się na jego tyłach
2017-02-19 16:10:07 (9 lat temu)
do Pomuchelskopp: Niewłaściwe zdanie wykreśliłem. W rzeczy samej, gdzieś coś tam słyszałem ale nie sprawdziłem a podpis nie poprawiany kilka lat sobie wisiał.
2017-02-21 09:47:41 (9 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
Ta ul. Stara Stocznia to nie bardzo a nawet na pewno nie. Patrząc na zdjęcie widzimy co najmniej dwa punkty które możemy bardzo dobrze opisać, Jest to charakterystyczna wieża kościoła św. Katarzyny z lewej strony oraz zbiornik gazu z gazowni na Wałowej. Odległość między tymi punktami to ok. 600-70o metrów. Robiący zdjęcie stanowi trzeci wierzchołek nadanego trójkąta i jest zapewne w nieco większej odległości a na pewno w większej do kościoła św. Katarzyny. Wynika więc że zdjęcie wykonano gdzieś u nasady Polskiego Haka, czyli w okolicach ul. Wiesława, Siennej Grobli, Zabłotna, Stary Dwór.
2014-01-19 11:32:29 (12 lat temu)
lucy
 
... niesamowite! ;0
2014-01-19 13:04:28 (12 lat temu)
grgrz
 
+1 głosów:1
IHMO to teren na pierwszym planie za rzeką to stocznia Klawittera po lewej -teren Brabanku po prawej Teren stoczni na przeciw końca Polskiego Haka . Dalej od prawej widać Urząd Morski ,a po prawej od zbiornika gazu willa Paula Neubäcker'a .Obiektywy w tamtych czasach F=100 mm ,kąt widzenia max 90° wiec wychodzi że zdjęcie wykonano na przedłużeniu dwusiecznej kąta między ulicami Stara Stocznia i Stępkarską z okolicy dzisiejszej ulicy Sienna Grobla ( kilkanaście metrów od wózków)
2014-11-17 21:31:46 (11 lat temu)
BocieK
 
Proponuję dać do panoram, kod: b33823 i dopisać także do Siennej Grobli, kod: u107442
2017-04-03 08:15:51 (9 lat temu)
Mi to wygląda na plantowanie fortyfikacji w okolicach ulicy Wiesława albo nawet Głębokiej
2017-11-22 15:47:22 (8 lat temu)
BocieK
 
Poprawcież Kochani to przypisanie. Do a) Panoram, b) Siennej Grobli, c) do Siennickiej, a Wałową i Starą Stocznię wyrzućcie (co najwyżej jako znaczniki mogą być). Trzeba patrzeć łącznie z tym:
2020-04-18 11:14:44 (6 lat temu)
BocieK
 
+2 głosów:2
2020-04-18 14:00:31 (6 lat temu)
do † Yanek: Jak zwykle informacja bardzo precyzyjna. Prawdopodobnie jest to gdzieś na przedłużeniu Zabłotnej lub lekko na zachód od niej. Na pierwszym planie jeden z kanałów odwadniających.
2014-01-19 19:38:39 (12 lat temu)
do blaggio.: A nieco dalej po lewej widać jeszcze fragment wałów fortyfikacyjnych. Rozbiórka wałów otaczających śródmieście Gdańska utarło się datować na rok 1895 kiedy to rok wcześniej stanowisko wojskowych ostatecznie "zaklepało" ich likwidację. Jednakże od strony pólnocnej wały zaczęto rozbierać znacznie wcześniej bo jeszcze w latach 80-tych XIX w., jak choćby znacząca przebudowę a następnie likwidację Bramy św. Jakuba. Wały od strony wschodniej i południowej z kolei likwidowano znacznie później bo nie było takiego "parcia" na zabudowę dzięki czemu "zapomniano" o bastionie św. Gertrudy czy Maidloch.

Podejrzewam że fotografujący pisząc "stara stocznia" miał na myśli nie ulicę a poprzednią stocznię Klawittera na Brabanku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2014-01-20 08:35:16 (12 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do † Yanek: Rzeczywiście, jakoś wcześniej nie skojarzyłem.
Ten widok w pierwszym rzędzie powinien trafić do panoram. Na pewno nie jako "widok z ulicy Stara Stocznia".
2014-01-20 20:02:42 (12 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Panowie, jak jesteście pewni to przypisujcie od razu, bo potem w natłoku komentarzy fota przepada ze złym usytuowaniem.
2014-01-20 20:21:32 (12 lat temu)
† Yanek
 
+2 głosów:2
do Wiesław Smyk: Pewni to jesteśmy że złe przypisanie jest, natomiast pewności brak jak zrobić by było naprawdę dobrze!!! To niby rozpiętości w granicach 30-50 metrów ale zawsze. W tym szkopuł.
2014-01-20 21:27:01 (12 lat temu)
do BocieK: Poprawiłem ale w sumie tu jest morze możliwości i poprawek :)
2020-04-18 11:23:15 (6 lat temu)
BocieK
 
do † Yanek: Jak to przy panoramie, ale mnie już znów dyskutant na Fb zmolestował: "bo na FP pisze że Wałowa, no!" A przy panoramie ma znaczenie nie tylko co, ale skąd w końcu.
2020-04-18 13:48:33 (6 lat temu)
do BocieK: Ooo, teraz super widać.
Ogólnie jest masa rzeczy do poprawienia, także tego co sam nawrzucałem :(
2020-04-18 15:51:16 (6 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
"Widokówki z Gdańska" to zdecydowanie niezbyt szczęśliwe przypisanie tych zdjęć. Jeśli już, to widziałbym je raczej przypisane do Stoczni Klawittera ( i to jako przedmioty.
2016-11-28 20:35:09 (9 lat temu)
† KC
 
do † Yanek: Yanku, wrzuc te statki gdzie trzeba, mi nieudaje sie, dzieki
2016-12-03 05:40:55 (9 lat temu)
grgrz
 
Ten dom też był w "Pograniczu w ogniu".
2017-03-22 23:01:09 (9 lat temu)
"daniel97" dodałem Ci do 10, 8 i 9 znaczniki.
2017-02-18 12:41:43 (9 lat temu)
W ub. tygodniu w jednym z odcinków powtarzanego serialu "Pogranicze w ogniu" były właśnie sceny kręcone na Siennej Grobli, wyglądało to zupełnie inaczej ale cóż to był rok 1991.
2017-02-21 11:13:47 (9 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-03-23 15:25:40 (9 lat temu)
do † Yanek: Który to odcinek jeśli wiesz to napisz :)
2017-02-24 12:32:09 (9 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do daniel97: Nie pamiętam dokładnie który ale chyba nr 13. W każdym razie tam parę scen z Siennej Grobli bardzo fajnych, co ciekawsze jest też widoczny budynek Sienna Grobla nr 7 ale tylko w jednym ujęciu.
2017-02-27 09:47:21 (9 lat temu)
do † Yanek: Odcinek 15 :). Bardzo fajne ujęcia :).
2017-03-23 15:26:34 (9 lat temu)
BocieK
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-03-25 09:28:05 (9 lat temu)
grgrz
 
2017-03-29 11:55:15 (9 lat temu)
BocieK
 
do grgrz: Stary jestem... Rudniki na myśl mi nie przyszły, jak szukałem. Podmieniam zdjęcie i edytuję komentarz.
2017-03-30 03:18:27 (9 lat temu)
BocieK
 
Podmiana na pełny kadr. Wygląda na wodowanie nowego doku(?).
2020-08-17 13:44:20 (5 lat temu)
Ten facet w płaszczu to prawdopodobnie Adolf Hitler !
2022-12-23 15:15:28 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
do Gnatko, Andrzej Gnatowski: Mało podobny.
2022-12-23 15:28:47 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
13 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Ulica Sienna Grobla - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: zachodnia zachodnia maslice gryfice gryfice ulica Legionów Maciowakrze Maciowakrze Zgorzelec Daszyńskiego rynek duszniki kopalnia gliwice maślice rzeszów rzeszów jawor rynek jawor rynek 25 Gogole różanka dwór KAPTUR karpacz karpacz gdańsk, skarpowa jelenia góra jelenia góra dworzec bobolice gdańska łódź Bobolice bobolice boboloice gdańska 61 zwałka zwałka wrocław wrocław Czerniaków