| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Chmielna
1
2
3
4
5
6
9
10
12
16
17
26
27
33
37
38
47
53
54
57
58
59
62
63
67
68
70
71
72
73
74
76
77
78
81
82
91/94
93
94
95
96
101
102
103/104
108
111
112
Więcej (2)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Chmielna

Dawniej: Hopfengasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789następna
pawulon
 
Robert, to jest ten "Woli Łeb"?
2015-09-30 22:08:29 (10 lat temu)
do pawulon: Dokładnie :)
2015-10-01 09:00:46 (10 lat temu)
pawulon
 
do † Yanek: Eee, teraz to już sam ustaliłem ;-))
2015-10-01 09:30:39 (10 lat temu)
do pawulon: Wczoraj wieczór byłem tu króciuteńko.
2015-10-01 09:31:44 (10 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do † Yanek: To żadne tłumaczenie, miejscowy admin ma być 24h/7dni w tygodniu ;-))
2015-10-01 09:42:09 (10 lat temu)
do pawulon: Gorzej niż w pracy !!!
2015-10-01 10:45:40 (10 lat temu)
pawulon
 
do † Yanek: Nie ma lekko, i nikt nie obiecywał że będzie ;)
2015-10-01 10:55:39 (10 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do pawulon: A o kokosach to w ogóle zapomnieć można ... ;)
2015-10-01 11:34:21 (10 lat temu)
Na obecną chwilę, ważniejszą rolę archiwalną na tym ujęciu mają ruiny z prawej, czyli nieistniejący zupełnie "Woli Łeb".
2015-09-30 22:01:02 (10 lat temu)
do † Yanek: Ruina "Wolego Łba" się rozsypała / została wyburzona?
2015-10-01 06:14:23 (10 lat temu)
pawulon
 
do Jarosław Dubowski: Zaczęła się rozpadać i ją rozebrano, choć z tego co piszą w necie to niezgodnie z prawem
2015-10-01 08:27:01 (10 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Zaczęła się rozpadać, w wyniku budowania od wczesnej wiosny 2013 r. nowego pomostu dookoła Wyspy Spichrzów. Tu raczej sam obiekt był bez szans, jego stan i wcześniej był tragiczny, natomiast bulwersującą sprawą było dla wielu gdańszczan podejrzenia (bo to ani pierwszy ani zapewne ostatni przypadek), że były to działania świadome a może nawet rozmyślne.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2015-10-01 08:45:15 (10 lat temu)
Pominęłaś w opisie ruinę spichlerza "Trupia czaszka", niemal w samym centrum zdjęcia ;-)
2015-10-02 09:01:29 (10 lat temu)
elmis
 
do Pomuchelskopp: Masz rację. Pominęłam również ruiny spichlerzy Biały Koń i Czerwony Kur po prawej stronie zdjęcia.,-)
2015-10-02 09:39:00 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
Wózek dla Tereski :)
2015-12-29 09:20:07 (10 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
Przeniesione w właściwe miejsce oraz nieco zmodyfikowałem opis.
2016-02-25 13:00:47 (10 lat temu)
fralat
 
do † Yanek: Ok. To położenie jest na pewno dokładniejsze. Przepisałem tylko treść spod zdjęcia. Byłem tam ostatni raz w Sylwestra, ale nie skojarzyłem, że to jest to. Zawsze trzeba liczyć na znawców tematu - dziękuję za dokładne info i przypisanie.
2016-02-25 14:01:31 (10 lat temu)
Założyłem ponownie obiekt i dorzucam zdjęcie które już tu było. Mam nadzieję że utrzyma się jakiś czas, tym bardziej że jest to ujęcie archiwalne na kilka dni przed rozbiórką.
2016-03-04 08:46:07 (10 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do † Yanek: Dodałem znacznik, żeby zobaczyć co powstało i jak widzę nic. Szkoda bo to był całkiem solidny budynek.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2016-03-04 09:25:37 (10 lat temu)
do mamik: Sorki i dzięki za mapu, tak się rozpędziłem ... że aż zapomniałem ;)
2016-03-04 11:04:10 (10 lat temu)
do mamik: Było tu "Społem" i wiele różnych sporych firm.
2016-03-04 11:05:13 (10 lat temu)
† Yanek
 
+6 głosów:6
Tak swoją drogą, dostrzegłem że dzisiaj mija mi już 5 lat pobytu na Fotopolsce :)
Szmat czasu jak mawiają a i początki łatwe nie były, bowiem wystarczyło dokonać dwóch komentarzy pod zdjęciami i zaraz mi tu "mamik" wyjechał z propozycją zostania lokalnym szeryfem ;)
No cóż zrobić, nie odmówiłem bo się okazało iż w owym czasie byłem tu jedynym który w miarę zgrabnie Gdańsk i okolice ogarniał, choć dostało mi się razy kilka po łapach od (nomen omen) "Łapy" i "pawulona" :) :) :)
Teraz już po dłuższym czasie, gdy strona stała się dużo bardziej popularna i rozpoznawalna w ... świecie!!! cieszy mnie bardzo, że mamy tu na miejscu całkiem sporą i znającą się na rzeczy ekipę wymieniając tu choćby Pomuchelskoppa, Lestata, Elmis, Oliwiaka, Tanga, PAXa, czasami DjJacka, Elę Woroniecką (czyli ekipę "Opowiadaczy Historii"), Alicję Mianowską z jej "Kuferkiem" (tu niebywałe ciekawostki zdarzyć się mogą), jungferna, KC z swoimi (i nie tylko) olbrzymimi zbiorami niebywałych! pocztówek czy też "grgrz" który choć nie jest stąd, bardzo jak widzę upodobał sobie Gdańsk. Oczywiście dodać też należy pozostała ekipę fotopolan, którzy też znajdą ciekawe zdjęcia z okolic albo tu przebywając, swe dokonania fotograficzne tu pozostawiają. Jeśli kogoś pominąłem, to przepraszam bardzo ale jeszcze z dwa lata wstecz byłoby mi dużo łatwiej lokalną ekipę wymienić niż jest to w chwili obecnej.
Raz jeszcze pozdrawiam całą ekipę fotopolski w szczególności Neo i całą "wierchuszkę" (sorki za zwrot).
2016-03-14 10:21:46 (10 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do † Yanek: Wtedy w Gdańsku był wakat stąd propozycja ;-) Ładnie się ekipa rozrasta oby tak dalej!
2016-03-14 10:38:41 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do † Yanek: Ładny jubileusz, gratulacje i ... jedziemy dalej, bo roboty nie ubywa ;-)
2016-03-14 12:03:03 (10 lat temu)
do † Yanek: No to masz dobry dzień ! :) Tylko.....cholera ja nie mam żadnych zdjęć Gdańska do poprawki :) :)
2016-03-14 12:05:48 (10 lat temu)
grgrz
 
+1 głosów:1
do † Yanek: Opis...godny Yanka . Życzenia od raczkującego ( roczek minął) samych udanych zdjęć i dzięki za Twoje komentarze poszerzające moą wiedzę o Waszym grodzie.
2016-03-15 10:46:38 (10 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do mamik: No od tamtego czasu, ilość zdjęć z Gdańska powiększyła się o ca 15 tysięcy a i cały czas przybywa. Nie jest to co prawda Wrocław ale i tak źle nie jest :) Ważne jest to, że FP i jej zbiory są coraz liczniej cytowane w poważniejszych miejscach a jak już swego czasu pisałem, zbiory tutejsze są wykorzystywane np przez służby konserwatorskie w Gdańsku.

P.S. Heh, dobrze że wtedy był wakat!!! ;)
2016-03-14 11:09:55 (10 lat temu)
do ZPKSoft: No nie ubywa :)
2016-03-14 12:18:41 (10 lat temu)
lestat
 
+1 głosów:1
do † Yanek: wrzucę jedno zdjęcie - teraz sobie przypomniałem - nie wime gdzie to jest w Gdańsku - to żeby roboty nie ubywało
2016-03-14 12:24:18 (10 lat temu)
elmis
 
+1 głosów:1
do † Yanek: Gratuluję jubileuszu - oraz wiedzy ,pamięci i dociekliwości.
2016-03-14 12:50:10 (10 lat temu)
do lestat: Znów zagadki? ;)
2016-03-14 12:53:48 (10 lat temu)
Fajne! To nie jest obrotnica na normalny tor?
2016-03-19 10:50:49 (10 lat temu)
Tor kolejowy na Wyspie Spichrzów był jak najbardziej "normalny". Obrotnice służyły po to by przetaczać wagony w ulice prostopadłe do ul. Chmielnej
2016-03-19 13:27:34 (10 lat temu)
grgrz
 
2016-04-29 20:24:52 (10 lat temu)
grgrz
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2016-04-29 20:44:48 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
87 Dyskusji (ostatnia 10 lat temu)
Północna część Wyspy Spichrzów.
Zdjęcie z inscenizowanego fotoreportażu propagandowego Armii Czerwonej. Ta sama ulica http://fotopolska.eu/21493,foto.html
1911
-
1921
1911
-
1925
1920
-
1925
1924
-
1934
1924
-
1934
1935
-
1944
1935
-
1945
1945
-
1945
1945
-
1945
1945
-
1945
Ulica Chmielna - obiekty i wydarzenia
27-33 37-38
116
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: ordona warszawa ordona 2 Gdańsk, Abrahama ministerstwo finansów olsztyńska 31 radom olsztyńska 31 SEJM GDAŃSK ćmielów intraco łomża łomża łomża łomża paczków paczków Brzeźno Brzeźno Brzeźno Dynów paczków plan bgk paczków plan paczków zamość zamość Rymanów Chełmsko Śląskie vulcan gdynia dom bawełny gdynia gdynia łomża łomża toszek strzelecvka pilczyce