26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat krapkowicki
OBIEKTY - Ulica Strzelecka
1
1
2
2a
3
4
5
7
8
10
9
11
12
13
14
15
16
16a
17
17a
20
22
24
24
25
26
28
Więcej (17)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Strzelecka

Dawniej: Am Bahnhof (od przejazdu kolejowego do poczty, ul. Dworcowa (1945-1946), ul. Mickiewicza (1947-1950) ), Groß Strehlitzerstraße (19
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456następna
winner1971
 
+2 głosów:2
Po prawej str. widoczna stolarnia oraz zburzone w 1947 roku piece wapienne ''Stern-Bauer-Wagenhof'' i ''Loewin'',w oddali widoczne wzgórze to dzielnica ''Wygoda'',po lewej zakłady wapiennicze z piecami ''Dombrovskyego'' oraz linia kolejowa-kierunek Kędzierzyn.
2011-11-14 20:50:27 (14 lat temu)
Na lewym dolnym zdjęciu zakład wapienniczy " Gogolin " . Zdjęcie zrobiono od strony przejazdu kolejowego na dzisiejszej ul. Kościelnej . Droga biegnąca równolegle do torów to dzisiejsza ul. Kolejowa . Na pierwszym planie rampy do załadunku wapna luzem ( do wagonów - widoczne otwarte klapy załadunkowe wagonów ) , dalej piece szybowe " Bunke - Pacht " , następnie komin pieca kręgowego oraz piece " Dombrovskyego " .
2011-11-22 12:30:15 (14 lat temu)
Mała uwaga : zakłady " Ottmuth Weiche " znajdowały się przy linii kolejowej na odcinku Gogolin - Górażdże , przy obecnej ul . Fabrycznej na tzw. Wajchach.
2011-11-22 12:34:22 (14 lat temu)
Rozmiar za duży.
2011-11-14 00:14:12 (14 lat temu)
mar
 
Zmniejszyłam.
2011-11-14 00:19:24 (14 lat temu)
Tomasz Górny (Nemo5576)
 
+2 głosów:2
Jak tak patrzę na aktywność naszego nowego kolegi to chyba powiat krapkowicki niebawem kolor na mapie zmieni :)
2011-11-18 16:23:52 (14 lat temu)
winner1971
 
+3 głosów:3
Do Nemo5576 : No i do tego właśnie zmierzam , bo coś malutko tego było... Pozdrawiam z pięknego Gogolina ;))))
2011-11-18 16:32:53 (14 lat temu)
winner1971
 
+1 głosów:1
Ta ''jakaś ulica'' to polna droga,którą kiedyś jeździły auta z kamieniem wapiennym z kamieniołomu do zakładów wapienniczych.Ciągnie się ona od przedszkola nr.1 na ul.Szpitalnej(dawna Armii Czerwonej) aż do dawnej ochronki ss.Boromeuszek przy obecnej ulicy Spacerowej.Równolegle do niej biegnie ul.Powstańców Śl.Budynki na tym zdjęciu to te same osiedle,które znajduje się również na zdjęciu jakie zamieściłem dzisiaj,tylko widziane od drugiej strony.
2011-11-14 18:17:43 (14 lat temu)
do winner1971: No i teraz wszystko jasne! Dziękuję! Poprawiłem opis pocztówki.
2011-11-14 18:34:19 (14 lat temu)
Ten dom stojący przy kościele to pastorówka? W jego miejscu nie stoi teraz czasem przedszkole? A może to ten sam budynek, tylko został rozbudowany?
2011-11-15 13:24:17 (14 lat temu)
Nie mam pojęcia jak nazywał się budynek obok kościoła,ale jedno jest pewne:rzeczywiście w tym miejscu stoi teraz przedszkole nr.3 i został on wybudowany od fundamentów,więc stary dom został moim zdaniem wyburzony.
2011-11-15 13:46:30 (14 lat temu)
Ale klimacik... Wspaniała fotka :)
2011-11-15 19:28:10 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
Fotobyk :)
2011-11-16 11:39:56 (14 lat temu)
Czy to jest ten sam budynek, który jest widoczny tutaj po lewej za hotelem?
2011-11-16 13:28:02 (14 lat temu)
Tak,to jest dokładnie ten sam budynek.
2011-11-16 13:33:07 (14 lat temu)
Do Cristoforo:Wydaje mi się,że budynek rzeźni stał raczej w miejscu gdzie dziś jest Bank ING-naprzeciw byłego DH "Zefir" i pomnika Karolinki.
2011-11-16 14:10:01 (14 lat temu)
Do Cristiforo*:Niestety nie wiem jak nazywała się kiedyś(o ile w ogóle kiedyś była tam jakakolwiek droga),dzisiaj należy ona do ul.Strzeleckiej-bank ma adres ul.Strzelecka 1.
2011-11-16 14:41:17 (14 lat temu)
Do Cristoforo*:Chyba raczej rzeczywiście marne szanse,ale będę szukał-może gdzieś się coś znajdzie...
2011-11-16 15:07:22 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Debiut tego gatunku na stronie. Ale jaki ogromny.
2011-11-16 11:46:11 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
do Danuta B.: Tak debiut, do tej pory trafiały się tylko byki ortograficzne :)
2011-11-16 13:12:59 (14 lat temu)
do winner1971: Ciekawą atrakcje mieli goście hotelowi :) W takim razie hotel stał na rogu Strzeleckiej z pl. Dworcowym, a budynek rzeźni już przy samym pl. Dworcowym.
2011-11-16 14:01:24 (14 lat temu)
do winner1971: Tak, tak stał w miejscu pomnika, tylko myślałem, że cała ta uliczka odchodząca od Strzeleckiej w kierunku dworca nosi nazwę Placu Dworcowego. Ona ma jakąś nazwę?
2011-11-16 14:30:04 (14 lat temu)
do winner1971: Właśnie o to mi chodziło. Dziękuję za wyjaśnienie. Przydałby się jakiś przedwojenny plan z ówczesnymi nazwami ulic, ale chyba marne szanse na to, że coś takiego istniało.
2011-11-16 15:01:17 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Wio koniku :)
2011-11-16 16:53:35 (14 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
Jeżeli znana jest data wykonania zdjęcia tj. 1995r. to w takim przypadku w okienku edycji zamiast przedziału czasowego 1994-1995 wpisujemy konkretną datę. Są tam dwie tabelki - po prawej "Zakres lat", po lewej "Data wykonania zdjęcia". W przypadku znanej daty używamy tej po lewej.
Pod zdjęciami, które w opisie miały podany rok wykonania poprawiłem datowanie. Tam gdzie nie było podanego roku, nie wiedziałem jaką prawidłową datę podać.
2011-11-18 16:14:34 (14 lat temu)
winner1971
 
+1 głosów:1
Do Cristoforo : Dzięki serdeczne za kolejną , bardzo cenną radę. Będę się stosował.P. S. Namierzyłem lokal Richarda Jokischa!!!! ;)))
2011-11-18 16:20:51 (14 lat temu)
Do Cristoforo : Wszystkie dane dotyczące mojego " odkrycia " wyślę Panu na e - maila.
2011-11-18 16:34:40 (14 lat temu)
Do Cristoforo : A mi na imię Robert i jest mi niezwykle przyjemnie , Krzysiek . Zaraz zredaguję maila do Ciebie i wysyłam go.
2011-11-18 17:15:54 (14 lat temu)
do winner1971: Nie może być!!! :))) I gdzie to jest? Istnieje jeszcze? :)
2011-11-18 16:25:08 (14 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do winner1971: Bardzo dziękuję! :) Ale przestańmy sobie "panować" - wszyscy tutaj mówimy sobie po imieniu pomimo liczby przeżytych wiosen ;) Mieliśmy już wcześniej przyjemność więc jestem Krzysiek albo Cristoforo - jak wygodniej :)
2011-11-18 16:48:41 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
56 Dyskusji (ostatnia 14 lat temu)
Widokówka przedstawiająca Górę Świętej Anny i u dołu ul. Strzelecką w Gogolinie - widok w kierunku na Strzelce Opolskie. Fot. "Rejencja Opolska na dawnej poc...
Fragment tylnej części nieistniejącego już dziś budynku, w którym od frontu na parterze mieścił się sklep rybny, własność GS Gogolin. U góry oraz w tylnej cz...
1895
-
1915
1895
-
1939
1900
-
1939
1900
-
1945
1900
-
1945
1915
-
1945
1915
-
1945
1930
-
1945
1935
-
1951
1945
-
1951
Ulica Strzelecka - obiekty i wydarzenia
STR.1 104 110
114
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Warszawa, ul. Ciepła 1 zamek Toszek sikornik gliwice rzeszów rzeszów Aleja Wyzwolenia Szczecin Szczecin sieniawka emilii plater noteć śluzy noteć park zdrojowy duszniki-zdrój duszniki-zdrój postepowa Opoczno łomża łomża Rynek starego miasta 2 zary zamek Zary mapy Opolska Opolska Zary Mapy Zary mapy narutowicza radom Miechów Miechów szczecin szczecin szczec szczec zamość zamość dolna