26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat zgierski
OBIEKTY - Grotniki

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Widokówki z Grotnik

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Pozwoliłem sobie zmienić lata i opis zdjęcia.
Aktualnie te wszystkie obiekty znajdują się w Boszkowie. Przystanek kolejowy miał zmieniony dach na płaski jakoś na początku lat \'70 a zmiana nazwy na Boszkowo nastąpiła chyba nawet wcześniej. Restauracja Leśna już bardzo długo nie istnieje, nawet nie pamiętam gdzie ona była. Górne prawe zdjęcie to chyba ośrodek PTTK. Ja do Boszkowa zacząłem jeździć od ok. 1975 r. i wtedy te wszystkie obiekty były usytuowane tam. Być może zmiana nazwy związana jest z tym, że jezioro Dominickie oraz większość budynków \"letniska\" Boszkowo jest na ziemiach wsi Boszkowo. Od stacji PKP do pierwszych zabudowań Grotnik jest ok. 500 m. a do Boszkowa ok. 1500 m.. Aktualnie Grotniki nie posiadają własnej stacji ani przystanku kolejowego chociaż linia kolejowa Leszno - Wolsztyn przebiega przez całą długość wsi.
2010-06-10 12:40:36 (16 lat temu)
mar
 
Jarek ma rację.
2010-06-10 14:16:40 (16 lat temu)
WW
 
Oczywiście są to Grotniki koło Łodzi. Apelowałbym do Dzidka1960 o niefantazjowanie przy identyfikacji zdjęć.
2010-06-10 20:50:28 (16 lat temu)
do dzidek1960: Coś tu nie pasuje - przystanek Boszkowo jest zlokalizowany na linii leszno - Wolsztyn, która nie jest zelektryfikowana. A tu mamy elektrowóz EP07 i sieć trakcyjną.
Nie są to aby Grotniki między Zgierzem a Ozorkowem?
2010-06-10 13:12:28 (16 lat temu)
do WW: Przepraszam za zamieszanie. Nie miałem zamiaru fantazjować. Stacja do złudzenia przypomina tę w Boszkowie przed zmianą dachu, rzeczywiście nie zwróciłem uwagi na elektrowóz. Jedyne co mi nie pasowało to widok plaży a właściwie kształt zbiornika.
2010-06-11 12:31:23 (16 lat temu)
mar
 
do dzidek1960: Stacja bardzo podobna do tej w Boszkowie no i plaża nad Dominickim jednak większa :)
2010-06-11 12:44:59 (16 lat temu)
WW
 
do mar: To w Boszkowie stacja też jest drewniana?
2010-06-12 09:48:27 (16 lat temu)
do WW: - budynek jest murowany, taki też był co najmniej od 1979r.
2010-06-12 15:50:56 (16 lat temu)
1 Dyskusja (ostatnia 16 lat temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica