| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat tomaszowski
OBIEKTY - Ulica Władysława Hermana
2

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Władysława Hermana

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Wbrew temu co 4 lata temu twierdził WW, pomnik szpetny jak diabli jeszcze się nie rozpadł.
2015-07-03 09:56:05 (10 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do † Yanek: Bo go cholera podstępnie odnawiają, co pokazuje porównanie ze zdjęciem z 2009 r.
2015-07-03 10:12:24 (10 lat temu)
Bałuciorz
 
+2 głosów:3
Ciekawe jak wyglądał przed rekonstrukcją i ile zostało z niego po przejściu frontu
2013-04-23 09:15:21 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
To jest zdjęcie czy malowidło?
2013-04-23 10:49:41 (13 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do WW: Wygląda jak foto wieży z domalowanym projektem odbudowy.
2016-01-04 11:44:27 (10 lat temu)
Bałuciorz
 
+1 głosów:1
W końcu jest zdjęcie przed odbudową. Zdaje się, że był otynkowany
2016-01-04 11:15:38 (10 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do Bałuciorz: Odbudowany po I wojnie. Przed reromanizacją z 1936 roku.
2016-01-04 11:47:51 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
To raczej wygląd kościoła sprzed wojny, najprawdopodobniej do 1938 r.
2019-07-14 22:19:06 (6 lat temu)
do ZPKSoft: W podpisie zdjęcia w Spotkaniach z Zabytkami napisano, ze to widok z 1963 r.
2019-07-14 22:35:49 (6 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Marek W : Po 38 wieża urosła.
2019-07-14 22:40:07 (6 lat temu)
do fantom: Być może zdażył się chochlik drukarski, który przestawił cyfry z 1936 na 1963. Poprawiłem datowanie.
2019-07-14 22:48:59 (6 lat temu)
Inowłódz.
2020-05-06 06:58:24 (6 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Najwcześniej 1935 - wielu żołnierzy już w rogatywkach wz.36. Najpóźniej 1937 (oficerowie w rogatywkach starego wzoru, za wyjątkiem oczywiście Franzuza w kepi).
2025-08-18 12:27:03 (10 miesięcy temu)
4elza
 
do ritterswalder: Dzięki.
2020-05-06 07:18:32 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
Piotrze, tu też straszy ?
2021-01-18 11:20:43 (5 lat temu)
do ZPKSoft: Kierowałem się główną płytą
2021-01-18 11:23:46 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : Popraw podpis ;-)
2021-01-18 11:24:24 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Już zrobione dzięki
2021-01-18 11:29:01 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
Piotrze, chyba miało być "starszych" a nie "strasznych". Ale może tu straszy ? ;-)
2021-01-18 11:19:46 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dzięki, jestem w pracy i bez okularów
2021-01-18 11:27:48 (5 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : "Taka" praca to skarb :-)))
2021-01-18 15:37:52 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do legion: To co wiem, cztery osoby zgłosiły mi, odnalezienie wiekowych grobów swoich bliskich, dzięki zdjęciom na fotopolsce
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2021-01-18 17:07:56 (5 lat temu)
do piotr brzezina : Szacunek Piotr.
2021-01-18 17:15:15 (5 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : A ja znalazłem dwa zdjęcia mojej mamy z okresu międzywojennego.
2021-01-18 17:27:53 (5 lat temu)
do cracusiac: Tu na fotopolsce?
2021-01-18 17:37:56 (5 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Tak, z Cieszyna.
2021-01-18 17:45:15 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
Chyba 11- miesięcznego.
2021-11-04 22:16:09 (4 lata temu)
do ZPKSoft: Możliwe. odczytałam to jako cyfrę rzymską.
2021-11-04 22:24:49 (4 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+4 głosów:4
A to ci niespodzianka! Otwierając to zdjęcie coś błysnęło..., przecież znam to nazwisko.
Przypomniałem sobie, no tak - w 1998 r. łamałem książkę o weteranach Powstania Styczniowego.
"Ignacy Harde (1847- po 1933). Należał do oddziału Skowrońskiego, który został przez Moskali rozbity w okolicy Łodzi. Kolejną potyczkę oddział stoczył pod Dobrą koło Ozorkowa. W kilka dni później Harde przeniósł się do kawalerii Taczanowskiego. Pod jego dowództwem brał udział w bitwie pod Sędziejowicami. W bitwie pod Ingacewem został ranny w lewą rękę. Ogółem był ranny 4 razy: szablą w głowę, lancą w bok i 2 razy kulą. Brał udział we wszystkich bitwach, które stoczył oddział Taczanowskiego.
Po upadku powstania przeniósł się do Poznania. Po ogłoszeniu amnestii wrócił do Łodzi. Mieszkał tam przy ul. Kilińskiego 153 m 48".
Antoni Lenkiewicz "Weterani Powstania Styczniowego 1863 r. odznaczeni Krzyżem Niepodległości", Wrocław 1998, s. 35.
Ciekawostka. 22 stycznia 1919 r. Józef Piłsudski wydał rozkaz włączający weteranów 1863 r. w szeregi Wojska Polskiego, z prawem noszenia specjalnych - granatowych mundurów i z obowiązkiem aby wszystkie służby oddawały im honory przez salutowanie. Wówczas żyło jeszcze ok. 4500 weteranów. W 1923 było ich 2012. Każdy samotny weteran otrzymywał 125 zł miesięcznie, a żonaty 150.
2021-11-06 11:05:56 (4 lata temu)
da signa
 
+2 głosów:2
9:52 minuta widoczny kościół w Inowłodzu
2021-11-07 10:34:28 (4 lata temu)
do da signa: Super
2021-11-07 10:55:54 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
12 Dyskusji (ostatnia 10 miesięcy temu)
Ulica Władysława Hermana - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: kościół św. Mikołaja wrocław regalicaq kościół św. Mikołaja wrocław kościół wrocław kościół wrocław ul.kolejowa ul.kolejowa nowizna brzesko Fiat 125p Simson Autosan Autosan Jelcz berliet Jelcz berliet chęciny Jelcz berliet 805Na 805Na kielce kielce łaznów recz recz reetz recz recz kępno reetz śnieżka kielce kielce gliwice rynek morskie oko kiekrz