| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Most im. Wielkiej Orkiestry Świąte...
8
m
Opole
Most Wielbłądzi
120
m
Opole
Przystań Opolskiego Towarzystwa Ka...
169
m
Opole
Bar "Neptun"
186
m
Opole
Pomnik Ericha Schmidta
200
m
Opole

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Most nad kanałem Wińskim

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1935
Zlikwidowano: 1997
Dawniej: Kamelbrücke
Most drogowy został zaprojektowany jako element Parku Ludowego otwartego w 1913 roku; miał skomunikować wyspę Bolko z zachodnią częścią miasta. Ze względu na pierwszą wojnę światową oraz związane z nią trudności finansowe opolskiego magistratu, początkowo zastępowała go drewniana kładka dla pieszych - nazywana mostem Wielbłądzim. Była ona wybudowana kilkadziesiąt metrów niżej w biegu kanału Wińskiego.

W 1935 roku stan Mostu Wielbłądziego był tak zły, że konieczne było jego zamknięcie dla ruchu. Zdecydowano o budowie nowego mostu, podobnie wykonanego z drewna, lecz tym razem drogowego. Projekt oraz budowę powierzono 2. kompanii z 8. Batalionu Saperów z Brzegu, materiały budowlane zapewnił magistrat Opola. Pracę rozpoczęto w sierpniu od rozbiórki mostu
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
krzysztal
 
+1 głosów:1
Pozwoliłem sobie stworzyć obiekt i opis dla przedwojennego mostu drogowego nad Wińskim:
2014-04-07 13:31:08 (12 lat temu)
foxi
 
Była tu prawie identyczna konstrukcja mostu jak w Krapkowicach na
2016-09-12 12:41:02 (9 lat temu)
Datowanie dużo późniejsze.
2014-10-19 14:29:50 (11 lat temu)
Stenek
 
Wózek dla Tereski!
2014-10-19 23:01:58 (11 lat temu)
foxi
 
do Cristoforo: jeszcze do ustalenia, zmieniam na 65-70
2014-10-19 14:37:40 (11 lat temu)
foxi
 
do Cristoforo: jeszcze do ustalenia, zmieniam na 65-70
2014-10-19 14:44:09 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do foxi: Na pewno po 1970, Tereska powie Ci dokładniej na podstawie wózka :)
2014-10-19 17:22:50 (11 lat temu)
TW40
 
do Stenek: Stawiam na II poł. l. 70. Może ktoś podróżował w takim wózku?
2014-10-20 00:09:35 (11 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
do TW40: Pani Krystyna pisze: zdjęcie na moście nad Kanałem Wińskim jest to dokładnie rok 1973 .Pozdrawiam
2014-10-20 19:54:49 (11 lat temu)
TW40
 
do foxi: Super! (moja siostra podróżowała w tym samym roku w podobnym wózku ale o większej średnicy kół...).
2014-10-21 19:02:58 (11 lat temu)
krzysztal
 
+1 głosów:1
Super zdjęcie! Pozwoliłem sobie jeno zmienić przypisanie obiektu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2015-01-03 16:32:40 (11 lat temu)
foxi
 
2015-01-03 19:57:24 (11 lat temu)
foxi
 
2015-01-03 19:59:42 (11 lat temu)
foxi
 
2015-11-04 14:01:47 (10 lat temu)
OPPELN1945
 
+1 głosów:1
Piękne zdjęcie.Most zbudowało wojsko w 1970 roku,mój stryj go budował,zaś w 1986 nadbudowano nową nawierzchnię na dziurawą starą bez usuwania jej co można zauważyć na jednym ze zdjęć które obecnie zmieniono w datowaniu na 1993 rok choć nadbudowa jest tam za świeżażeby aż tak daleko wybiegać.
2021-05-30 13:49:17 (5 lat temu)
I wozeczek dla Tereski.
2021-05-30 14:07:32 (5 lat temu)
Jest pozwolenie Krystyny na publikację ? "Źródło prywatne" jest .....nie mam słów.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2021-05-30 18:55:01 (5 lat temu)
Proszę więc o uratowanie zdjęcia.
2021-05-31 12:27:47 (5 lat temu)
TW40
 
do cracusiac: :-)
2021-05-30 20:34:40 (5 lat temu)
foxi
 
do Desperado: Już od wtedy mam ;-) Pani Krystyna pisze: są to moje rodzinne zdjęcia, zrobione przez mojego Tatę i zdjęcia bratowej zrobione przez jej ojca. Pozdrawiam.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2021-05-30 18:57:28 (5 lat temu)
do Desperado: Czemu glosojuś za pozostawieniem, jak w diskusie wyszlo źe na publikowanie tego zdjięcia brakuje zgody. Swoją drogą, jeścze pare takych przypadków ze strony foxiego, i skończy się na tymź e bedzie musial sam sobie dawc pozwolenia na swoje zdjięcia autorskie. Niepouczalny.....
2021-05-31 12:17:55 (5 lat temu)
To ja
 
+2 głosów:2
do foxi: Owszem wyraziłam zgodę ale to było 7 lat temu i na konkretne zdjęcia ,które wtedy wysłałam .To zdjęcie wstawiłam kilka dni na FB i nie wyraziłam zgody na publikację jako "zbiory własne " ani żadne inne i nie było pytania o zgodę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2021-05-30 21:24:13 (5 lat temu)
foxi
 
do To ja: OK, to usuwam i Przepraszam za nadużycie. Pozdr. ;-)
2021-05-30 21:59:54 (5 lat temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
do vetinari: Ustaliliśmy z To ja - , że jeszcze raz, ostatni, ona zezwoli ze względu na cenne zdjęcie. Ostatni raz. Następnym razem prosi o zapytanie o pozwolenie. A jeszcze się chyba nie zdarzyło aby odmówiła. Małe pytanie nie boli.
2021-05-31 12:26:17 (5 lat temu)
do Desperado: Rozumiem, jak wróce z pracy to usune swój glos, następnym razem ale warto napisacz w komentarzu o tym że już jest zgoda.
2021-05-31 13:40:44 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 5 lat temu)
Most nad kanałem Wińskim na archiwalnych mapach i planach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: ciechanów ciechanów krynica morska latarnia mikołó konstytucji 3 maja 12 waliców tarczyn tarczyn tarczyn tarczyn jagiellońska jagiellońska tarczyn tarczyn kiszewo łabędy łabędy kwiatów polskich grójec tarczyn tarczyn brzoski Wroclaw Wroclaw warszawa pl. bernardyński warszawa pl. bernardyński stromiec Kołaki Kościelne katowice ul. Młyńska katowice ul. Młyńska katowice ul. Młyńska katowice ul. młyńska 2 katowice ul. młyńska 2 polańczyk mauer mauer