| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kładka Ojca Bernatka
Obiekty w okolicy
Most Podgórski
37
m
Kraków
Staromostowa 6 - Przy Moście 1 - B...
73
m
Kraków
Staromostowa
91
m
Kraków
Józefińska 2
107
m
Kraków
Stacja pomiarów wodnych
112
m
Kraków

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kładka Ojca Bernatka – kładka pieszo-rowerowa na Wiśle w Krakowie łącząca krakowski Kazimierz z Podgórzem, wybudowana w miejscu dawnego Mostu Karola i Mostu Podgórskiego http://krakow.fotopolska.eu/Krakow/b24412,Most_Podgorski_Most_Cesarza_Fra.html

Kładka wg projektu Autorskiej Pracowni Projektowo-Plastycznej prof. Andrzeja Gettera, ma formę stalowego łuku rozpiętego pomiędzy istniejącymi przyczółkami Mostu Karola, do którego podwieszone są dwa pomosty (jeden dla pieszych drugi dla rowerzystów). Stalowy łuk ma długość 145 metrów, natomiast pomosty ok. 130 m. Całość konstrukcji waży ponad 700 ton, a koszt jej budowy to ponad 38 mln zł, z czego 15 mln zł pochodziło ze środków unijnych. Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/K%C5%82adka_Ojca_Bernatka Autorzy: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=K%C5%82adka_Ojca_Bernatka&action=history Licencja: http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
strzyrzyc
 
+1 głosów:1
Dzięki za kawałek historii mojego miasta
2013-08-03 10:02:02 (12 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Podmiana + datowanie.
2019-08-15 21:59:39 (6 lat temu)
Ryszard Kumorek
 
+1 głosów:1
Zdjęcie dodane w 2010 r. jest w zdjęciach miesiąca w 2019 r.?!
2019-08-16 16:05:08 (6 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
2025-05-23 07:13:54 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
Wymiana + zmiana źródła.
2025-05-23 09:23:59 (rok temu)
pawulon
 
do strzyrzyc: Ależ proszę bardzo ;) A może dodasz coś od siebie, jakieś fotki, pocztówki itp.
2013-08-03 10:04:15 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do pawulon: No właśnie Strzyrzyc co jakiś czas wrzuca zdjęcia za co jesteśmy mu wdzięczni :) Będę musiał odkopać swoje z majowej wizyty i też coś może później powrzucam.
2013-08-03 10:14:38 (12 lat temu)
strzyrzyc
 
+1 głosów:1
do pawulon: Dzień Dobry
Tak się składa, że nie dysponuję archiwaliami a jedynie zdjęciami współczesnymi mojego autorstwa i takie też moje zdjęcia pojawiają się na tym portalu.
Pewnie już wiesz, że w miejscu tego mostu jest zbudowana kładka Ojca Bernatka - bardzo kontrowersyjny obiekt, który podzielił lajkoników, według mnie kładka jest paskudna w porze dziennej a po zmroku robi się bardzo fotogeniczna.
2013-08-03 10:25:26 (12 lat temu)
pawulon
 
do Neo[EZN]: Ja będę tam za jakieś dwa tygodnie to też postaram się coś "cyknąć" i dodać na stronkę.
2013-08-03 10:17:52 (12 lat temu)
pawulon
 
do strzyrzyc: Niestety, tego nie wiedziałem.... bo jestem z Wrocławia, a w Grodzie Kraka bywam raz na kilka lat, i to najczęściej przejazdem. Świetnie będzie jak nam pokażesz tą kładkę, zobaczymy, ocenimy, i zapewne wyrazimy swoją opinię co do tego obiektu. Marzeniem wszystkich było by aby ten most został odbudowany w swojej oryginalnej formie, ale..... mówi się trudno, jest jak jest ;)
2013-08-03 10:43:10 (12 lat temu)
do pawulon: Zdjęcia kładki znajdują się już w mojej galerii a jak w wyszukiwarkę na stronie głównej wpiszesz "kładka Bernatka" to wyjdą Ci inne zdjęcia tej kładki, ja tez coś stopniowo będę dorzucał.
2013-08-03 10:59:05 (12 lat temu)
pawulon
 
do strzyrzyc: Dzięki za podpowiedź, już obejrzałem fotki tej kładki. Zdecydowanie wolałbym widzieć w tym miejscu taki most jaki był kiedyś, choć ta nowa budowla nie jest brzydka i swoje zadanie spełnia ;)
2013-08-03 11:13:42 (12 lat temu)
strzyrzyc
 
+1 głosów:1
do pawulon: łączy stare Podgórze Krakowa z Kazimierzem, pewnie swoje zadanie spełnia zwłaszcza że to kładka pieszo-rowerowa a ponadto miejsce wieszania tak zwanych "kłódek miłości".
2013-08-03 11:20:14 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do strzyrzyc: Te kłódki to według mnie totalna głupota. Młodzi się schodzą, potem rozchodzą, a kłódki zostają i rdzewieją, o od nich rdzewieje most. Niestety takich mostów z kłódkami jest w Polsce mnóstwo, w wielu przypadkach władze miejskie walczą z tym zjawiskiem, nie zawsze skutecznie.
2013-08-03 11:31:47 (12 lat temu)
esski
 
do Ryszard Kumorek: Zerknij co się stało 18 godzin temu od chwili kiedy pojawi się ten kjomentarz
2019-08-16 16:42:56 (6 lat temu)
Ryszard Kumorek
 
+1 głosów:1
do esski : Podmiana to podmiana, a nie dodanie od nowa. Dodanie było dziewięć lat temu.
2019-08-17 17:02:54 (6 lat temu)
esski
 
do Ryszard Kumorek: Podmiana to podmiana, ja skryptu nie piszę, skoro skrypt uznał iż temu zacnemu widoczkowi należy się, to otrzymał miano jakieś tam.. tygodnia,miesiąca roku.
2019-08-17 19:24:58 (6 lat temu)
4elza
 
Czy w tle widać Pałac Kultury?
2021-03-14 07:40:07 (5 lat temu)
Jacy
 
Pałac Kultury powstawał w latach 1952-1955, więc albo go widać i nie te lata zdjęcia, albo to nie pałac.
2021-03-14 07:48:51 (5 lat temu)
rdx0
 
Potrafi ktoś zidentyfikować co za oznaczenie ma na czapce rogatywce przyszyte pan po lewej?
2021-03-14 14:55:38 (5 lat temu)
rdx0
 
do 4elza: To chyba nie budowa bo konstrukcja lekko "styrana",podpory nie wyglądają na nowe. Może remoncik . Chłopaki fajne ale czy polskie?
2021-03-14 10:06:15 (5 lat temu)
4elza
 
do Jacy: Bardzo słusznie i naukowo :-)
Datowania, podobnie jak i lokalizacji nie było, więc wpisałam intuicyjnie biorąc pod uwagę ubrania mężczyzn.
2021-03-14 07:52:23 (5 lat temu)
max
 
do 4elza: Te okrągłe węzły kratownicy to nie jest powszechne rozwiązanie. Prawdę mówiąc, pierwszy raz takie widzę. Może to pomoże przy identyfikacji, ale raczej tylko w oparciu o zdjęcia. Drewniany most, więc nie spodziewam się aby przetrwał do dziś.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2021-03-14 08:29:09 (5 lat temu)
Woj11
 
do 4elza: Wydaje mi się, że to bardziej iglica jakiegoś kościoła niż PKiN.
2021-03-14 08:47:11 (5 lat temu)
fantom
 
do rdx0: Wg mnie to lilijka.
2021-03-14 15:01:11 (5 lat temu)
rdx0
 
do rdx0: W pierwszy rzędzie lekko na prawo od środka jakaś czapka wojskowa i w prawym górnym rogu również. W prawej części zdjęcia po środku robotnik ma na głowie coś jakby hełm ? Ale taki wiekowy.
2021-03-14 15:04:20 (5 lat temu)
rdx0
 
do fantom: Chodzi mi oto czy to w Polsce czy nie.
2021-03-14 15:06:37 (5 lat temu)
rdx0
 
do fantom: Lilijka przedwojennych drużyn żeglarskich?
2021-03-14 15:12:18 (5 lat temu)
max
 
do fantom: Mnie to bardziej na coś takiego wygląda (żegluga śródlądowa):
2021-03-17 16:19:02 (5 lat temu)
fantom
 
do rdx0: Lilijka to ogólnoświatowy symbol skautingu. Przy okazji również ZHP.
2021-03-14 15:27:36 (5 lat temu)
rdx0
 
do fantom: Wiem tylko jak zasugerowałeś lilijkę to obejrzałem kilka i ta żeglarskich drużyn poprzez dodanie kotwicy jest taka " bogatrza" w wyglądzie.
2021-03-14 15:30:52 (5 lat temu)
rdx0
 
do fantom: Bogatsza znaczy się. Coś mnie ortografia atakuje.
2021-03-14 15:33:21 (5 lat temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do max: Pewności 100% nie mam, ale wydaje mi się, że to Most Podgórski w Krakowie (wg. mnie podpory na obu zdjęciach są identyczne). We mgle widoczna iglica kościoła św. Józefa i (proszę zrobić zoom). Jeżeli remont to rok 1925, a jeżeli całkowita rozbiórka to 1936 rok. Znawców Krakowa proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2021-03-17 17:27:30 (5 lat temu)
fantom
 
2021-03-17 17:33:05 (5 lat temu)
max
 
do Woj11: Pasuje.
2021-03-17 18:19:14 (5 lat temu)
rdx0
 
2021-03-17 21:45:23 (5 lat temu)
rdx0
 
do Woj11: "Most Krakusa nie był w stanie zapewnić dostatecznej przepustowości. Dlatego na kamiennych filarach rozebranego mostu Podgórskiego zbudowano drewnianą kładkę z przęsłami kratowymi konstrukcji inżyniera Francosa. Kładka ta powstała w ekspresowym tempie pomiędzy 2 listopada 1925 a 2 lutego 1926 roku" - obstawiałbym patrząc na śnieg że to luty 1926. Link do strony z której pochodzi cytat
2021-03-17 21:58:48 (5 lat temu)
Woj11
 
do fantom: Dzięki.
2021-03-17 18:30:56 (5 lat temu)
Woj11
 
do max: Dzięki
2021-03-17 18:31:22 (5 lat temu)
rdx0
 
do Woj11: ładne trafienie
2021-03-17 21:11:42 (5 lat temu)
Bartłomiej Filous
 
+1 głosów:1
...chociaż widząc już wtedy wątpliwą estetykę kładki zastanawiam się, czy nie byłoby lepiej dla pejzażu Krakowa gdyby wtedy jednak... ;)
2021-11-03 14:23:01 (4 lata temu)
4elza
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2023-03-21 05:52:56 (3 lata temu)
Woj11
 
20 znaczków - wow! I Ciekawy zakres datacjii na stemplach i 1906 i 1907 i 1908
2023-12-07 21:05:20 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Bocznokołowiec "Kraków" plywał od 1903 roku
2023-12-12 08:44:07 (2 lata temu)
4elza
 
+2 głosów:2
Z czego to wynika, że powyższe zdjęcie zostało ocenione pozytywnie tylko przez trzy osoby, a zalnkowane (dla przykładu) znalazało się wśród najlepszych miesiąca...
2024-02-14 06:28:13 (2 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do 4elza: Dostrzegam w tym palec boży ;-))
2024-02-15 00:03:26 (2 lata temu)
fantom
 
+3 głosów:3
Cała ta seria to Most Podgórski a nie kolejowy:
2025-05-05 21:16:01 (rok temu)
do fantom: No i coś mi nie grało. bo nigdzie nie było, że z kolejowego pozostały tylko filary. Dzięki.
2025-05-05 21:34:44 (rok temu)
LEWRO
 
+2 głosów:2
2025-05-05 21:16:26 (rok temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
Od roku 1925 wszystkie zdjęcia mostu są źle przypisane. Od tego roku most Podgórski przestał istnieć. Widoczny na zdjęciu most, to tymczasowy. Oddany do użytku w roku 1926 i działający do roku 1936.
2026-02-24 16:51:39 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
20 Dyskusji (ostatnia 3 miesiące temu)
Kładka Bernatka – powódź nawiedziła Kraków na kilka dni przed planowanym przerzuceniem jej na drugi brzeg. Dzięki akcji ratunkowej udało się uchronić konstru...
Kładka Bernatka na rzece Wiśle w Krakowie
2010
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2013
2010
-
2013
2013
-
2013
2013
-
2015
2015
-
2016
2015
-
2017
2017
-
2017
Kładka Ojca Bernatka - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: myszyniec stary myszyniec stary myszyniec myszyniec Brzostek rozogi kraków kraków Szczebrzeszyn zespół szkół olszyna rozogi olszyna stradomska Carolinum węgorzewo węgorzewo katowice ul. warszawska 1 not not partynicka postmodernizm byczeń byczń górnik bytom muszyna willa muszyna Rakoniewice zabrze Łódź pomorska 51 KAmienica dmuszewskiego siechnice siechnice rynek rynek lubawa