| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Zarzew

Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
Obszar nr 8 Zarzew.
Milionowa – tory PKP – Przybyszewskiego – Al. Książąt Polskich – wzdłuż linii łączącej skrzyżowanie ulicy Zakładowej i Al. Książąt Polskich do granicy dzielnic Widzew/Górna -granica dzielnic Widzew/Górna - Milionowa.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...5678910111213następna
WW
 
+2 głosów:2
O, Nemo był w Łodzi. To jest część kompleksu III Szpitala Miejskiego im. Jonschera przy ul. Milionowej 14.
2012-02-05 22:45:59 (14 lat temu)
zeto
 
+1 głosów:1
Pod hasłem Przybyszewski kryje się właściwie dwu patronów: Stefan (major, ale czego nie wiem) od 1952 do 1990 i obecnie Stanisław (młodopolski pisarz). Inicjały te same więc zamiana była prosta, prostsza niż bywała z Krasickimi, którym nie całkiem zgadzały się imiona, ale takiego problemu akurat w Łodzi nie było...
2010-07-12 00:15:25 (15 lat temu)
Kriss
 
+1 głosów:1
Kapitalne !! a w kinie Wolność kiedyś pracowałem
2010-12-30 12:07:31 (15 lat temu)
Hejdasz
 
+1 głosów:1
do Kriss: A ja przez 18 lat oglądałem to kino z widocznego tu balkonu kamienicy po prawej stronie. Byłem niestety w tym czasie świadkiem upadku tej placówki - najpierw przerobionej na klub go-go, potem na sklep rowerowy a na końcu na dyskont.
2012-01-23 18:17:18 (14 lat temu)
co ciekawe oba budynki mają nr 12 i stoją na jednej działce
2011-09-28 10:25:15 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
Kriss, po co dałeś taki kawał jezdni a obciąłeś to co istotne, czyli dach budynku?
2011-09-28 10:46:49 (14 lat temu)
bolo1910
 
+1 głosów:1
\"Domki kunitzerowskie\"?
2011-01-18 20:11:03 (15 lat temu)
Tak .To zdjęcie to także skan z książki Ginsberta .
2011-01-19 18:39:33 (15 lat temu)
do Sarlacc1976: Ul. Kazimierza między Niciarnianą a Tunelową?
2011-01-19 18:52:27 (15 lat temu)
No taki jest dokładny opis w książce do tej fotografii (Domki fabryczne Kunitzera na Widzewie - ul.Kazimierza u zbiegu z ul.Niciarnianą)
2011-01-19 19:01:20 (15 lat temu)
Czy ktoś ma plan tego osiedla?
2011-01-20 17:04:53 (15 lat temu)
pawulon
 
Teraz tam prawie same bloki, po tych chałupach ani śladu.
2011-01-20 17:43:02 (15 lat temu)
bolo1910
 
+1 głosów:1
do pawulon: Drewniaków już nie ma ale zostało jeszcze kilka domów murowanych przy ul. Szpitalnej. Osiedle liczyło 158 domów drewnianych i 8 murowanych.
2011-01-20 19:05:24 (15 lat temu)
Ciekawe, w którą stronę widok. Ma ktoś z Was może jakieś mapy albo materiały, dzięki którym można by wyznaczyć zasięg osiedla?
2011-09-16 12:42:51 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Bałuciorz: Widok najwyraźniej w stronę stadionu. Map, które pozwalałby bezsprzecznie wyznaczyć zasięg osiedla niestety nie mam - okupacyjna dwudziestka piątka jest trochę za mało dokładna.
2011-09-16 14:02:31 (14 lat temu)
WW
 
do Bałuciorz: Myślę jednak, że możnaby zaryzykować stwierdzenie, że na północ od Rokicińskiej ta ujednolicona zabudowa drewniana obejmowała większość 3 kwartałów zakreślonych ulicami Rokicińską, Teodora, Kazimierza, Niciarnianą, Józefa i Tunelową, zaś na południe od Rokicińskiej ulice Niciarnianą, Teodora i Szpitalną gdzieś do wysokości stawu. Tu nie przetrwała nie tylko zabudowa, ale nawet same ulice, po których zostały jakieś szczątki.
2011-09-16 15:35:39 (14 lat temu)
do Bałuciorz: Zastosowałem się do Twojego polecenia i tym razem reaguję wcześniej, byś mnie później nie opitolił, że niepotrzebnie zmieniasz znacznik kilka razy ;)
Południowa część tego osiedla jest na jednym z tych zdjęć (Lodz--12): Co prawda brakuje kilku drewniaków przy Bawełnianej (było 7), ale cztery najbardziej wysunięte na południe są (przy Niciarnianej), między drugim a trzecim drewniakiem biegła kiedyś linia kolejowa. Na zdjęciu lotniczym biegnie już po lub przy Bawełnianej.
PS. Siedem domków przy ul. Bawełnianej i jeden przy Niciarnianej, widok od podwórka:
2011-09-16 18:17:34 (14 lat temu)
do bolo1910: zaznaczyłem orientacyjny zasięg osiedla
2011-09-20 09:42:20 (14 lat temu)
WW
 
do Bałuciorz: Wg mnie zachodnia linia zasięgu powinna wyglądać mniej więcej tak: Niciarniana-Kazimierza-Teodora-Piłsudskiego-Szpitalna
2011-09-20 10:03:34 (14 lat temu)
do Bałuciorz: Doliczyłem się tylko około 70 domków, więc nie mogę być autorytetem w tej sprawie, ale swoje zdanie na temat granic osiedla mam. Wg mnie, granica powinna przebiegać tak: Józefa(tor kolejowy)-Tunelowa(dawna, przy stadionie)-Piłsudskiego-Niciarniana-dawna Bawełniana(100 m za nią, tak jak na zdjęciu lotniczym)-Szpitalna. Słabo znam kwadrat Józefa-Niciarniana-Kazimierza-Szpitalna, więc nie mam pewności, czy przy Szpitalnej, Józefa i Tunelowej domki stały po obu stronach ulicy. Ciekaw jestem jak wyglądał ten kwadrat, zanim powstały dwa kościoły i plebania(kino)?
2011-09-20 15:32:29 (14 lat temu)
do WW: A co z tymi murowanymi przy zbiegu Piłsudskiego i Szpitalnej, należały do osiedla "Domków Kunitzerowskich", czy nie?
2011-09-20 18:00:42 (14 lat temu)
WW
 
do bolo1910: Dodałem mapę, nie wiem czy Wam znaną:
2011-09-20 18:13:16 (14 lat temu)
do WW: Dzięki. Ciekawa, ale kilku domków już nie ma, więc... Przydałaby się mapa z lat 20., lub zdjęcia. W dalszym ciągu nie wiem jak wcześniej wyglądał teren kościelny. A co z kwartałem Józefa-Szpitalna-Rokicińska-Konstytucyjna?
Będzie chyba problem z wytyczeniem granicy tego osiedla.
2011-09-20 18:49:42 (14 lat temu)
WW
 
do bolo1910: Czy to oznacza, że przed 1940 r. część domów już rozebrano? Kwartał o którym mówisz był chyba zabudowany indywidualnie, przynajmniej tak wynika z mapy, która wyraźnie dyferencjuje zabudowę seryjną.
2011-09-20 18:56:28 (14 lat temu)
do WW: Sorki, obowiązki (sunia) :) W "Sentymentalnej", na stronie 71 jest zdjęcie tego kwartału, kolejne jest tu: Sam oceń, czy to indywidualna zabudowa, czy część osiedla. Moim zdaniem to jest część osiedla.
2011-09-20 20:27:30 (14 lat temu)
WW
 
do bolo1910: Nie mam "Sentymentalnej", natomiast kluczowa dla dowodności zdjęcia z linku jest wiedza, gdzie zostało zrobione.
2011-09-20 20:48:52 (14 lat temu)
do WW: Napisałem w wcześniejszym komentarzu gdzie zrobione, a "Sentymentalną" masz, tylko o tym nie wiesz ;) W granicach, które zaznaczyliśmy, doliczyłem się tylko około 125 obiektów. Gdzie jest reszta (40)? Czyżby osiedle było dużo większe?
2011-09-20 20:55:03 (14 lat temu)
WW
 
do bolo1910: Ok - nie przeczytałem dość skrupulatnie poprzednich postów. Jeżeli chodzi o zabudowę Bawełnianej, to tu chyba wszyscy się zgadzamy, że była - tak też pokazuje mapa (choć faktycznie nie zgadza się ilość domków - być może jednak mapa dopuszcza się uproszczeń). Myślałem, że pytasz o kwadrat Józefa-Szpitalna-Rokicińska-Konstytucyjna.
2011-09-20 21:01:36 (14 lat temu)
do WW: Moim zdaniem mapa jest bardzo dokładna, być może powstawała w trakcie wyburzeń i stąd ten drobny błąd. Może reszta domków jest w kwartale przy Konstytucyjnej, jako indywidualna zabudowa?
2011-09-20 21:38:51 (14 lat temu)
do bolo1910: To zmień zasięg bo widzę, że już przeanalizowałeś dostępne materiały. Bez sensu, żebym ja tracił na to czas skoro już to rozkumałeś
2011-09-22 11:29:33 (14 lat temu)
do Bałuciorz: To nie jest takie proste, nie znam lokalizacji ok 40 domków. Domysły to zbyt mało, nie chcę tworzyć fikcji.
2011-09-22 14:46:12 (14 lat temu)
do bolo1910: zawsze potem można poprawić; wg mnie lepiej dodać zasięg przybliżony niż żaden
2011-09-23 13:35:20 (14 lat temu)
bolo1910
 
+1 głosów:1
do Bałuciorz: Nie lubię prowizorek, a poza tym nie jestem zwolennikiem zaznaczania obszarów. Robi się ciasno, ciężko przesunąć mapę. Znaczniki tak, obszary nie, więc z obszarami męcz się sam ;)
2011-09-23 15:05:43 (14 lat temu)
ok, to usunąłem znacznik obszarowy do czasu aż rozkminimy zasięg osiedla
2011-09-26 15:02:25 (14 lat temu)
bolo1910
 
+2 głosów:2
Do Kriss: A mam Cię gagatku! To przez Ciebie muszę czytać o sobie, że jestem bałaganiarz! Ja Ci dam Górniak, ja Ci dam Dąbrowskiego! ;))
2011-08-23 17:24:08 (14 lat temu)
zeto
 
do bolo1910: ...czyli DH Pionier.
2011-08-25 00:27:25 (14 lat temu)
Teraz jest w końcu sensownie
2011-08-25 10:25:22 (14 lat temu)
zeto
 
+1 głosów:1
Ulica Milionowa. W tle kościół św. Mateusza. Kopcący komin należy do elektrowni zakładów K. Scheiblera.
2011-09-07 22:36:18 (14 lat temu)
mar
 
do zeto: Dziękuję:)
2011-09-07 22:42:09 (14 lat temu)
Wygląda jak przerośnięty domek letniskowy
2011-11-22 10:20:56 (14 lat temu)
WW
 
Na Zarzewie czy na Zarzewiu?
2011-11-22 10:34:24 (14 lat temu)
pawulon
 
do WW: I dlaczego w liczbie mnogiej?
2011-11-22 10:39:52 (14 lat temu)
JarCho
 
+1 głosów:1
do Bałuciorz: Zdaje się, że nazywały się "Brda".
2011-11-22 10:40:09 (14 lat temu)
pawulon
 
2011-11-22 10:42:03 (14 lat temu)
do WW: Nie słyszałem, żeby ktokolwiek w Łodzi mówił na Zarzewiu.
2011-11-22 11:13:04 (14 lat temu)
WW
 
do Bałuciorz: A jednak google wyrzuca 23,100 trafień.
2011-11-22 12:09:53 (14 lat temu)
bolo1910
 
+1 głosów:1
Zaraz mnie chyba wywali ze strony, więc życzę miłej zabawy przy identyfikacji.
2012-02-02 15:21:49 (14 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do bolo1910: Jeśli Cię wylogowuje to znak, że masz powłączane jakieś upierdliwe dodatki do przeglądarki albo Windowsa - typi firewalle, blokery cookies itp.
2012-02-02 16:37:23 (14 lat temu)
bolo1910
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Wywalanie, to już historia, teraz jest jeszcze gorzej. Łódzka strona jest dla mnie niedostępna. Czasami udaje mi się skorzystać z wejścia awaryjnego (Polska lub województwo), ale to nie zawsze działa (brak edycji).
2012-02-02 17:08:54 (14 lat temu)
bolo1910
 
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: Miałeś rację, zaszkodziły mi ciasteczka z przeglądarki. Dzięki.
2012-02-02 21:45:03 (14 lat temu)
Obiekt już jest.
2012-02-02 22:24:54 (14 lat temu)
Przypisałem.
2012-02-03 19:12:51 (14 lat temu)
WW
 
do bolo1910: Ja jakoś nie mogłem zidentyfikować tych budynków.
2012-02-04 00:22:35 (14 lat temu)
bolo1910
 
+2 głosów:2
W latach 70. budynek biurowy, a za nim warsztat mechaniczny PSP.
2012-02-12 14:11:23 (14 lat temu)
WW
 
Rzadkość - budynek w typie oficyny ustawiony frontem do ulicy.
2012-02-12 17:12:56 (14 lat temu)
Jednym słowem "piątka". Na terenie jednostki był mały basenik, zaniedbany, ale czynny ;)
2012-02-12 14:51:03 (14 lat temu)
Piastu
 
do bolo1910: Na mapie googlowe (na zdjęciach) remiza jest jeszcze w budowie,a przed nim widać dwa nie istniejące już budynki.
2012-02-12 14:54:39 (14 lat temu)
bolo1910
 
+1 głosów:1
do Piastu: To dawna strażnica (po prawej) i garaże (po lewej), basen był z lewej strony biurowca, tuż za topolami.
2012-02-12 15:04:39 (14 lat temu)
bolo1910
 
+1 głosów:1
do Piastu: Tuż przy ulicy w miejscu gdzie dziś stoi nowa strażnica, stał długi niski budynek w którym mieściła się stacja napełniania butli tlenowych i strażacki "małpi gaj" - tor przeszkód do ćwiczeń w aparatach tlenowych.
2012-02-12 15:32:26 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
121 Dyskusji (ostatnia 14 lat temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Zarzew
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: katowice katowice radomyśl nad sanem radomyśl wielki katowice chorzowska chorzów chorzów chorzów chorzów ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ august soller węgrzce Zamosc Zamosc mieszkowice rymanów niedźwiedzia rymanów przemyśl przemyśl Turkusowa koscioł sw mikołaja wrocław Mazwoiecka 11 poligon brus Łódź Łódź komunikacji komunikacji Kochłowice kielce kielce brus