| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat lubiński
OBIEKTY - Osiedle Przylesie
Obiekty w okolicy
Centrum Diagnostyczno Terapeutyczn...
629
m
Lubin
Serwis samochodowy
683
m
Lubin
Leśna 13
692
m
Lubin
Leśna 11
701
m
Lubin
Jastrzębia 33
745
m
Lubin

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Strzelnica

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1933
Na obrzeżach lubińskiej dzielnicy Przylesie znajduje się zaniedbany dziś park. W parku zaś znajdziemy nieźle zachowane poniemieckie zabudowania tzw. „Strzelnic...
dodano: 2012-04-07, autor: Daru
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
skrzypa
 
Niesamowita budowla !
2012-04-07 19:48:06 (14 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
Coś niesamowitego! Z wielkokalibrowego śrutu tu strzelano?
2012-04-07 20:46:46 (14 lat temu)
Na wprost ,na samym końcu ,to jakaś brama ?
2012-04-07 20:50:41 (14 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Tak logiczne, był ja w armi, to właśnie powinno tam być...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: interpunkcja
2012-04-07 21:13:50 (14 lat temu)
pawulon
 
do Dariusz Łukasik: Raczej kulochwyt.
2012-04-07 21:11:56 (14 lat temu)
Daru
 
do Dariusz Łukasik: Tak, ale kiedyś jej nie było, później założyli, żeby dzieciaki tam nie biegały. Tak przynajmniej myślę :)
2012-04-07 21:19:35 (14 lat temu)
...w Lubiniu zdaje się, ale oczywista rzecz, że pomyłka może być zaista :)
2012-04-22 00:03:33 (14 lat temu)
Daru
 
+1 głosów:1
Zdecydowanie "w Lubinie" i nie słyszałem, żeby ktoś z Lubinian mówił "w Lubiniu" (chyba, że dla żartu) "W Libanie" onegdaj się mawiało, choć dawno już tego nie słyszałem:)
2012-04-22 14:44:11 (14 lat temu)
pawulon
 
do YouPiter: Jakiś czas temu ktoś na forum tłumaczył że poprawnie jest "w Lubinie" a nie "w Lubiniu". Tu coś na ten temat
2012-04-22 00:10:02 (14 lat temu)
do pawulon: No, co widzę obie formy poprawne. Znowu spór o nic? Nie ja taki spokojny, nie wadzący nikomu :)
2012-04-22 00:38:59 (14 lat temu)
pawulon
 
do YouPiter: Tą osobą którą poprawiano za złą odmianę byłem ja, dlatego to pamiętam ;)
2012-04-22 00:53:41 (14 lat temu)
do pawulon: Czyli - ostateczna wymowa miasta w odmianie brzmi ...?Dwie czy jedna forma, poprawna ?
2012-04-22 01:16:57 (14 lat temu)
pawulon
 
do YouPiter: Formalnie, zgodnie z j. polskim "w Lubinie", "w Lubiniu" to regionalizm. Nawet jak to piszę to korektor systemowy podkreśla mi na czerwono wersję "w Lubiniu" jako niepoprawną ;)
2012-04-22 01:31:49 (14 lat temu)
do pawulon: Czyli Lublinie i Lubinie na jedną miotłę trza nazywać. Myślałem, że jakoweś odstępstwa z racji - tej jednej literki, będą uznawane. Dobrze, niech tak będzie. Prof. Bralczyka i naszego prof. Dżemika pytaniem nie nękam, ale może kiedyś :)))
2012-04-22 01:40:14 (14 lat temu)
Julo
 
+1 głosów:1
do YouPiter: Z odpowiedzi PWN wynika dość jednoznacznie, że poprawne jest tylko "w Lubinie", ale że do tubylców mówiących inaczej strzelać nie ma powodu.
2012-04-22 07:44:36 (14 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Julo: Tubylcy mawiają "w Libanie"
2012-04-22 09:39:37 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Daru: Oczywiście - forma "w Lubiniu" byłaby uzasadniona tylko dla nazwy "Lubiń" bądź "Lubinie".
2012-04-24 13:24:25 (14 lat temu)
Daru
 
+1 głosów:1
do WW: Absolutnie masz rację :) A tak nawiasem mówiąc to nie wiem skąd się wzięło, że "w Lubiniu" to regionalizm? Mieszkałem w Lubinie 30 lat i zawsze każdy Lubinianin wręcz oburzał się, gdy ktoś mówił "w Lubiniu" twierdząc, że nie mówi się w gazeciu, tylko w gazecie :))), bądź... ale to chyba nie przystoi tutaj taki przykład :)
2012-04-24 20:27:08 (14 lat temu)
pawulon
 
+5 głosów:5
do Daru: .... w dupie a nie w dupiu? ;))
2012-04-24 20:37:13 (14 lat temu)
mamik
 
+3 głosów:3
do pawulon: Właśnie, ja słyszałem taką wersję. Małżonka wychowała się w Lubinie.
2012-04-24 20:39:23 (14 lat temu)
Daru
 
+1 głosów:1
do pawulon: Dokładnie to miałem na myśli :)))
2012-04-24 20:47:44 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Komentarz
2 Dyskusje (ostatnia 14 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: rurki z kremem zaręba zaręba Biskupa Tomasza 16 ursynów północny popowice grajewo Halinów jeziorsko Bydgoszcz Bydgoszcz ołyka kwk makoszowy bydgoszcz bydgoszcz żmigród żmigród krynica krynica żmigród żmigród krynica pensjonat żary żary malbork malbork Ostrołęka Nowomiejska Ostrołęka Ostrołęka frenzel żary Ostrołęka frenzel żary ostrołęka wojska polskiego 28 ostrołęka koszary