| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Partyzantów
1
2
2a
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
17a
19

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Partyzantów

Dawniej: Kaiser-Friedrich-Strasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
erisson
 
Widok od strony stawu Jordan
2012-04-02 16:18:14 (14 lat temu)
TW40
 
Podmiana.
2022-02-12 22:54:33 (4 lata temu)
erisson
 
To są (były) wille przy ul Partyzantów .Nie wiem czy jeszcze istnieją
2012-04-02 16:17:16 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
Rzeczywiście widziane od strony stawu, za nimi ul.Partyzantów, do której przynależą. Ta z prawej jest, pozostałe albo wybudowane od nowa albo mocno przebudowane.
2012-04-02 21:23:34 (14 lat temu)
mar
 
do ZPKSoft: Przypisałam do Partyzantów.
2012-04-02 22:19:18 (14 lat temu)
TW40
 
+2 głosów:2
Ogromna prośba (po raz kolejny) o przypisywanie zdjęć do właściwego źródła (to pozycja książkowa, nie ma tam takich pocztówek).
2015-05-07 14:36:27 (11 lat temu)
JY
 
do TW40: Nie mogłem znaleźć właściwego źródła, a nie chciałem dawać inne...
2015-05-07 15:56:05 (11 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do JY: To chyba aukcje? Może utworzyć właściwe? Jak nie udaje się znaleźć właściwego źródła to nie dopisujemy do obojętnie którego...
2015-05-07 20:53:17 (11 lat temu)
Tz. Bauhas??
2016-04-02 23:50:59 (10 lat temu)
do vetinari: Może być, budownictwo nieco nietypowe jak na kamienice z l. trzydziestych XX w. w Niemczech, widać tu poszukiwanie nowych form architektonicznego wyrazu.
2016-04-02 23:53:27 (10 lat temu)
do Dariusz Łukasik: W czechach jest ten kierunek architektury raczej dobrze znany, szkola Bauhauzu miala wielky wplyw na rozwój Funkcionalismu u nas, i Funkcionalismus jest u nas zwianzany s epoka I.Republiky. Powstanie takych budynków jak willa Tugenhat v Brnie, albo Filmowe Ateliery barandow w Pradze...Moźna powiedzieć Stare dobre czasy...
2016-04-03 00:07:10 (10 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do vetinari: Bardzo dziękuje za informację, I Republika, jej historia należy do moich zainteresowań historycznych.Także co nieco też i wiem, mam książkę w jez. czeskim o historii "I Republiki iCzechosłowackiej", z mnóstwem zdjęć.
2016-04-03 00:11:47 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Bardzo mi milo poinformowacz, i milo czytacz o Twojim zainteresowaniem...Szkoda tylko źe sie epoka I.Republiky Czechoslowackiej tak brutalnie zakonczyla ukladem w Monachium w 1938r.
2016-04-03 00:18:42 (10 lat temu)
WW
 
Ten budynek to żaden modernizm - na pewno pochodzi sprzed 1914 r., tylko został oszpecony przebudową po 1945 r. (skute elewacje, dobudowana 4. kondygnacja, zmieniona stolarka okienna, dobudowane skrzydełko po lewej, prawdopodobnie w miejscu drewnianych balkonów).
2016-04-03 12:34:03 (10 lat temu)
do WW: Przyjmuje Tw. opinię, ale wiesz nawet mam gdzie zasięgnąć info, w Urzędzie Miasta...jak się okaże ze nie był w ten sposób potratowany jak tu zawyrokowałeś?
2016-04-03 15:49:38 (10 lat temu)
WW
 
do Dariusz Łukasik: No cóż, w niektórych detalach spekuluję, ale to, że to nie jest modernistyczny dom z l. 30. jest oczywiste. Żaden przedwojenny architekt by takiego badziewia z deski kreślarskiej nie wypuścił. Zresztą, zamiast kursować do urzędu miasta lepiej przejrzałbyś zdjęcia na stronie -
2016-04-03 20:01:38 (10 lat temu)
do WW: Zmieniłem opis, ze skojarzenia z modernizmem (jakie w pierwszej chwili miałem), na tryb że budynek jest podobny do tego stylu...cenię Tw. wiedzę i chętnie czytam wypowiedzi w jakichś dyskusjach pod zdjęciami...ale w przyszłym tyg. będe we Lwówku.a teraz sprawa ta intryguje mnie bardzo...więc dowiem się tylko czy była ingerencja w tą architekturę w polskich czasach, Panie Wojtku przecież to będzie b. ciekawa sprawa.
2016-04-03 20:06:44 (10 lat temu)
WW
 
do Dariusz Łukasik: Pewnie, że ciekawa, ale może nie być żadnych informacji na ten temat. Jest jeszcze opcja dwukrotnej przebudowy, bo na tym zdjęciu z 1915 r. są tylko 2 kondygnacje, a 3. wydaje się być bardziej starannie zrobiona niż 4... Natomiast kształt tego budynku (szczególnie narożna "wieża"), a także zachowane detale (łukowate okna, ciosy w przyziemiu) jednoznacznie wskazują na tradycyjne rozwiązania wilhelmińskie.
2016-04-03 20:12:36 (10 lat temu)
do WW: Która to jest kamienica na zdjęciu z 1915 r.?Tu jest tylko jej malutki fragmencik, nie wiem, to wygląda na gruntową przebudowę w l. niemieckich, nie polskich.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełniłem info
2016-04-03 20:14:57 (10 lat temu)
TW40
 
Teraz szlachetniejsza kolorystyka .
2024-09-18 21:20:19 (rok temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do TW40: Nawet barierki na balkonie wymienili, choć te stare bardziej mi się podobały.
2024-09-18 22:09:07 (rok temu)
TW40
 
+4 głosów:4
Nigdy nie wiadomo kiedy jest ten ostatni dzwonek, żeby sfotografować budynek...Dobrze, że się udało - teraz budynek ocieplony i w niepoważnym kolorze...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2024-09-18 20:47:53 (rok temu)
pawulon
 
+6 głosów:6
do TW40: Teresko, budynek się "ocielił"? To będą małe budyneczki ;-)
2024-09-18 22:11:19 (rok temu)
TW40
 
do pawulon: ;-))))
2024-09-19 22:15:22 (rok temu)
Dach po remoncie, wiec chyba sie śikuja na elewacje :-).
2016-04-10 23:48:53 (10 lat temu)
Ogołocona obecnie ze wszystkiego willa przy ulicy Partyzantów 19, extra zdjęcie- pokazjue bezmyślność w zdawaniu ciosów oryginalnej architekturze.
2016-07-21 06:35:40 (9 lat temu)
esski
 
Dodam też iż zbiory fotopolski unikają kolekcji elementów wyposażenia każdego ze skanerów. Zanim wrzucisz każde zdjęcie, przytnij, aby pozbyć się zbędnego białego/szarego plastyku
2016-07-21 06:45:36 (9 lat temu)
Witamy na portalu...Przy znajomości swojego miasta wiemy że to jest ...ulica Partyzantów- eleganckie wille z pocztku XX w., od strony stawu w parku.Dopisałem do ulicy.
2016-07-21 06:33:09 (9 lat temu)
Pierwsza to ulica Jana Pawła II, druga to ulica Partyzantów, dopisujemy czy dajemy znacznik?:
2016-11-10 21:36:43 (9 lat temu)
TW40
 
do Dariusz Łukasik: Dopisałam.
2016-11-10 21:44:39 (9 lat temu)
do TW40: Pobawię się w znaczniki, w marcu tego roku sfotografowałem wszystkie kamienice, widoczna łąka i górka na której stał fotograf jest już ściśle zabudowana, ujęcie nie do powtórzenia, chyba że z jakiejś prywatnej posesji.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: brak wyrazu kamienice
2016-11-10 21:47:07 (9 lat temu)
do TW40: Tak w ogóle to mamy tu brakujące ogniwo z tego zdjęcia: czyli nieistniejącą kamienicę, na pustym, a obecnie zabudowanym placu: czyli obecny numer Jana Pawła II 6
2016-11-10 22:00:51 (9 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Z tymi znacznikami super! Podziękowania!
2016-11-10 22:42:46 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
10 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Ulica Partyzantów - obiekty i wydarzenia
15 17a
19
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: jelenia góra łabska 7 jelenia góra łabska sopot grunwaldzka sopot grunwaldzka cieplice łabska sopot sopot sopot sopot radomski czerwiec 76 jelenia góra jelenia góra jelenia góra jelenia góra jelenia gra Mietków rurki z kremem zaręba zaręba Biskupa Tomasza 16 ursynów północny popowice grajewo Halinów jeziorsko Bydgoszcz Bydgoszcz ołyka kwk makoszowy bydgoszcz bydgoszcz żmigród żmigród krynica krynica