|  | powiat grójecki |
Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
|
a%3A4%3A%7Bs%3A1%3A%22k%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bi%3A1%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Polska%22%3B%7Ds%3A1%3A%22w%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A1%3A%229%22%3Bi%3A1%3Bs%3A11%3A%22mazowieckie%22%3B%7Ds%3A1%3A%22p%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A3%3A%22140%22%3Bi%3A1%3Bs%3A9%3A%22gr%C3%B3jecki%22%3B%7Ds%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A5%3A%2224034%22%3Bi%3A1%3Bs%3A11%3A%22Ma%C5%82a+Wie%C5%9B%22%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
Pałac został wybudowany w latach 1783-86 dla Bazylego Walickiego wojewody rawskiego i jego żony Róży z Nieborskich według projektu Hilarego Szpilowskiego. W latach późniejszych wielokrotnie zmieniał właścicieli należąc kolejno do znaczniejszych rodów arystokratycznych. Pałac został wybudowany w miejscu wcześniejszego, drewnianego dworu alkierzowego. Początkowo projekt zakładał zaokrąglone galerie łączące pałac z oficynami bocznymi, nie zostały one jednak zrealizowane bądź usunięto je w XIX wieku. Pałac został zdewastowany po zakończeniu II Wojny Światowej. W latach 1949-50 oraz w roku 1980 przeszedł gruntowne restauracje. W latach 90 tych XX wieku pełnił funkcję domu wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów. W 2008 r. Posiadłość została zwrócona spadkobiercom.
|
proszę czekać...
Pałac Walickich - obiekty i wydarzenia  |
|
|
|