26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Sukienna 34

Wyburzanie domu Sukienna 34

Najbliższe obiekty nieistniejące
Sukienna 38
38
m
Nowy Dwór Mazowiecki
Ratusz
41
m
Nowy Dwór Mazowiecki
Kościół ewangelicko-augsburski
44
m
Nowy Dwór Mazowiecki
Muszla koncertowa
111
m
Nowy Dwór Mazowiecki
Sukienna 26
182
m
Nowy Dwór Mazowiecki

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Sukienna 34

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: przed 1939 r.
Zlikwidowano: 2017
Dawniej: Staala 28, Dom Gewizgolda

Przed 1939 rokiem dom należał do Marka Gewizgolda, z powodu problemów finansowych właściciela został zlicytowany. W czasach PRL na terenie posesji znajdowało się "Studio nagrań listów i pocztówek dźwiękowych". Po roku 2010 dom zaczął podupadać i zaczęli go opuszczać kolejni lokatorzy. Opuszczony i wyłączony z eksploatacji dom został wyburzony 20-05-2017 roku, w jego miejscu wybudowano nowy, lecz kształtem nawiązujący do poprzedniego. Dom miał sciany szczytowe i wewnętrzną ścianę nośną murowaną z cegły, a obie elewacje i stropy były drewniane. Podczas budowy nowego budynku w tym miejscu, część zachodniej ściany szczytowej zbudowano z wykorzystaniem odzyskanych cegieł z rozebranego domu.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Cristoforo
 
+1 głosów:1
Zakładając obiekty nie podajesz numeru posesji w przypisaniu do ulicy. Uzupełnij proszę przy wszystkich obiektach.
2011-11-18 19:07:30 (14 lat temu)
Rado-NDM
 
+2 głosów:2
Oczywiście zrobię to powoli w każdym obiekcie, w którym będzie taka możliwość jednak zawsze zastanawiam się dlaczego robi się coś takiego jeśli się wprowadzi nr posesji: . Pierwsza "Sukienna 34" jest odnośnikiem do ulicy a droga do obiektu. Czy to już tak jest i musi być, że te nazwy się dublują i widać dwie takie same?
2011-11-18 19:52:07 (14 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
Jak wyświetlasz ulicę, to z boku w obiektach pokazują się numery posesji :)
2011-11-18 19:57:55 (14 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
Tak ma być :)
2011-11-18 19:59:14 (14 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do Rado-NDM: Pierwsza "Sukienna 34" to adres, czyli ulica. Druga "Sukienna 34" to nazwa obiektu znajdującego się przy tej ulicy. Ponieważ jakiś czas temu wprowadziliśmy zasadę nazywania obiektów od ulicy i numeru posesji, to ścieżka wyświetla podwójną nazwę. Pomimo, że sprawia to wrażenie dublowania się to jednak każdy z odnośników jest przemyślany - kwestia przyzwyczajenia się. Kiedyś obiekt nazywał by się "Kamienica nr 34", czy "Dom nr 34".
2011-11-18 20:03:38 (14 lat temu)
do mar: OK, niech tak będzie :)
2011-11-18 20:40:12 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+3 głosów:3
Dobre ujęcie, gdzieś z góry. jednak przesadziłeś z HRDem. Jak widzę na miniaturkach cała seria podobna. Jak widzą pozostali widzowie okaże się w liczbie minusików lub plusików).
2011-11-18 19:23:38 (14 lat temu)
Rado-NDM
 
+1 głosów:1
Akurat w przypadku tego zdjęcia przyciemniłem światło i rozjaśniłem cienie bo zdjęcie było nieco prześwietlone. Poza tym kamienica ma dosyć żywy żółty tynk i może się wydawać, że jest zbyt duże nasycenie kolorów ale naturalna zieleń liści i trawy pokazuje jednak, że wszystko jest ok.
2011-11-18 19:32:48 (14 lat temu)
do Danuta B.: Dodam jeszcze, że na zdjęciach frontowych kamienicy od strony ulicy jej kolor dodatkowo ożywiły promienie zachodzącego słońca.
2011-11-18 19:38:07 (14 lat temu)
† Festung
 
+3 głosów:4
do Rado-NDM: Zauważyłem, ze Twoje ostatnie fotki są przesadnie obtańcowywane hadeerem, są przez to nieprawdziwe. Przy okazji dodam, że bodaj jako jeden z nielicznych fotopolan znam nieźle Nowy Dwór Maz., Modlin, Janówek, dwie Olszewnice, o Chotomowie nie mówiąc. Takich tonacji nie pamiętam. Przemyśl to.
2011-11-18 19:45:45 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do Rado-NDM: Ja też rozjaśniam cienie, by były czytelne, bo to zdjęcia dokumentacyjne, a nie klimatyczne. Przyciemniam także cienie. Niektórzy koledzy twierdzą, że przesadzam - to zależne od ustawień monitora. Ale Twoje są przesadnie potraktowane. To nie foto wnętrza, gdzie cienie ciemne, a ostre światło wpada przez okno. Przy dziennym świetle wystarcza niewielka korekta.
2011-11-18 20:09:27 (14 lat temu)
Rado-NDM
 
+2 głosów:2
do † Festung: To jest taki kolor a przy różnych warunkach pogodowych różnie wychodzi na zdjęciach, proszę spojrzeć na to zdjęcie, na którym widać tę kamienicę na końcu parku Jak już pisałem przyciemniam tylko prześwietlenia i rozjaśniam w razie potrzeby cienie.
2011-11-18 20:04:28 (14 lat temu)
Budynek dziś przechodzi do historii.
2017-05-20 14:40:19 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 9 lat temu)
2011
-
2011
2011
-
2014
2014
-
2014
2012
-
2014
Sukienna 34 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: plac niepodległości zakopane Jeżów Sudecki dolina szwajcarska nowa huta lublin lublin jamno rogau rosenau łódź łódź podczele Warszawa plac aleks strehlen strehlen kukinia kukinia Poznań ul. kramarska Pułtusk Pułtusk Pułtusk Pułtusk hel hel warszawa plac uni Wolkowysk Wolkowysk Wolkowysk ruda pabianicka ruda pabaincka ruda pabaincka gliwice gliwice lisi jar koluszki Neumühl