| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Wiejska
2
4
5
6
7
8
9a
12
15
17
19
21
22
24
25
27
29
31
32
34
37
41
42
43
45
47
50
51
52
53
53a
55
57
58
58a
59
60
Więcej (77)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Wiejska

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Gandalf
 
OSP w Gosławicach zaczęła powstawać dopiero w 1924 r. więc może to inne Gosławice ?
2019-08-06 22:39:34 (6 lat temu)
do Gandalf: To raczej data jest nie taka, na co by wskazywało ubranie "cywila".
2019-08-07 09:56:31 (6 lat temu)
do Gandalf: Zgłosił się do mnie starszy mieszkaniec Gosławic i napisał, że ma w swym rodzinnym albumie zdjęcia tej remizy. Wszystko wskazuje więc na to, że to nasze Gosławice.
2019-08-08 12:03:47 (6 lat temu)
Gandalf
 
do Desperado: Dobrze by było zobaczyć te zdjęcia, można by porównać. Może też wie/pamięta czy dawna remiza była w tym samym miejscu co obecna.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uaktualnienie
2019-08-08 19:33:21 (6 lat temu)
do Gandalf: Zapytam chłopa :)
2019-08-08 21:55:59 (6 lat temu)
Gandalf
 
do Desperado: Ok. Przeniosłem dyskusję pod wcześniejsze zdjęcie aby nie zniknęła.
2019-08-08 22:16:50 (6 lat temu)
Kotlarska Bozena
 
+1 głosów:1
Dom rodziny Mrozek,w tym domu sie wychowywalam przez adoptowanych rodzicow.Pozniej ten dom moja mama Wiktoria oddala rodzinie Kocot,synowi po zmarlej siostrze.Ja niestety z tego domu rodzinnego nie dostalam nic Do dnia dzisiejszego mieszka w nim rodzina Kocot
2019-05-28 13:03:13 (7 lat temu)
Ergon
 
Szanowni admini/helperzy portalu - proszę o poradę (lub poprawkę), jak wyprostować zdjęcie, które u mnie wyświetla się pionowo, na na stronie jest poziomo.
2015-12-03 01:36:06 (10 lat temu)
esski
 
do Ergon: Na serwerze FP nie ma skryptu do obracania zdjęć, należy się posiłkować swoim własnym softem, Ja używam swoich od wielu lat, nigdy nie miałęm problemu. Nie wiem jak u ciebie, ale może zanim wrzucisz na FP to zerknij choćby w windows explorerze czy pion czy poziom jest zachowany jak należy. Mogę poobracac trochę.. ale jest tego dość dużo...
2015-12-03 02:06:29 (10 lat temu)
Ergon
 
do esski : Dzięki. Właśnie pech polega na tym, że i explorer (Win10), i Picasa, i IfranView pokazały pionowo. Ale chyba mam pomysł na następny raz.
2015-12-03 15:36:44 (10 lat temu)
fantom
 
2015-12-03 15:57:02 (10 lat temu)
Ergon
 
do fantom: Nie po oczach! Hehe. Popieram. Mówiłem o Windows Explorerze, któren się obecnie wabi pewnie inaczej i ma same :ułatwiacze życia". Damy radę.
2015-12-03 16:15:43 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
Boleję nad tym, ale nawet kilkaset lat wtopienia się w niemieckość nie zgasiła w nich chęci posługiwania się językiem swoich dziadów. Ich potomkowie walczyli po stronie Niemców, bronili zaciekle Wału Atlantyckiego. Kiedy Amerykanie brali ich do niewoli krzyczeli "Jesteśmy Polakami!".
W wielkim bestselerze amerykańskim książce-relacji żołnierzy, którzy zdobywali plaże Normandii jest takie zdjęcie - kilkuset Niemców wziętych do niewoli na tle barki desantowej.
Podpis pod owym zdjęciem: "Polacy i Czesi – żołnierze Batalionów Wschodnich – czekają na plaży Utah, aż LST zabierze ich na pokład okrętu, którym zostaną przewiezieni do Anglii. Wielu z nich się uśmiecha, ale później wyrażą rozczarowanie, że wysyłani są do obozów jenieckich w Anglii, a nie w Stanach Zjednoczonych”.
Stephen E. Ambrose ,"D-DAY. 6 czerwca 1944. Przełomowa bitwa II wojny światowej”. Wydawnictwo MAGNUM, Warszawa 2004 r.
2015-12-03 17:31:48 (10 lat temu)
Ergon
 
do Wacław Grabkowski: Jest na ten temat sporo materiałów w internetach. Obecnie pewien instytut naukowo-historyczny zbiera relacje ostatnich żyjących Polaków - weteranów Wehrmachtu. To były dla tych ludzi traumatyczne przeżycia. Co ciekawe, choć byli niemieckimi obywatelami z nadania administracyjnego i od setek lat ich rodziny mieszkały poza terytorium Polski, część z nich nawet nie mówiło po niemiecku (w niemieckiej armii potrzebowali tłumacza), tylko śląską gwarą, a jak kto więcej klas szkoły polskiej skończył, to i literacką polszczyzną (niemniej język nie był jednoznacznym wyznacznikiem poczucia należności do danej narodowości, jak to się teraz niektórym wydaje). Można wygóglać na hasło: dziadek z wehrmachtu archiwa.org
2015-12-04 00:56:22 (10 lat temu)
do Ergon: Tak było. Dzięki.
2015-12-04 17:32:57 (10 lat temu)
foxi
 
2017-05-24 11:49:33 (9 lat temu)
Mikrob
 
+1 głosów:1
Jeżeli jest więcej zdjęć ze zbiorów rodzinnych to może założyć takie źródło?
2018-04-25 21:05:20 (8 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
Podejrzewam, że wątpię w taką Częstochowę.
2018-04-25 22:39:56 (8 lat temu)
do Mariusz Brzeziński: Dowiedziałam się, jaka była trasa tej pielgrzymki. Ruszyła z Opola,nocleg w Grodzcu, kolejny w Zawadzkiem potem w Zborowskim i ostatni nocleg w Kaleju. Może to jest Opole..?
2018-04-25 22:49:39 (8 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do Danuta Mucha(Czarnecka): Ale czy Opole się przyzna do takich bloków ?
2018-04-25 23:00:12 (8 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
Na 100 % nie Częstochowa.
2018-04-25 23:02:46 (8 lat temu)
Może to osiedle Tysiąclecia w Częstochowie?
2018-04-26 00:07:07 (8 lat temu)
ritterswalder
 
+4 głosów:4
Bloki ZWM w Opolu a na pierwszym planie chyba ulica Wiejska w Gosławicach.
2018-04-26 07:48:30 (8 lat temu)
do ritterswalder: Dzięki za rozpoznanie. SUPER !! Zmieniłam przypisanie.
2018-04-26 09:11:52 (8 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do ritterswalder: Dokładnie tak, aby rozwiać wątpliwości postawiłem znacznik na jednym z obiektów. Tylko czemu wcześniej nie widziałem tego zdjęcia ?
2018-04-26 10:18:45 (8 lat temu)
do Gandalf: Może dlatego, że zdjęcie było przypisane jako Częstochowa-zdj. niezidentyfikowane.. Myślałam, że to cel pielgrzymki - a okazało się, że to był jej początek.. Dzięki za znacznik. Świetnie!! Jesteśmy coraz bliżej.. A może jeszcze numer budynku, którego fragment widać?
2018-04-26 11:59:35 (8 lat temu)
Gandalf
 
+2 głosów:2
do Danuta Mucha(Czarnecka): To wyjaśnia sprawę, fragment budynku z oknem po prawej to Wiejska 110a, ten po lewej którego widać dach to 112 a bloki w tle to Dąbrowszczaków Ups! teraz już Zawiszaków.
2018-04-26 12:21:14 (8 lat temu)
do Gandalf: Super!! Dzięki.. Niewiele brakowało a byłoby też aktualne zdjęcie obiektu nr 110a.. Kolejna zagadka rozwiązana przez Fotopolan !! Jestem pełna podziwu !!
2018-04-26 15:21:14 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
Wózek dla Tereski i ciekawe mieliśmy taki (albo bardzo podobny) dla córki w 1982.
2020-03-10 19:50:22 (6 lat temu)
To ja
 
Foxi, popraw datę to jest rok 1983/84 .
2020-03-10 22:32:00 (6 lat temu)
TW40
 
do ZPKSoft: Nie mam zdjęcia z takim wózkiem ale rzeczywiście to może być początek l. 80.
2020-03-10 23:38:11 (6 lat temu)
foxi
 
do To ja: ;-)
2020-03-11 08:33:14 (6 lat temu)
Gandalf
 
Wydawało mi się, że to zdjęcie było już kiedyś dodane, a jednak go nie znalazłem (sprawdziłem oba widoczne budynki i ulicę przy której stoją).
2020-03-11 09:18:03 (6 lat temu)
Prosiłbym kogoś o rozwiązanie tej zagadki inaczej pozostanie następne trzy lata jako niezidentyfikowane :)
2020-03-11 20:04:47 (6 lat temu)
Gandalf
 
+3 głosów:3
2020-03-11 20:12:08 (6 lat temu)
ylooC
 
do Gandalf: Szach i mat! :) - tzw. mówisz i masz
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2020-03-11 20:13:16 (6 lat temu)
do Gandalf: No i da się ? Da ! :) Wtedy ludzie mieszkali na zadupiu a teraz to prawie centrum :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2020-03-11 20:26:58 (6 lat temu)
Ludzie mówią, że Wiejska ale mnie nie pasuje. Dla Gandalfa małe piwko na śniadanie :)
2021-03-02 13:48:51 (5 lat temu)
Gandalf
 
do Desperado: Desperado, czasem trzeba wierzyć w to co ludzie mówią. Wszystko zależy od tego KTO mówi ;-) . Za piwko to biorę się najwcześniej po obiedzie :))
2021-03-02 17:18:46 (5 lat temu)
do Gandalf: Dziękuję Ci dobry człowieku :) Ja jednak będę nadal powtarzał, że jak mam się zabrać za ZWM to dostaję nerwowych tików :) Nie lubię, nie lubię :)
2021-03-02 19:05:51 (5 lat temu)
Coś jest nie tak z porównawczym. Ze starego zniknęło a na tym jest kamienica w Szczecinie.
2021-03-02 19:09:44 (5 lat temu)
Poprawiłem.
2021-03-02 19:10:47 (5 lat temu)
Gandalf
 
+2 głosów:2
Najbliższy budynek to Wiejska 45 (jest numer na ścianie), dalej numery 43 i 41. Widoczny po prawej narożnik nowego budynku to Wiejska 47.
2022-04-27 09:42:54 (4 lata temu)
foxi
 
do Gandalf: Sokole oko. Dziękuję i Pozdr. ;-)
2022-04-27 15:16:51 (4 lata temu)
Ulica Wiejska mogłaby być encyklopedycznym przykładem budownictwa na "Śląsku Opolskim" :)
2025-03-07 19:20:44 (rok temu)
Pokaż na mapie
13 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Ulica Wiejska - obiekty i wydarzenia
34 37
93
95
139
139a
169a-169b
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: dworzec południowy kozińce al. Wilanowska Pisarzowice dw. południowy kłonice GAzeta GAzeta Tygodnik Ciechanowski Tygodnik Ciechanowski tannenberg łuków łuków Tygodnik Ciechanowski Tygodnik Ciechanowsk olsztyn olsztyn wisła wisła łęba łęba Tygodnik Ciechanowsk Tygodnik Ciechanowsk Elbląg 1945 Elbląg 1945 Tygodnik Ciechanowsk boguchwała elblag elblag Będzin Będzin Tygodnik Ciechanowsk Tygodnik Ciechanowsk Tygodnik Ciechanowsk Tygodnik Ciechanowsk