Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
|
a%3A4%3A%7Bs%3A1%3A%22k%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bi%3A1%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Polska%22%3B%7Ds%3A1%3A%22w%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A1%3A%227%22%3Bi%3A1%3Bs%3A13%3A%22wielkopolskie%22%3B%7Ds%3A1%3A%22p%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A3%3A%22116%22%3Bi%3A1%3Bs%3A7%3A%22Pozna%C5%84%22%3B%7Ds%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A5%3A%2214307%22%3Bi%3A1%3Bs%3A7%3A%22Pozna%C5%84%22%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
Kamienica zbudowana w drugiej połowie XIX w przy zbiegu ulic Szkolnej i Nowej (dziś Paderewskiego). Początkowo fasada była w stylu eklektycznym, z licznymi zdobieniami. Na rogu, na wysokości drugiego piętra rozpoczynał się wykusz zwieńczony na dachu okazałą kopułą. Jednak w 1936 r. ówczesny właściciel postanowił kamienicę unowocześnić i usunął wszelkie ozdobniki. Na strychu stworzono dodatkowe piętro, gdzie zamontowano szereg okien mansardowych. Tutaj Stefan Schaefer - poznański kupiec - miał przed wojną największy w Poznaniu dom mody: sklep „The Gentleman” .
W latach powojennych działała tu „Moda Polska”, później sklep odzieżowy „5-10-15”. Potem właściciel zaczął przebudowę kamienicy, ale bez pozwoleń. Prace na wniosek inspektora nadzoru budowlanego wstrzymano i budynek niszczał przez następne lata.
W 2008 r. budynek kupiła spółka Polka Poland. Inspektor nadzoru budowlanego nakazał właścicielom wykonanie kilkunastu poważnych napraw. Z jego ekspertyzy wynikało, że trzeba usztywnić budynek, bo jego część może się zawalić. Okazało się jednak, że urzędnicy nie potrafili nawiązać skutecznie kontaktu z właścicielami. Pojawił się nawet pomysł, aby wojewódzki konserwator zabytków wystąpił do prezydenta Poznania o wywłaszczenie budynku.
W 2013 r. w budynku miało miejsce oficjalne otwarcie nowego skłotu „Od:zysk”. Jak twierdzą skłotersi chcą „by w tym miejscu znalazły swoją przestrzeń różne bezdomne oraz rodzące się inicjatywy. Jest tu miejsce, w którym będziemy organizować spotkania, warsztaty, dyskusje, pokazy filmów, koncerty, wystawy, teatr i prowadzić wiele innych form działalności”.
Inspektor nadzoru budowlanego odwiedził anarchistów i ostrzegł o zagrożeniach związanych ze stanem budynku. Do budynku przytwierdzono tablicę „Budynek w złym stanie. Zagraża bezpieczeństwu ludzi”.
br />
W 2015 r., anarchiści opuścili budynek.
więcej 
|
proszę czekać...
|