26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Ulica Bukowska

Dawniej: Bukerstrasse,Świerczewskiego
Dawny trakt wylotowy, prowadzący przez Bytyń, Międzyrzecz na Berlin. Swoja rolę dalekobieżnej trasy w kierunku stolicy Niemiec ulica utraciła w roku 1828 z chwilą ukończenia budowy szosy pocztowej, dzisiejszej ulicy Dąbrowskiego.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia1234567891011następna
vetinari
 
+4 głosów:4
Nareścze sie pojawileś na stronach...troche sie juź o Ciebie balem. Twoje ostatnie zdjiecie bylo wlaśnie z tego Konsulatu Federacji Rosijskiej, i moja wyobraźnia juź mi pokazywala jak jesteś porwany przes agentów Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej
2017-01-10 17:29:26 (9 lat temu)
2024-11-27 09:48:09 (rok temu)
andre13
 
+4 głosów:4
do vetinari: No to wymyśliłeś scenariusz :). Byłem wprawdzie na wschodzie, ale do granic się nie zbliżałem ;). Dzięki za troskę.
2017-01-10 18:55:55 (9 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do andre13: Na pewno Ty też zostałeś sfotografowany, względy bezpieczeństwa, a może i nawet coś tam o Tobie poszukali, ...mają możliwości i nie tylko ambasada FR. wszystkie inne też.
2017-01-10 19:18:23 (9 lat temu)
Greggor
 
Wygląda niemal jak to
Ale inne są okna.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2023-01-26 03:05:51 (3 lata temu)
Moja pierwsza myśl też była: Zwierzyniecka. To po tym torowisku. Ale po pierwsze nie zgadza się datowanie a po drugie dom przy Zwierzynieckiej miał konstrukcję z pruskiego muru a ten rozbierany to klasyczna murarka.
2023-01-27 16:11:42 (3 lata temu)
do Greggor: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-08-05 10:01:48 (rok temu)
grgrz
 
do Jack_18_09: To pewnie okolice Dąbrowskiego ,tam trochę było zniszczeń ale to tylko moje domysły bez poparcia faktami :(
2023-01-27 16:47:58 (3 lata temu)
do grgrz: Na Dąbrowskiego trochę za wąsko. Niewykluczone, ze to rzeczywiście Zwierzyniecka ale bliżej Kraszewskiego. Sądząc po roku to nie są to zniszczenia wojenne. Do bombardowania w Zielone Świątki jeszcze długo a i tak wtedy trafiono w ul. Śniadeckich. Trochę dziwny ten słup bo w centrum takich raczej nie było. A może Grunwaldzka, gdzieś między Matekji a Wojskową?
2023-01-31 20:19:53 (3 lata temu)
Jack_18_09
 
+1 głosów:1
do grgrz: A jednak skłaniam się ku temu, że jest to Zwierzyniecka. albo bliżej wejścia do zoo niż ten płonący albo tam gdzie dym przysłania. Spójrz na słup po lewej na zdjęciu z pożarem. Identyczny?
2023-01-31 20:36:47 (3 lata temu)
grgrz
 
+1 głosów:1
do Jack_18_09: Za : 1 września 39 r zoolog ucierpiał podczas bombardowania Poznania(uszkodzono budynki i zabito zwierzęta) więc czas zimowy 40 r by się zgadzał. Drzewa wielkości podobnej jak w 34 r. Słupy trakcji od biedy. Podobne typy okien, nawet opaska nad oknami wokół budynku podobna. Przeciw okna po stronie zachodniej nie są w tych miejscach co powinny. Budynek w 1968 r wyglądał tak zdjęcie nr 94. ( chyba po tym roku zniknął). Nie za bardzo widać żeby był naprawiany. Są to zabudowania pozostałe po starym dworcu kolei poznańsko -stargardzkiej. Przy okazji odwołania do zdjęć i to nie ten adres. Pierwotnie od ul. Gajowej do Kraszewskiego była Bahnhofstrasse ( dworzec nowy uruchomiono w 1876 r). Ulica powstała po zlikwidowaniu peronów i torów miedzy dworcem a ekspedycją towarową. Ulica Zwierzyniecka po powstaniu ogrodu zmieniała długość i numerację.Tereny ZOO ( najpierw dzierżawione potem wykupywane) były przy ulicy Zwierzynieckiej (T[h]iergartenstrasse) nr 16,18 a także przy ul. Bukowskiej (Bukerstrasse -teren ogrodu też się powiększał) nr 19. To budynki przerobione: na restaurację i salę zabaw (pierwszy od Gajowej)- poźniejsza siedziba dyrekcji Zoo podwyższone i zamienione na mieszkalne w 1888r. Wszystko po to aby umożliwiać spłatę kredytów. Budynki te powstawały w 2 rejonie fortecznym i musiały być bez piwnic i z drewna lub fachwerku. Dopiero nowa ordynacja budowlana z 1903r pozwoliła na zabudowę bardziej trwałą.Po II wojnie adres tych budynków to 25, 27 ( lokalizację obiektów widać też na fragmencie mapy kanalizacjji wykonanej na podkładzie,ihmo, z około 1880 r- brak koszar). Na zdjęciu z na stronie nr 83 widać przebudowany budynek na siedzibę dyrekcji.Na stronach nr 2 i 165 widać teren starego ZOO. Podaję jeszcze link na tej fotce widać też teren ogrodu w 44 r. Ogólnie tereny Jeżyc mocno ucierpiały w czasie wojny ale za bardzo nie widzę uszkodzeń tego konkretnego. Jak mnie ktoś przekona ,że tak wyremontowano obiekt z muru pruskiego iż nic nie można odróżnić to się przychylę do Waszego zdania.
2023-02-03 12:03:18 (3 lata temu)
Jack_18_09
 
+4 głosów:4
do grgrz: Rozwiązanie jest na stronie 2 czyli wewnętrznej okładce książki. Rozbierany budynek to Dyrekcja Ogrodu Zoologicznego widziana z boku od ulicy. Układ okien identyczny. Na zdjęciu lotniczym z 1944 r budynku już nie ma. Łuk widoczny po prawej stronie to pawilon oznaczony na planie z 1945 r. jako pingwiniarnia a w jego tle budynki przy ul. Gajowej. Czy to nas przybliża do rozwiązania?
2023-02-05 18:42:05 (3 lata temu)
grgrz
 
+1 głosów:1
do Jack_18_09: To co na zdjęciu to fragment dawnego budynku dworca ;dyrekcji Zoo. Czyli teraz by się zgadzało.Na stronie nr 83 widok dyrekcji od strony wschodniej a na ostatniej stronie jest jak to dalej wyglądało.Ten łuk to zapewne to co zostało z muszli koncertowe, która była tam przed zbombardowaniem.(potem powstał basen dla fok). Ktoś kto ma uprawnienia powinien zrobić porządek z błędnymi przypisaniami (pisałem o tym powyżej) do nr 18. Ten budynek ( ruina) był przypisany do Gajowej. Całe Zoo miało wtedy adres Bukowskiej 19. Teraz Stare Zoo to Zwierzyniecka 19 :) Obiekty te Ihmo powinny być przypisane zarówno do starego dworca jak i zoologu ( albo połączyć je w jedno z odpowiednim komentarzem) . Masz u mnie +.+
2023-02-06 09:30:51 (3 lata temu)
Jack_18_09
 
+2 głosów:2
do grgrz: Dzięki :-) Wczoraj był mój dzień (mam namyśli ten Górczyn przed kościołem). Teraz pracuje nad tramwajem z 1930 i cały czas zgłębiam temat tych pań w parku.
2023-02-06 14:17:18 (3 lata temu)
grgrz
 
+1 głosów:1
do Jack_18_09: O to chodzi ,dużo Ci już nie brakuje ,masz 2 pokoję, kuchnię to jeszcze kibelek + korytarzyk znaleźć i masz... mieszkanie( dom) :))))
2023-02-14 18:58:36 (3 lata temu)
ylooC
 
do grgrz: Dodałem obiekt budynku, i dopisałem to zdjęcie.
2024-08-02 20:12:27 (rok temu)
do ylooC: Dzięki za uporządkowanie :-)
2024-08-05 10:03:38 (rok temu)
Woj11
 
+4 głosów:4
Hanriot HD-14 (H-28) chrzest miał miejsce w lutym 1925
2024-09-17 23:09:38 (rok temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Luty 1925
2024-09-18 13:46:04 (rok temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Koszary przy Szylinga
2024-03-29 14:25:31 (2 lata temu)
Tomiko
 
Wózek dla Tereski :)
2024-04-11 23:37:22 (2 lata temu)
TW40
 
do Tomiko: ;))
2024-04-12 00:17:06 (2 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Może ktoś w nim jadał? Po przejściu ns emeryturę robił za restaurację "Odlot" w Kościelcu
2024-08-08 13:26:50 (rok temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
DC -2-115F , We wrześniu 1939 ewakuowany do Rumunii i tam przejęty przez naszego "sojusznika"
2024-09-26 20:17:51 (rok temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
Marku, przypisałem fotkę na miejsce, i zmieniłem czcionkę w opisie fotki. Nie dajemy opisów samymi dużymi literami, bo zaraz ktoś stwierdzi że krzyczysz ;-)
2024-11-13 16:15:32 (rok temu)
do pawulon: Wlaśnie to przypisanie zostawilem dla Marka...ostatnio troche zleniwial....☺☺☺
2024-11-13 16:16:53 (rok temu)
pawulon
 
do vetinari: A co mi tam, zajęło mi to kilka sekund, a Marek w tym czasie może doda jakieś nowe fotki ;-)
2024-11-13 16:25:10 (rok temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do pawulon: Mi chodzilo o to, źe by Marek sam prubowal coś znaleźcz i nieczekal na to źe ktoś będzie za niego coś dorabial. Juź jakyś czas po nim zprzątam, i nie tylko ja. Kopiować i wklejacz dokaźe i sztuczna inteligencjia, czemu tedy nie on ☺☺☺
2024-11-13 16:29:12 (rok temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do vetinari: No patrz, upierdliwy jak nie Czech ;-)))
2024-11-13 16:34:32 (rok temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do pawulon: Cale śczęście źe to odebralem powaźnie, bo takie źarty nieznośe ☺☺☺
2024-11-13 16:42:24 (rok temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do vetinari: Znam cię na tyle, że wiedziałem że się na mnie nie obrazisz za ten żarcik ;-)))
2024-11-13 16:49:43 (rok temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do pawulon: Przypisałem do samego pomnika, bo on jest w centrum kadru... koszarowiec tylko w tle jest. Wydaje mi się, że tak będzie lepiej.
2024-11-13 22:41:13 (rok temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do ylooC: A róbta co chceta ;-)
2024-11-13 22:57:59 (rok temu)
marek45
 
+1 głosów:1
do ylooC: Dziękuję
2024-11-13 23:02:36 (rok temu)
nyskadolniak
 
+3 głosów:3
Cała seria z ćwiczeń pgaz. to najpóźniej 1936 (na otokach czapek numery służbowe funkcjonariuszy, później znalazły się tam oznaki stopni).
2025-06-23 10:23:53 (rok temu)
Krzyś_
 
+3 głosów:3
To raczej na Poznań wygląda, a nie Kraków:
2025-06-23 11:39:42 (rok temu)
do Krzyś_: Faktycznie, to przypisuję do koszar przy Bukowskiej
2025-06-23 11:56:29 (rok temu)
Pokaż na mapie
106 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Poznań. Pełny opis poniżej - autor BLARYS.
Poznań. Ulica Bukowska od Roosevelta.
1925
-
1930
1925
-
1930
1930
-
1932
1930
-
1960
1936
-
1960
1965
-
1997
1965
-
2011
2011
-
2012
2012
-
2012
2012
-
2012
Ulica Bukowska - obiekty i wydarzenia
12 13
285
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa Kraków Gagarina