26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Targowisko

Obiekt obecnie nie istnieje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Jerzy51
 
Do Rafał C : Czy informacja , ze to Wałowa jest pewna . Czy to nie Rajszul . ?
2016-08-25 19:57:24 (9 lat temu)
2019-07-03 10:34:53 (6 lat temu)
TW40
 
+2 głosów:2
Czarno-białe zdjęcie - bez szkody można wygasić tą zieleń...
2019-07-03 23:49:48 (6 lat temu)
do Jerzy51: Opisane "Radom - Markt Walowa-Strasse"
2016-08-25 20:53:44 (9 lat temu)
do TW40: Wygaszona
2019-08-13 09:38:17 (6 lat temu)
Jerzy51
 
Radom . Plac Jagielloński i targowisko " Rajszul " .
2017-12-16 19:41:03 (8 lat temu)
rob3rttc
 
+1 głosów:1
to nie getto, poprawna lokalizacja wskazana przez Jerzy51
2019-07-03 10:23:12 (6 lat temu)
Jerzy51
 
+1 głosów:1
Radom Plac Jagielloński , Targowisko " Rajszul "
2017-12-16 20:30:28 (8 lat temu)
Jerzy51
 
Plac Jagielloński nie jest na terenie Getta .
2017-12-17 20:04:42 (8 lat temu)
Te zdjęcia podpisane są przez autora jako getto w Radomiu.
2017-12-17 20:15:33 (8 lat temu)
Jacy
 
Czy ktoś zechciałby odpisać to zdjęcie od "Radomskiego getta"?
2020-05-11 21:34:33 (6 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Jerzy51: Raczej "nie był", bo getta już nie ma ;-)
2017-12-17 20:06:40 (8 lat temu)
labeo7
 
do pawulon: Tak czy siak odpisałem od getta.
2017-12-17 20:11:27 (8 lat temu)
pawulon
 
do labeo7: ;-)
2017-12-17 20:13:51 (8 lat temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Pomyłki się zdarzają
2017-12-17 20:20:01 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Jacy: Odpisane.
2020-05-11 21:36:02 (6 lat temu)
Jacy
 
do ZPKSoft: Pięknie dziękuję:)
2020-05-11 21:38:20 (6 lat temu)
Jacy
 
Widok na obecny hotel "Aviator"
2019-04-09 10:17:24 (7 lat temu)
Jacy
 
+1 głosów:1
Na tym zdjęciu między hotelem a kamienicą pl.Jagielloński 1, widać mały budynek. Podobno to była brama wejściowa na targowisko (pewnie nie jedyna) gdzie pobierano opłaty za handel. Celnica? Rogatka?
2019-12-07 17:14:34 (6 lat temu)
rob3rttc
 
+1 głosów:1
Ktoś kto utworzył obiekt Struga 14 niech poprawi ścieżkę przypisań. To nie Gołębiów tylko Śródmieście. Swoją fotkę poprawiłem, na pozostałe nie mam kwitów.
2025-02-16 09:03:10 (rok temu)
Jacy
 
Ktoś mi podpowie jak w tym obiekcie pozostałym zdjęciom podmienić dzielnice z Gołębiowa na Śródmieście?
2025-02-16 14:01:07 (rok temu)
Jacy
 
+3 głosów:3
Wszystkie poprawione!
2025-02-16 14:25:52 (rok temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Jacy: Tak. Wchodzisz w edycję zdjęcia. Klikasz ścieżki przypisan rozwiń, wybierasz odpowiednie przypisanie i zatwierdzasz.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-02-16 14:02:28 (rok temu)
Jacy
 
do da signa: Nie wiem jak
2025-02-16 14:13:53 (rok temu)
Jacy
 
do Jacy: Numer obiektu jest taki sam
2025-02-16 14:14:20 (rok temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Jacy: Nie edytujesz obiektu, tylko każde zdjęcie z osobna.
2025-02-16 14:16:06 (rok temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do Jacy: Jak wchodzisz w edycję zdjęcia, pod Listą przypisań masz "Ścieżki przypisań - rozwiń". Rozwijasz (jak są dwa przypisania, to rozwijają się dwie ścieżki), wybierasz odpowiednie przypisanie, klikasz "Aktualizuj ścieżki przypisań" i zapisujesz zmianę.
2025-02-16 14:19:58 (rok temu)
Jacy
 
do da signa: Edytuję zdjęcie, wpisuję Struga 14 i mam tylko jedną opcję do wyboru, bez możliwości sprawdzenia czy to Gołębiów czy Śródmieście. Zatwierdzam a i tak jest Gołębiów
2025-02-16 14:20:21 (rok temu)
Jacy
 
+3 głosów:3
do verbensis: Znalazłem, dziękuję!
2025-02-16 14:22:59 (rok temu)
Askofer
 
+1 głosów:1
Targowisko na Rajtszuli ale przed 1939 rokiem.
2025-11-15 22:48:50 (7 miesięcy temu)
Jacy
 
+1 głosów:1
To najprawdopodobniej Plac Jagielloński. Widok z placu przed teatrem w kierunku sklepu "Ziarno". Podobne budynki widoczne na zdjęciu "pl. Jagielloński 1941-1942".
2019-12-07 17:01:27 (6 lat temu)
esski
 
Nie spotkałem się aby na jakimkolwiek zdjęciu z epoki ktokolwiek poza żydem nosił taką czapkę.. Do tego bez opaski, do tego z tak bujnym owłosieniem twarzy... Opaski wprowadono rozporządzeniem okupanta w listopadzie 1939. Zatem, wedle mnie, widok ten nie może być przypisany do kilku wymienionych lat... Jakieś sugestie ?
2019-12-07 20:42:00 (6 lat temu)
do Jacy: trafna podpowiedź, dzięki. Potwierdzenie na tej fotce ,
2019-12-07 18:23:00 (6 lat temu)
do esski : Serio?? To żyd bo ma taką czapkę i brodę?
2019-12-08 10:38:33 (6 lat temu)
esski
 
do rob3rttc: Po zerknięciu na setek tysięcy zdjęć z czasów WWII, po szperaniu od dziesiątek lat w różnego rodzaju artykułach, dokumentach, wszelkiego rodzaju wydawnictwach.. byłem skłonny to napisać... dodając na końcu dwa słowa .... jakieś sugestie ?
2019-12-08 11:56:49 (6 lat temu)
do esski : nie znam się na czapkach i owłosieniu, ale skoro setki tysięcy zdjęć dają taką "pewność"... może jakaś merytoryczna propozycja datowania?
2019-12-08 13:11:22 (6 lat temu)
esski
 
do rob3rttc: Ja zaś nie znam się na lokalnej historii tego miasta.. Być może : wprowadzono zakaz handlu żywnością od dnia...(?),,, być może jakiś fragment z widocznej zabudowy uległ podczas okupacji jakimś zmianom, może coś usunięto/wybudowano., Dochodzi także : zmiana umundurowania, pojawienie się nowych rodzajów broni, itd itp... Do tego należy wspomnieć iż nijaki Hans czy Jurgen gdy wychodził na miasto focić pamiątkowe selfie, nie robił - najczęściej - tylko jednego zdjęcia, Teraz po latach, gdy takowe się ukazują na ebayu, występują przeważnie w grupie kilku-kilkunastu towarzyszy...Gdy się pozbiera w całość zbiór tych elementów, - dołączając już dostępne zdjęcia z rejonu - można się pokusić o bliższy faktom zakres lat/miesięcy wykonania tego czy innego zdjęcia. Co do nakrycia głowy... doprawdy.. ciężko doszukać się takowego na zdjęciach z lat 1940-1943 , zdjęć wykonanych poza rejonem ogrodzonym murem czy drutem.... Do tego zawsze można liczyć na fotopolan, w razie wątpliwości, wrzuć pytanie na forum, są wśród nas znawcy każdego tematu.
2019-12-08 16:20:36 (6 lat temu)
Jerzy51
 
+2 głosów:2
To jest targowisko " Rajszul " . Ob. Plac Jagielloński
2020-01-12 08:13:58 (6 lat temu)
4elza
 
Podobno unikamy ramek.
2020-01-12 08:21:29 (6 lat temu)
Jerzy51
 
+1 głosów:1
2020-01-13 07:52:23 (6 lat temu)
Dana
 
do 4elza: Z reguły unikam. Czasem jednak zdarza się, że ramki zostawiam, np. by zachować wyjątkowy charakter, styl archiwalnej pocztówki albo by nie zmniejszać cennych pixli jakiegoś wyjątkowego znaleziska.
2020-01-12 08:38:57 (6 lat temu)
esski
 
do 4elza: Nie podobno, tylko każdego razu, i nie chodzi o "ramki" ale o "RAMY" taka jak ta lub szerokością podobne. Zbędne też są widoczne płachty skanera, a to białego a to szarego, zależne od producenta tegoż.
2020-01-12 15:53:22 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Wózek dla Tereski ;-)
2020-03-11 09:59:03 (6 lat temu)
TW40
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Świetny! Ciekawe czy tam dzieciak czy kapusta, buraki i cebula?...
2020-03-11 20:26:04 (6 lat temu)
Jacy
 
Widać fragment nieistniejącej już kamienicy przy dawnej ul. Targowej.
2020-03-14 20:30:42 (6 lat temu)
22 Dyskusji (ostatnia 7 miesięcy temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego