| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Dominikańska
2
4
5
6
5
9

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Dominikańska

Dawniej: Mönschstrasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
chrzan233
 
+2 głosów:2
Wymiana na skan oryginału. Uzupełnienie autora, dokładne datowanie, wydawnictwo w podpisie.
2023-11-13 21:12:47 (2 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Podmiana
2018-07-23 17:43:26 (7 lat temu)
Jest jakiś problem ze zdjęciem.
2023-11-23 19:17:46 (2 lata temu)
W połowie ostre, w połowie zamazane :)
2023-11-23 23:05:10 (2 lata temu)
do Desperado: Dzięki.
2018-10-06 16:42:23 (7 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do legion: Wczytana jest tylko górna połowa zdjęcia, dolna to powiększenie miniaturki. Przydałoby się wczytać jeszcze raz, o ile to możliwe.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uuzp.
2023-11-23 23:08:29 (2 lata temu)
A gdzie drut od tramwaju?
2013-02-16 21:39:34 (13 lat temu)
Julo
 
+1 głosów:1
Może słupskie tramwaje miały zasilanie z akumulatorów?... ;-)
2013-02-16 21:48:15 (13 lat temu)
Paulus
 
Wspaniały dokument. Warto dopisać do "Tramwaje w Słupsku"
2025-10-29 23:30:36 (7 miesięcy temu)
Wiesław Smyk
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Linie tramwajowe zostały w 1922 r. zawieszone ze względu na problemy ekonomiczne a ta (niebieska) już nigdy nie została uruchomiona i w 1925 r. zlikwidowana.
2013-02-16 22:18:23 (13 lat temu)
do Julo: ... tudzież owsem i sianem? :)
2013-02-16 21:55:07 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Wiesław Smyk: Do czasu zawieszenia w Słupsku były tylko tramwaje konne?
2013-02-16 22:22:21 (13 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: W Słupsku nie było tramwajów konnych
2013-03-30 21:24:14 (13 lat temu)
do Paulus: I tak też zrobiono.
2025-10-31 14:10:59 (7 miesięcy temu)
Paulus
 
+1 głosów:1
Widoczny słup trakcyjny zlikwidowanej w 1926 r. trzeciej "niebieskiej" linii tramwajowej.
2025-10-29 23:34:07 (7 miesięcy temu)
Pod którym budynkiem jest taka fajna piwnica ?
2026-04-02 19:11:13 (2 miesiące temu)
yani
 
+2 głosów:2
Jeśli to w zamku, to dlaczego nie jest jego podobiektem, a tylko przypisana do ulicy?
2026-04-02 20:28:48 (2 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Zamek Ksiąząt Pomorskich
2026-04-02 19:14:07 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do yani: Juź jest.........
2026-04-02 20:39:36 (2 miesiące temu)
Woj11
 
Zamek Ksiąząt Pomorskich w Słupsku
2024-12-27 08:12:17 (rok temu)
4elza
 
do Woj11: Dziękuję.
2024-12-27 08:21:57 (rok temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Dopisałam do nn, ponieważ kościół w Mielęcinie pod tym wezwaniem istnieje od 1979 i nie znalazłam informacji, aby wcześniej był tam inny. Być może chodzi o inną miejscowość.
2025-09-30 08:14:01 (8 miesięcy temu)
polskup
 
+1 głosów:1
2025-09-30 08:24:16 (8 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do polskup: No tak, przeszukałam cały internet poza Fotopolską :)) Pytanie do którego kościoła przypisać. Bo drewniany spłonął w 1949 r a zdjęcie zrobione w latach 70-tych czyli figura pewnie stoi w nowym kościele, albo w jakimś zupełnie innym miejscu .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter
2025-09-30 08:37:43 (8 miesięcy temu)
polskup
 
do da signa: Do drewnianego chyba można, skoro tam stała. A dalej szukamy :))
2025-09-30 08:52:34 (8 miesięcy temu)
2025-09-30 08:56:30 (8 miesięcy temu)
polskup
 
do da signa: Chyba jest problem: To nie ta. I tu potwierdzenie:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 2 link
2025-09-30 09:00:52 (8 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do polskup: Trochę mylący jest ten wpis na FB , ale przeczytaj dokładnie " Wszyscy w powiecie wałeckim, jak i w jego okolicach znamy figurę Matki Boskiej ze Skrzatusza. Przez wiele lat kultywowana tradycja, pielgrzymki, osławiły i nadały owej figurce potężne znaczenie. Wielu przypisuje, iż to najstarsza i najbardziej zabytkowa rzeźba z naszego terenu. Niewielu jednak wie, że owa figura pochodzi z Mielęcina, z miejsca, w którym istniała jeszcze starsza rzeźba Madonny z Dzieciątkiem. O wcześniejszej rzeźbie pochodzącej z II poł. XIV w. piszę w Wałeckich Zeszytach Muzealnych, do których serdecznie zapraszam. "
2025-09-30 09:03:43 (8 miesięcy temu)
polskup
 
do da signa: Właśnie dotarło do mnie. Czyli była druga, ale tylko jedną przeniesiono (uratowano?).
2025-09-30 09:05:54 (8 miesięcy temu)
polskup
 
do da signa: Może jest w Słupsku:
wklejam akapit, str. 10: M i e l ę c i n (pow. Wałcz). Matka Boska z Dzieciątkiem — rzeźba ze spalonego
w 1954 r. kościoła filialnego, lata 70 XIV w., gotycka (typ tzw. „Madonna na lwie”),
warsztat pomorski. W XIX w. umieszczona została w feretronie i przemalowana.
Usunięto warstwę przemalowań (do drewna) sposobem mechanicznym i chemicz­
nym pastą odstranowac. Dezynsekcję i impregnację przeprowadzono w winofleksie
z gameksanem i toluenem rozpuszczonym w acetonie; następnie całość zmyto aceto­
nem i przewoskowano woskiem pszczelim. Prace z kredytów konserwatorskich
w 1968 r. przeprowadziły mgr J. Łęczyńska i mgr D. Mitraszewska, badania labora­
toryjne — mgr P. Rudniewski (PKZ Oddział Warszawa). Obiekt po konserwacji prze­
kazany został przez parafię rzymsko-katolicką w Tucznie Muzeum Pomorza Środko­
wego w Słupsku.
2025-09-30 09:10:27 (8 miesięcy temu)
do polskup: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-09-30 09:10:57 (8 miesięcy temu)
do polskup: Artykuł na temat figury jest w tym wydawnictwie , pewnie autor napisał gdzie figurę sfotografował
2025-09-30 09:27:14 (8 miesięcy temu)
polskup
 
do da signa: Oby :) Tylko jak tam zajrzeć? Chyba @legion bywa gdzieś tam w okolicy :)
2025-09-30 09:34:40 (8 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do polskup: Może za jakiś czas będzie można znaleźć w sieci. Tło , na którym jest sfotografowana figura to rozłożona , czerwona tkanina ze śladami zagnieceń. Zdjęcie raczej nie zostało zrobione z ekspozycji tylko gdzieś na zapleczu.
2025-09-30 09:42:33 (8 miesięcy temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do polskup: Zapytałam autora artykułu gdzie obecnie znajduje się figura. Odpowiedź brzmi - w muzeum w Słupsku.
2025-10-02 16:41:13 (8 miesięcy temu)
polskup
 
do da signa: Super. Czyli jak w artykule, do którego się dokopałem 4 posty temu :) Możemy też zaufać dacie pożaru i zmienić w opisie obiektu kościoła, bo chyba mamy rozbieżność.
2025-10-02 16:45:28 (8 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do polskup: Oczywiście.
2025-10-02 16:46:43 (8 miesięcy temu)
Paulus
 
W 1980 r. podczas zimy stulecia razem z bratem byliśmy na feriach w Darłówku. Bałyk był zamarznięty, można było przejść pieszo do Szwecji.... Wspomnienia z ferii zdominowała jednak ta drobna rzecz na murze kościoła. Będąc na wycieczce w Słupsku spojrzałem na ten kawałek żelastwa i pomyślałem, że wygląda podobnie jak rozeta we Wrocławiu przy ul. Sępa-Szarzyńskiego . Czyżby w Słupsku jeździły tramwaje ? Po godzinie w lokalnym muzeum brat mnie woła abym zobaczył zdjęcie a tam tramwaj pod starą bramą jak w Darłowie . To był Konstal typu N. Wtedy to był ogromny szok ! Nigdy potem nie zobaczyłem tego zdjęcia. Wierzę, że kiedyś zawiśnie na tej stronie :)
2025-11-01 14:04:46 (7 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
Za oknem po prawej mamy budynek Filmowa 2 ale czy zdjęcie z hotelu Staromiejskiego?
2026-04-16 19:23:51 (2 miesiące temu)
fantom
 
+4 głosów:4
yani
 
2026-04-16 21:24:38 (2 miesiące temu)
yani
 
do ZPKSoft:
To za oknem też nie pasuje, usuwam znacznik.
2026-04-16 20:28:58 (2 miesiące temu)
ZPKSoft
 
do yani: Nie ja go postawiłam ale słuszna Twoja wątpliwość co do budynku.
2026-04-16 20:47:14 (2 miesiące temu)
yani
 
do ZPKSoft:
Mam wątpliwości czy to w ogóle Słupsk.
2026-04-16 20:47:54 (2 miesiące temu)
do yani: Na tablicy jest mowa o PBP "Orbis" z siedzibą na al. Wojska Polskiego.
2026-04-16 20:56:13 (2 miesiące temu)
yani
 
do verbensis:
Właśnie o to chodzi... Tam nie widzę czegoś takiego, jak za oknem.
2026-04-16 21:04:55 (2 miesiące temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do yani: Bo na Wojska Polskiego jest biuro. A hotel gdzie indziej :)
2026-04-16 21:12:58 (2 miesiące temu)
yani
 
+1 głosów:1
do fantom:
I pozamiatane... :)
2026-04-16 21:22:20 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
30 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Ulica Dominikańska - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Domaniewska gdańsk gdańsk gdańsk gdańsk gdańsl gdańsl Breslau Breslau ul. Gdańska 60 szkoła szkoła Kazimierz Dolny mapa potoki tysiąc tysiąc ul. Świetej Trójcy 23 Bydgoszcz rymarska 14 marszałkowska 2 rymarska 12 marszałkowska 2 gdańsk sandomierska ozimek ozimek lipa piotrowska raszyn Bydgoszcz Bruska Dolna wieś Górna wieś pilchowitz Głęboka 7 bydgoszcz antoniego z padwy Gryfice plac Zwycięstwa 9 szkoła szkoła