| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Kuchnia, stołówka, pralnia i oddzi...
87
m
Stężyca
Budynek łaźni
90
m
Stężyca
Kasyno podoficerskie
134
m
Stężyca
Gimnazjum Publiczne im. Stefana Ba...
150
m
Stężyca
Budynek garażowy
226
m
Stężyca

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Budynek koszarowo-sztabowy

Budynek pełnił początkowo funkcje administracyjne i kwaterowała w nim ochrona obiektu. W okresie od roku 1948 był to budynek sztabowy JW 1175. Obecnie jest to budynek administracyjny.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Stężyca, żołnierze niemieccy w budynku koszarowym po 11 daplot. Za żołnierzami sale żołnierskie z drzwiami wejściowymi i kratka z okien. Lata 1940-43.
2023-02-28 18:37:13 (3 lata temu)
Stężyca, koszary po 11 daplot. Widok z górki koło łaźni na budynek koszarowo-sztabowy. Lata 1940-43 gdy znajdował się tu szpital niemiecki Ortslazarett Stenzyca. Wcześniej,we wrześniu 1939 stacjonował tu polski szpital wojskowy.
2023-02-28 18:32:34 (3 lata temu)
To budynek koszarowo-sztabowy, który jest widoczny na zdjęciu bramy wjazdowej (z wartownikiem niemieckim). Pod zdjęciem bramy jest niewłaściwy opis. W tym budynku nie mieścił się szpital a potem gimnazjum lecz administracja i ochrona obiektu. Od 1948 mieścił się w nim sztab JW 1175, a obecnie pełni on funkcje obiektu administracyjnego. W czasie gdy w obiekcie był rozlokowany 11 daplot, we wrześniu 1939 szpital wojskowy, a w czasie okupacji Ortslazarett Stenzyca na jego terenie znajdowały się 3 duże budynki: wyżej widoczny, budynek szpitalny z oddziałami szpitalnymi i salami operacyjnymi (późniejsze gimnazjum) oraz budynek, w którym był oddział zakaźny, pralnia, kuchnia i łaźnia. Przy bramie wjazdowej położony był budynek wartowni oraz
2 murowane garaże, w których na początku Niemcy przechowywali sprzęt, a gdy przybyło dużo rannych z frontu wschodniego pełniły one w części funkcje sal szpitalnych. Był jeszcze budynek kasyna podoficerskiego (11 daplot), magazyn przysypany ziemią koło budynku łaźni(z tej górki zrobiono powyższe zdjęcie). Może były jeszcze jakieś pomniejsze obiekty lecz nie mam na ten temat wiedzy. W górce niedaleko osiedla była wymurowana piwnica gdzie Niemcy przechowywali zmarłych żołnierz tzw.trupiarnia. Wszystkie wymienione obiekty istnieją do chwili obecnej. Pozostałe obiekty powstały po wojnie.
2023-03-01 12:13:55 (3 lata temu)
do spisarski: Rozumiem że to ten budynek widoczny na zdjęciu: co prawda to akurat nie jest budynek lazaretu i niedawnego gimnazjum w Stężycy bo ma inne okna ale na terenie tego samego kompleksu koszar?
2023-03-01 00:57:44 (3 lata temu)
do spisarski: Dziękuję za obszerne informacje. Starałem się założyć i oznaczyć na mapie opisywane obiekty oraz przypisać do nich zdjęcia. Całość zgrupowałem w obiekcie jeśli coś trzeba poprawić lub uzupełnić, proszę pisać.
2023-03-02 00:29:12 (3 lata temu)
Stężyca, koszary po 11 daplot w latach 1940-43. Widoczny budynek koszarowo -sztabowy.
2023-02-28 18:26:27 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Budynek koszarowo-sztabowy na innych zdjęciach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Gdańsk Gdańsk długa 15 gdańsk sanomierz powstańców wielkopolski pijarska kraków arzthaus potępa ptępa ziętek\ ziętek\ potępa chłodna 41 potępa pomnik mirsk katowice katowice Palowice chropaczów kościół chropaczów chropaczów piaśniki kościół piaśniki Jezioro licheńskie Niedźwiady Małe mirsk mirsk Licheń Stary Licheń Stary elektrownia wolska grodzisk mazowiecki zakład chemiczny poniatowskiego grodzisk jatki traugutta grodzisk