26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Zamek
Najbliższe atrakcje turystyczne
Park Miejski
215
m
Strzelce Opolskie
Kościół Bożego Ciała
219
m
Strzelce Opolskie
Dzwonnica - baszta obronna
304
m
Strzelce Opolskie
Kościół cmentarny św. Barbary
823
m
Strzelce Opolskie
Kościół Nawiedzenia NMP i św. Jadw...
3853
m
Szczepanek

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Zamek

Obiekt istnieje częściowo
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: XIII-XIV w.
Dawniej: Schloss
Zabytek: 973/65 z 28.01.1965
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Podmiana.
2024-11-20 20:54:32 (rok temu)
Jest sygnatura z datą 2000.
2021-12-27 16:54:00 (4 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
2025-12-04 08:50:39 (6 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
2025-12-04 08:52:12 (6 miesięcy temu)
2025-12-04 08:51:00 (6 miesięcy temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Podmiana na nieco większy skan i szerszy kadr.
2021-01-26 18:16:22 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
W tym mieście się urodziłem (prawdopodobnie)
2020-12-02 14:08:01 (5 lat temu)
do piotr brzezina : Miałam dużo zdjęć w Strzelcach . Zostało tylko to zrobione telefonem.
2020-12-02 14:15:45 (5 lat temu)
do piotr brzezina : Nie jesteś pewien gdzie się urodziłeś? Całkiem ładne miasto.
2020-12-02 14:19:00 (5 lat temu)
do ritterswalder: I mieszkańcy czują się bardziej związani z Gliwicami czy Katowicami niż z Opolem.
2020-12-02 14:27:28 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do ritterswalder: Żeby to wytłumaczyć to jest bardzo długie opowiadanie i tak i tak na końcu wychodzi że się urodziłem w Strzelcach Op.
2020-12-02 14:35:02 (5 lat temu)
do Desperado: To prawda a najbardziej z Gliwicami
2020-12-02 14:32:25 (5 lat temu)
do Desperado: A dlaczego?
2020-12-02 14:34:22 (5 lat temu)
do piotr brzezina : To prawda. Strzelczanie niechętnie odwiedzją Opole a do Gliwic pędzą z usmiechem na ustach.
2020-12-02 14:39:43 (5 lat temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
do da signa: Różnie się tłumaczą. Za komuny, bo na Śląsku było dużo lepsze zaopatrzenie. Obecnie, bo Opole to dziura i trudno znaleźć takie duże centra handlowe. Spotkałem się też z opinią Ślązaków, że wolą do Gliwic, Katowic czy Beuthen, bo tam Ślązacy. A Opole to "Chadziaje". Trudno jednoznacznie odpowiedzieć.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2020-12-02 14:48:06 (5 lat temu)
do Desperado: Podobna sytuacja jest w Raciborzu.
2020-12-02 14:50:37 (5 lat temu)
do Desperado: Z tym "Chadziajem" to pamiętam, do dziś wyzywają mieszkańców pewnej wioski ,nie daleko Góry św. Anny woj. Opolskie
2020-12-02 15:01:04 (5 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Ja miałem jeszcze gorzej :) Mój ojciec był z dziada pradziada Opolaninem. Czyli dla "nowej Polski" nie Ślązakiem a Niemcem. Moja mama repatrianką ze Lwowa. Dla jednych byłem Hanysem, Niemcem a dla drugich Chadziajem. Dla dziecka koszmar.
2020-12-02 15:04:44 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+3 głosów:3
do Desperado: Po ojcu Niemiec a po matce Chadziaj. Ja miałem największe problemy jako dziecko w Stepnicy tam nienawidzą Niemców a ja miałem na nazwisko Rygiel i jeszcze jak by tego było mała, na ojca mówiłem papa (przerąbane)
2020-12-02 15:26:09 (5 lat temu)
Widziałam odnowiony. Zdjęcia niestety przepadły.
2021-04-09 15:35:52 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do da signa: Podjadę i Ci zrobię zdjęcia odnowionego :-)
2021-04-09 15:52:37 (5 lat temu)
do piotr brzezina : Super! Choć mam nadzieję wybrać się jeszcze raz w te przepiękne strony.
2021-04-09 15:54:50 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+4 głosów:4
do da signa: Piękne bo ja się urodziłem w Strzelcach Op.
2021-04-09 15:57:51 (5 lat temu)
Dlaczego ten pałac figuruje u nas jako zamek ?
2024-11-20 20:33:56 (rok temu)
Petrus
 
+2 głosów:2
Przy Rychla 14
2026-04-07 14:14:43 (2 miesiące temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
.... wkładu więcej własnego...,a jak się cyknęło to i się znajdzie !
2026-04-07 20:03:17 (2 miesiące temu)
do Petrus: Potwierdzam. Widać to z GSV.
2026-04-07 19:58:51 (2 miesiące temu)
JotDee
 
do Michał. K: Młody byłem... Dziękuję za przypisanie!
2026-04-10 23:39:26 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
18 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
1915
-
1923
1915
-
1925
1920
-
1930
1920
-
1936
1920
-
1936
1930
-
1940
1930
-
1958
1937
-
1964
1958
-
1970
1963
-
1970
1973
-
1974
1973
-
1976
1974
-
1976
1976
-
1976
1976
-
1976
1986-1987
1976
-
1987
1976
-
1987
2007-2008
1987
-
2009
2007-2008
2007-2008
2000
-
2009
2007
-
2008
Zamek - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Pułtusk Pułtusk Pułtusk Pułtusk hel hel warszawa plac uni Wolkowysk Wolkowysk Wolkowysk ruda pabianicka ruda pabaincka ruda pabaincka gliwice gliwice lisi jar koluszki Neumühl Neumühl pilchowice Wigandsthal Warszawa okrzei potocka potocka Łowicz Łowicz schody schody jurata schody Poznan lotnicze schody ul. Gwarna 19 Wrocław uniejów skatepark zadole Neumühl