26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Osiedle Nowe Miasto

Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...7172następna
ant_man03
 
+2 głosów:2
W Szczecinie NIGDY nie było "helmutów" z Dortmundu. Ten ze zdjęcia był z Dusseldorfu.
2026-01-04 14:35:54 (5 miesięcy temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
Przekrój zachodniego skrzydła przez oś symetrii.
2026-05-25 22:46:30 (miesiąc temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
Ale to nie Gdańsk, tylko Szczecin.
2025-07-23 20:05:33 (11 miesięcy temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
Szczecin, skrzyzowanie przy Bramie Portowej w trakcie pierwszej przebudowy, rok 1969.
2025-07-24 01:00:14 (11 miesięcy temu)
IgorGP
 
Czy to zostało skorygowane?
2026-04-23 23:09:46 (2 miesiące temu)
Trudno powiedziec, ktory to rok, ale wedlug mnie okolo polowy lat 50., a na pewno po 1952. Bardzo ciekawa fotografia, bowiem wskazuje, ze informacja z Wiki, jakoby w tym budynku - do roku 1962 - dzialal dom towarowy, jest zwyczajnie bledna. Rzeczywiscie po II wojnie, bodaj od 1948 przez kilka lat dzialal tam PDT, ale ta dzialalnosc skonczyla sie duzo wczesniej niz w 1962 - prawdopodobnie w polowie lat 50. Stan tego budynku, najwyrazniej wskazuje, ze zostal juz wylaczony z eksploatacji jako dom towarowy i niszczal, chyba, ze nazwiemy to przebudowa..
2018-02-06 22:28:20 (8 lat temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Sie wyjasnilo - znalazlem te fotke w Kurierze Szczecinskim z 25 sierpnia 1956, wiec musialo byc wykonane niewiele wczesniej. Autor Stefan Cieslak.
2026-02-25 09:30:02 (4 miesiące temu)
Jazzek
 
do mirekjot: Z drugiej strony, musiało to być najpóźniej w 1957 roku, sądząc po tym zdjęciu - gruzowisko opróżnione, ale nie zamienione na trawnik.
2018-02-07 11:12:49 (8 lat temu)
do Jazzek: Na fotografii prawdopodobnie z wrzesnia 1956, do ktorej dotarlem, budynek wygladal wciaz na czynny, ale elewacja od strony ul. Baluki (Obroncow Stalingradu) juz byla" nadgryziona", jak to tutaj widac. Dopiero to zauwazylem... Czyli powyzsze foto z pewnoscia nie powstalo pozniej niz jesienia 1956. Ciekawe, czy to "porzadkowanie" nie ma zwiazku z poczatkiem budowy SDM-u.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupelnienie informacji
2018-02-07 13:37:38 (8 lat temu)
Jazzek
 
do mirekjot: Jeśli dobrze rozumiem to co napisałeś, niniejsza fotka powstałaby nie _wcześniej_ niż wrzesień '56 (wtedy jak piszesz budynek był w użyciu, tu - opuszczony), czyli datowanie się zawęża do jesień '56 - wiosna '57 (fotka, którą linkuję powyżej, to prawdopodobnie 9 maja 1957).
2018-02-12 15:09:55 (8 lat temu)
do Jazzek: Sluszna uwaga. Zrozumieles lepiej, niz ja napisalem :) Sorki :) Rzeczywiscie, ta tutaj musiala powstac pozniej - tak jak sugerujesz - miedzy wrzesniem 56 i wiosna 57.
2018-02-12 15:53:48 (8 lat temu)
Jazzek
 
do mirekjot: Dzięki, było więc bardzo blisko do Twojej wyceny sprzed lat.
2026-02-25 09:57:19 (4 miesiące temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
To zdjęcie powinno być przede wszystkim przypisane do pl. Grodnickiego - na zdjęciu Marktplatz na
Grüne Schanze
2025-06-18 22:33:09 (rok temu)
Bachinstitut
 
+1 głosów:1
Ośmieliłbym się zauważyć, że ostatnie kondygnacja Ratusza jest JESZCZE wciąż przed przebudową. Wtedy zdjęcie będzie starsze - przed rokiem 1930.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: był nieistotny.
2026-03-26 21:56:05 (2 miesiące temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Zmienione.
2025-06-19 00:21:29 (rok temu)
Kajordzak3
 
+2 głosów:2
Postcriptum niedawnej szerokiej wrzutki szczecińskich tramwaji, także z aukcji - nie widzę dubli ... Wyjątkowa wrzutka z mojej strony, z dedykacją dla mirkajot!
2026-01-09 18:06:46 (5 miesięcy temu)
Podziekowal :) Widok znajomy. Wagon znany, widywany, pamietany. Piekne to byly czasy. Mlodosc...
2026-01-10 22:28:50 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Ponownie uwaga, przypiś swoje "tramwajowe" zdjięcie teź do konkretnej ulicy. Jeźeli niewieś jak, to zapytaj..juź mnie naprawde nudzi po tobie zprzątać albo Ci ciągle przypominać źe tramawaj jest drugorzednym pobiektem na portalu zajmującym się architekturą....
2026-03-16 18:40:02 (3 miesiące temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Jeścze raz Ci przypomne jak się dopisuje takie zdjięcie do ulicy. Na stronie głównej Szczecina zanjdujeś za pomocą wyszukywarky albo spisu ulic konkertną ulice. w tym przypadku Ulica ma swój numer identifikacijny w górnym pasku jej strony , w tym przypadku to jest numer u114175 . Ten numer zkopijujeś i na swojim zdjięciu, w górnym pasku jest obcjia "Edituj" , kiedy kursorem naciś, otwierasię ci okno edotora, i pierwsze co tam jest u góry widoczne jest wlaśnie okno-pasek z opisem Jeżeli chcesz aby to zdjęcie pojawiło się na innej stronie obiektu / ulicy / miejscowości - wpisz nazwę obiektu / ulicy / miejscowości do poniższej wyszukiwarki a następnie naciśnij przycisk SZUKAJ (teraz zauwaźylem źe tam jest drobny,ale powaźny błąd, powino się tam zamiast wpisz nazwe obiektu/ ulicy / miejscowoścvi...pownno być napisane numer identifikacyjny) więc do tego okna-pasku wklajaś ID tej ulicy- u114175 i naczyskaś Szukaj, i po tem tylko potwierdzaś..i jest zdjięcie przypisane do ulicy Narutowicza....uf....czemu znów ja mam podawać takie porady ☺☺☺
2026-03-16 19:20:47 (3 miesiące temu)
yani
 
+4 głosów:4
do vetinari:
Jeśli ktoś olewa konstruktywne uwagi i traktuje Fotopolskę jak własny album zdjęć, to uważam, że należy podjąć radykalne środki. Proponuję zmniejszenie użytkownikowi limitu zdjęć do 1 na dobę, do czasu, aż poprzypisuje swoje zdjęcia prawidłowo.
2026-03-20 22:30:25 (3 miesiące temu)
vetinari
 
+5 głosów:5
do yani: Popatrz na statistiky ant mana03.... ma prawie zerowy licznyk za marzec.... Mnie dziwi źe mając silną grupe w Szczecinie nik z nich niebyl zdolny ruszyć palcem przynajmniej w dopisaniu zdjięć do konkjretnych ulic. Ja ant manowi dopisalem swojego czasu sporo zdjięć. Ale to jest bez sensu... On sam powienien wiedzieć jak to się robi. I moje komentarze napewno byly widoczne na głównej stronie Szczecina..... mamy obecnie więcej adminów niź jest zwyklych uźytkowników.....i to jest problem.
2026-03-20 22:47:57 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do vetinari: Indywidualne nastawienie wyłącznie na czerpanie przyjemności z własnych działań na FP bez brania na siebie jakichkolwiek obowiązków wygrywa.
2026-03-20 23:00:15 (3 miesiące temu)
yani
 
+2 głosów:2
do vetinari:
Co do adminów, to 90% z nich, to tzw. "malowani admini", którzy nic nie robią poza dodawaniem zdjęć. I do tego, mając rangę głównego admina, olewają komentarze pod swoimi zdjęciami dotyczące przypisań, datowań, czy ścieżki przypisań. I są to ludzie, którzy są tu dużo dłużej niż ja...
Sorry, ale też uleję swoją kroplę goryczy... :/
2026-03-20 23:04:42 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do yani: Nie upadajmy na duchu. Przetrzymaliśmy komunę, to może i tu coś wywalczymy. Jeśli dożyjemy...
2026-03-20 23:14:28 (3 miesiące temu)
yani
 
+3 głosów:3
do blaggio.:
Dzięki za słowa otuchy! :))
2026-03-20 23:19:34 (3 miesiące temu)
Bachinstitut
 
+1 głosów:1
Ne, ne, ne!

To będzie wcześniej.


Budynek Paradeplatz 8 - jeszcze przed przebudową z roku 1900-1901
 .
Brak budynku Am Berliner Tor 1 (tego na rogu z Paradeplatz), który został wzniesiony bodaj w latach 1894-1895 

Brak budynku Am Berliner Tor 8 (po 1925: 12), który został wzniesiony w roku 1902.

Nie jestem pewien, ale jakby dolna cześć wieży katedry w rusztowaniach.


Nowa neogotycka sygnatura na katerze - budowa 1895.

Zatem według mnie: to zdjęcie jest dokładnie 1895.
2026-03-27 20:10:11 (2 miesiące temu)
Dana
 
do Bachinstitut: Pospiesznie poprawiłam i najserdeczniej dziękuję :)
2026-03-27 20:15:32 (2 miesiące temu)
Dana
 
Czy może ktoś postawić znacznik na którymś z domów widocznych za dworcem?
2026-04-19 11:57:20 (2 miesiące temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
2026-04-19 13:31:21 (2 miesiące temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: To lubię - dzięki :)
2026-04-19 16:30:43 (2 miesiące temu)
fantom
 
2026-06-05 20:48:46 (20 dni temu)
fantom
 
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: nieaktualne
2026-06-05 20:56:35 (20 dni temu)
Pokaż na mapie
719 Dyskusji (ostatnia 20 dni temu)
Lista ulic w dzielnicy Osiedle Nowe Miasto
12
al. 3 Maja
Lindenstraße
sk. Ackermanna Friedricha
Neuer Militär Kirchof
pl. Batorego Stefana
Victoriaplatz, Adolf-Hitler-Platz
pl. Brama Portowa
Am Berliner Tor
ul. Czackiego Tadeusza
Albrechtstraße
ul. Dąbrowskiego Jana Henryka, gen.
Galgwiese, Galgwiesenstraße
ul. Drzymały Michała
Wilhelmstraße
ul. Dworcowa
Grüne Schanze
pl. Grodnicki
Marktplatz
ul. Grudziądzka
Jageteuffelstraße
ul. Kaszubska
Elisabethstraße
 
 
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego