26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Chmielna
1/3
2
2
4
5
5
5
7
6
7
7
9
8
8a
9
9a
10
10
11
12
13
13
13a
14
14
15
16
18
19
19
20
21
22
23
24
25
25
26
27
27
31
Więcej (110)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Chmielna

Dawniej: Rutkowskiego Henryka, Chmielna
Ulica Chmielna składa się z dwóch odcinków. Jeden z nich znajduje się na Woli i biegnie od ulicy Miedzianej do Alei Jana Pawła II. Drugi jest deptakiem, łączącym śródmiejskie ulice Marszałkowską i Nowy Świat. W swoim biegu ulica spotyka i krzyżuje się z następującymi ulicami:

* Odcinek zachodni
o Miedzianą
o Żelazną
o aleją Jana Pawła II

* Odcinek wschodni
o Marszałkowską na wysokości placu Defilad
o Pasażem Stefana Wiecheckiego "Wiecha"

Ulica Chmielna powstała jako droga rozdzielająca grunty augustianów i księży misjonarzy. Przed połową XVIII wieku istniała jako wąska uliczka na odcinku Nowy Świat - Szpitalna; dalszy odcinek w kierunku zachodnim przechodził w polną drogę. Już ówcześnie
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...2627następna
mar
 
Z tyłu jest jakiś dworzec tylko nie wiem który.
2018-12-13 22:52:27 (7 lat temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Przypisanie do Jerozolimskich trochę bez sensu...
2025-06-29 14:50:06 (11 miesięcy temu)
† ML
 
+1 głosów:1
Dodałem do wykopu linii średnicowej, ale uważam, że tunel powinien być odłączony od wykopu.
2025-06-29 16:38:03 (11 miesięcy temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do mar: To nie dworzec, tylko warsztaty kolejowe DŻWW z adresem ul. Chmielnej. Jerozolimskie mamy za plecami. Oczywiście też nie ma tu nasypu, tylko wykop. Wagony stoją na poziomie ulic wokół.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-06-29 16:28:20 (11 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Zdjęcie z grudnia 1925 opisane jako grupa młodych kobiet na Dworcu Głównym w Warszawie przed wejściem do Misji Dworcowej „Opieka nad podróżującą młodą kobietą”. - informacja ze strony Warszawy historia ukryta z dnia 20.12.2020
2021-01-10 11:00:25 (5 lat temu)
4elza
 
Przypisane, thx.
2021-01-12 05:58:37 (5 lat temu)
El_Jot
 
Zdjęcie zrobione w czasach kiedy dworzec Wiedeński nazywano Dworcem Głównym.

To część dworca która mieściła się pod dachem u dołu tego zdjęcia. Od strony Marszałkowskiej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzupełnienie
2025-09-28 11:33:45 (8 miesięcy temu)
4elza
 
do Woj11: O ile się orientuję, to w 1925 Dworca Głównego chyba jeszcze nie było;-)
Jakie propozycje przypisania?
2021-01-11 06:07:38 (5 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do 4elza: Pomijając nawet kwestię daty, to Dworzec Główny był nowoczesnym modernistycznym budynkiem, a tutaj jakieś wycinanki z desek....
2021-01-11 07:38:33 (5 lat temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
do 4elza: Tymczasowy budynek Dworca Głównego przy ulicy Chmielnej. Powstał w związku z planem budowy linii średnicowej i częściową rozbiórką Dworca wiedeńskiego. konstrukcja drewniana oraz
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2021-01-11 08:04:32 (5 lat temu)
do fantom: We wspominanym wcześniej artykule jest zdjęcie owego dworca głównego. Ja z telefonu nie widzę.
2021-01-11 07:54:47 (5 lat temu)
do Woj11: No i wszystko jasne :)
2021-01-11 08:08:06 (5 lat temu)
El_Jot
 
+1 głosów:1
2025-09-19 02:13:07 (9 miesięcy temu)
yani
 
do El_Jot:
Przypisane.
2025-09-19 06:38:35 (9 miesięcy temu)
El_Jot
 
+3 głosów:3
do El_Jot: Dzięki. Czyli ten w oddali to będzie to:
(na zdjęciu lotniczym z 1945: )
2025-09-18 01:54:16 (9 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
Za kilka dni otwarcie tarasu widokowego na dachu wieżowca. Może zobaczymy na FP jakieś panoramy z niego?
2025-09-05 16:00:32 (9 miesięcy temu)
Bogdan JS
 
+1 głosów:1
do yani: Na mnie nie licz, mam lęk wysokości. Dobrowolnie tam nie wejdę.
2025-09-05 16:30:53 (9 miesięcy temu)
yani
 
+3 głosów:3
do Bogdan JS:
Szkoda, bo moim zdaniem robisz chyba najlepsze technicznie zdjęcia na FP.
Ale może ktoś się odważy, tylko uprzedzam, że bilety nie są raczej tanie.
2025-09-05 16:50:12 (9 miesięcy temu)
Bogdan JS
 
+1 głosów:1
do yani: Dzięki za dobre słowo. Myślę, że z czasem, jak już taras będzie otwarty, pojawi się dużo panoram, tak jak z Pałacu Kultury.
2025-09-05 16:57:47 (9 miesięcy temu)
verbensis
 
+3 głosów:3
2025-08-04 14:56:13 (10 miesięcy temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
Jeden z absurdów PRL - Orkiestra z Chmielnej na Rutkowskiego. Jedna ze wzlędu na punktowiec to przełom lat 60/70, a moze początek lat 70-tych
2025-09-19 14:15:52 (9 miesięcy temu)
Bogdan JS
 
+1 głosów:1
Ten fragment do Śródmieście, nie Wola.
2025-09-19 14:19:02 (9 miesięcy temu)
vorwerk
 
+5 głosów:5
Świetny punkt widokowy, cena co prawda wysoka (70zł, teoretycznie online tylko 45zł ale w weekend, przy ładnej pogodzie dostępna tylko pełna cena). I najważniejsze - brak limitu czasowego jak w np. wrocławskim SkyTower, można wyjechać rano i cały dzień siedzieć na ławeczce.
2025-10-16 22:54:44 (8 miesięcy temu)
Paulus
 
+1 głosów:1
do vorwerk: Potwierdzam. Wszedłem "spontanicznie" widząc, że są ludzie na górze i pogoda jest z w miarę dobrą przejrzystością powietrza. Do następnego razu przygotuję się jednak sprzętowo. Koniecznie aparat na wysięgniku. Zdjęcia przez szybę to nie robota. No i ten nieograniczony czas to bajka. Warto mieć nieprzewiewne ubranie :)
2025-10-17 11:55:48 (8 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
Z czego wynikają te artefakty na niebie? Czy to nie ustawiona duża kompresja zapisu plików w aparacie?
2025-10-18 15:46:08 (8 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do yani: Tak, to kompresja.
2025-10-18 16:09:55 (8 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]:
Kompresja na pewno, ale może być jeszcze zbyt skompresowane przy zapisie po obróbce w programie graficznym.
2025-10-18 16:25:16 (8 miesięcy temu)
Paulus
 
do yani: Faktycznie chyba podwójnie skompresowane. Pogoda była bardzo zmienna i matryca mnie zaskakiwała.... Zrobiłam mnóstwo fotek w różnych warunkach. Może podmienię albo usunę tą...
2025-10-19 20:47:30 (8 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Paulus: Szkoda usuwać. Przy wrzucaniu na stronę zdjęcie jest dodatkowo kompresowane przy konwersji na WebP ale ta kompresja jest niewielka i nie wprowadza widocznych artefaktów.
2025-10-19 21:10:52 (8 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Paulus:
Warto zarówno w aparacie, jak i przy obróbce, ustawiać jakość zapisu 100%.
2025-10-19 21:49:51 (8 miesięcy temu)
Paulus
 
do yani: Od początku nic nie zmieniałem w ustawieniach. Walę zdjęcia na tak zwanej "małpce". Spróbuję poszukać w ustawieniach :)
2025-10-20 13:49:35 (8 miesięcy temu)
do yani: Albo robić zdjęcia w RAW. Ja w niczym innym nie robię zdjęć od kiedy mam aparat cyfrowy czyli od 2004 roku.
2025-10-20 14:15:06 (8 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]:
Przy dużych ilościach robionych zdjęć "wywoływanie" RAW-ów zajmuje sporo czasu. A kiedyś pojemność kart była zupełnie inna i ich ceny dużo wyższe. Pamiętam, że kiedyś, dawno temu, musiałem w trakcie sesji kasować RAW-y, bo mi zabrakło miejsca na karcie.
2025-10-20 14:21:42 (8 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do yani: To zależy od programu do obróbki i od mocy komputera. Mnie obróbka 50Mpix RAWów zajmuje niewiele czasu. Kiedyś karty miały mniejszą pojemność ale też i RAWy były dużo mniejsze. Teraz RAW potrafi mieć ponad 60 MB a szybkie karty SD mające po 1700 MB/s zapisu też potrafią sporo kosztować. Ja wszystkie zdjęcia zgrywam z kart pamięci na komputer a potem na płyty BR.
2025-10-20 15:16:11 (8 miesięcy temu)
Askofer
 
+2 głosów:2
do yani: Każde zdjęcie z tej sesji ma tę samą wadę. Szkoda czasu na tłumaczenie jak obrabiać RAW-y skoro kolega pracuje tym aparatem bez ingerencji w ustawienia od czasu kiedy go zakupił . Sugeruję koledze Paulusowi wejść w ustawienia jakość zdjęć i rozdzielczość i ustawić największą rozdzielczość i jakość JPG z niską kompresją lub jeszcze lepiej bez kompresji. Choć wszyscy wiemy że pliki jpg są i tak kompresowane.
2025-10-20 15:53:50 (8 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Askofer:
Zwykle najniższy poziom kompresji jest oznaczany w aparatach jako "Fine".
2025-10-20 16:08:01 (8 miesięcy temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
Są dwa Fiaty 125, nie wygląda mi to też na grudzień. Tak więc 1968
2025-10-16 16:03:15 (8 miesięcy temu)
Jazzek
 
do Woj11: Podobny widok wcześniej tegoż roku widać jak budowa poszła do przodu.
2025-10-16 17:15:48 (8 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Woj11:
Ten w prawym dolnym rogu to włoski Fiat 125. Listwy na wysokości klamek i duży znaczek "Fiat 125" obok tylnej rejestracji.
2025-10-16 18:13:13 (8 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
270 Dyskusji (ostatnia 8 miesięcy temu)
Dworzec Główny. Widoczne fragmenty Al. Jerozolimskich i Chmielnej.
Ul. Chmielna widok od Marszałkowskiej w stronę Szpitalnej.
1899
-
1930
1899
-
1937
3
1939
1933
-
1939
1939
-
1939
1939
-
1939
1939
-
1940
2
1940-1944
1939
-
1944
1940
-
1944
1944
-
1944
1944
-
1944
Ulica Chmielna - obiekty i wydarzenia
9 9a
37
38
71
71
108a
110
138
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Szczecin Szczecin sieniawka emilii plater noteć śluzy noteć park zdrojowy duszniki-zdrój duszniki-zdrój postepowa Opoczno łomża łomża Rynek starego miasta 2 zary zamek Zary mapy Opolska Opolska Zary Mapy Zary mapy narutowicza radom Miechów Miechów szczecin szczecin szczec szczec zamość zamość dolna dolna jaworzno jaworzno dolna ludna lubaszcz