| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Jaz Psie Pole

2013-2014 - Przebudowa jazu "Psie Pole"

OBIEKTY - Jaz Psie Pole
Obiekty w okolicy
Nowy budynek obsługi jazu Psie Pole
79
m
Wrocław
Budynek obsługi jazu Psie Pole
93
m
Wrocław
Stopień wodny Psie Pole
109
m
Wrocław
Brama przeciwpowodziowa
161
m
Wrocław
Młodnickiego 12-32
215
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

"Jaz Psie Pole wraz ze śluzą Miejską stanowi jeden stopień wodny i ściśle z nia współpracuje piętrząc wodę w kanałach: Miejskim, i Starej Odry aż po stopień Szczytniki. Przepuszcza również nadmiar wód i kry lodowej do Odry. Jest konstrukcją typu kozłowo-iglicowego. Swoja konstrukcja i działaniem reprezentuje walory techniczne końca XIX wieku. Jest jedną z niewielu tego typu budów w Europie"
bonczek/hydroforgroup/2006- na podstawie "Zabytkowe budowle hydrotechniczne Odry Wrocławskiej" - Ryszard Majewicz

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Hellrid
 
+1 głosów:1
Flut-Schleuse - to Brama Przeciwpowodziowa, a Jaz Psie Pole miał nazwę Nadel Wehr. Plan jest odwrócony - północ u dołu.
2014-04-19 22:44:26 (12 lat temu)
Jazzek
 
Ciekawe jest oznaczenie własności gruntów.
2020-11-10 21:33:16 (5 lat temu)
Śląsk
 
+1 głosów:1
Dzisiaj już zadarli dach. Budynek jest od dwóch lat w rejestrze zabytków
2015-01-24 21:37:27 (11 lat temu)
vigo
 
Wygląda, że rozebrali i stawiają nowe fundamenty:
2015-03-06 17:52:14 (11 lat temu)
Aleksandrius
 
+1 głosów:1
wygląda na to ,że piętrzymy wodę...odgórny nakaz:) cała reszta prac zapewne odbędzie się po spuszczeniu nadwyżki wody....:) pozdrawiam zainteresowanych ...
2015-04-03 16:34:08 (11 lat temu)
Stenek
 
do Śląsk: Sorry, co znaczy - zadarli dach? Znaczy się, zdarli go? Nie ma go już?
2015-01-24 21:53:07 (11 lat temu)
do Śląsk: Trochę dziwny remont - rozbiorą i złożą od nowa?
2015-01-24 23:17:24 (11 lat temu)
pawulon
 
do vigo: Wygląda że go nie rozebrali tylko wyremontowali, a fundamenty są pod nowy budynek.
2015-04-03 22:40:04 (11 lat temu)
vigo
 
do pawulon: Stary budynek został całkowicie rozebrany, a w tym miejscu wylano nowe fundamenty, na których ma zostać odtworzony. Nowy budynek wybudowali od podstaw parę metrów za starym - w stronę bramy przeciwpowodziowej.
2015-04-03 22:54:11 (11 lat temu)
pawulon
 
do vigo: Przyjrzyj się obu fotkom, widać że ten budynek za tymi fundamentami to ten stary, tylko że po renowacji.
2015-04-03 22:55:53 (11 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
do pawulon: Tu widać usytuowanie budynków: . Na dzień dzisiejszy w miejscu starego są tylko fundamenty:
2015-04-03 22:59:44 (11 lat temu)
pawulon
 
do vigo: Ok, masz rację, zmyliły mnie te belki (legary), a dopiero teraz porównałem położenie obu budynków i ........... wyszło na Twoje ;-))
2015-04-03 23:02:39 (11 lat temu)
pawulon
 
do vigo: Całe życie chodziłem koło tego starego, a teraz już go nie ma, widocznie nie nadawał się do renowacji :(
2015-04-03 23:04:09 (11 lat temu)
vigo
 
do pawulon: Ja tamtędy często wędruję z psem - a zdjęcia są mylące. Dopiero w oryginale widać, że nowy budynek jest o wiele większy (też na lotniczym) :))
2015-04-03 23:05:22 (11 lat temu)
vigo
 
do pawulon: Kiedy właśnie na tych fundamentach mają odtworzyć stary - tak więc będą oba!
2015-04-03 23:06:57 (11 lat temu)
pawulon
 
do vigo: Odtworzą, ale to już nie będzie to samo. Cóż, wszystko ma kiedyś swój kres, więc dobrze że chociaż będzie replika tego starego.
2015-04-03 23:10:52 (11 lat temu)
vigo
 
do pawulon: Niedługo się przekonamy
2015-04-03 23:11:51 (11 lat temu)
Dół jest prawie identyczny jak w "starej wersji" -
2015-05-09 21:29:13 (11 lat temu)
vigo
 
Do rekonstrukcji są stosowane stare oryginalne belki
2015-05-11 18:27:12 (11 lat temu)
do vigo: Coś wspaniałego! :) Czekamy na efekt końcowy.
2015-05-11 19:17:08 (11 lat temu)
vigo
 
Chyba się podam do dymisji. Moje wnętrze wyszło tak krzywo, że nawet program do prostowania zgłupiał.
2015-05-17 21:39:03 (11 lat temu)
do vigo: Wszystko zależy od obiektywu, od tego czy zdjęcie zostało wykonane prostopadle do fotografowanego obiektu (lekkie skierowanie obiektywu w lewo lub w prawo i już poziome linie nie są poziome) oraz późniejszej korekty. Wiele aparatów ma możliwość pokazania siatki 3x3 na ekranie pomagającej w ustawieniu kadru, niektóre mają też poziomnicę.
2015-05-17 22:25:53 (11 lat temu)
vigo
 
do Neo[EZN]: I jeszcze od fotografa...
2015-05-17 22:35:49 (11 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
Historia zatoczyła koło. Stary budynek jazu znowu stoi na swoim miejscu. Zdjęcia porównawcze pokazują etapy odbudowy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzp.
2015-05-27 21:17:43 (11 lat temu)
do vigo: Niezłe tempo odbudowy :)
2015-05-27 22:14:03 (11 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Twierdzą, że cała budowa bramy i przebudowa kanału skończy się pod koniec sierpnia
2015-05-27 22:26:46 (11 lat temu)
Aleksandrius
 
+2 głosów:2
Może by tak pan Vigo spróbował wziąć na warsztat nowoczesną odmianę świadomości budynków ? zaplecze za budynkiem Jazu nieograniczone( masa krytyczna pijackiej młodzieży za naszymi oknami)....przed nową bramą przeciwpowodziową...masa miejsca na tysiące butelek które ktoś musi zebrać....skupmy się na merrtum i bezsensem tych działań pro publico bono....gnoje z zewnątrz nie uszanują takich miejsc jako ...wypoczynku....kto to wszystko będzie ZBIERAŁ??????
2015-11-30 13:13:55 (10 lat temu)
mar
 
+4 głosów:4
Vigo, masz dodatkową pracę :)
2015-11-30 13:35:23 (10 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Aleksandrius: ..nie wiedzialem źe fotoposka jest wspólpracownikem komendy policii...albo sluźb socialnych...viec vigo-do roboty!!!!!!
2015-11-30 14:50:33 (10 lat temu)
vigo
 
do mar: A ile teraz płacą w skupie za puszki ?
2015-11-30 14:31:23 (10 lat temu)
mar
 
do vigo: Nie mam pojęcia.
2015-11-30 14:33:26 (10 lat temu)
mar
 
2015-11-30 14:34:25 (10 lat temu)
vigo
 
do mar: Biorę, tylko co z butelkami?
2015-11-30 14:42:13 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Fotopolska działa wszędzie ;-)
2015-11-30 15:14:55 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Na mnie juź wolano policie..ale źe bym w ramach robienia zdjecz dzwonil ja?Na to jeścze nie wpadlem...nastepnym razem sie postaram..nawed jakaś brozurke wezme...lopatke i worek i bede zbieral śmieczi...juź sie czesie...zaraz wychodze z domu...
2015-11-30 15:18:26 (10 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Tylko do sprzątania powinienem dostać firmowa koszulkę FP :-)
2015-11-30 15:18:35 (10 lat temu)
do vetinari: Ja już też wołałem ale dano mi do zrozumienia, że nikt nie przyjedzie póki nie dostanę w zęby albo póki nikt mi nie wbije noża między żebra - a w logo jest literka "P" jak "prewencja" czyli zapobieganie czynom niepożądanym - tylko w teorii ... :(
2015-11-30 19:22:22 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vigo: Lepsza kamizelka, może być ...kuloodporna ;-)
2015-11-30 15:26:12 (10 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Ale żeby była z logo FP - może się załapię wtedy na "Fotopolanina w akcji"
2015-11-30 15:28:29 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vigo: Ok, mieliśmy już koszulki z logo FP i przypinki, widać pora na kamizelki. Pomyślę o tym. Nie byłoby problemu gdyby mogły być typowe odblaskowe, nalepiłoby się logo i po sprawie :) A tak serio, jeśli będzie szersze zapotrzebowanie na taką część garderoby to poszukam wykonawcy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uciekło "i"
2015-11-30 15:32:27 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Zglaszam sie teź-powrucilem ze sprzatania..dostalem mandat bo nie mialem reflexine paski na spodniach..ale tak naprawde chetnie kupie koszuke..nawed jak pisze vigo-fotopolanin w akcii!!! .-)
2015-11-30 17:01:49 (10 lat temu)
vigo
 
do vetinari: Koszulki miały tylko logo FP, a pisząc o "Fotopolaninie w akcji" myślałem, że ktoś mnie sfoci przy pracy i wrzuci na stronę...
2015-11-30 17:06:16 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Jak będzie więcej chętnych to zrobimy zamówienie u producenta.
2015-11-30 17:11:49 (10 lat temu)
do vigo: No ja bym chcial koszulke s napisem Fotopolanin w pracy...bo sie ludzie pitaja-a po co pan robi to zdjieczie???A ma pan pozwolenie?..I ja tam sobie przyjde s koszulka..i jest po pitaniach..drzwy otwarte-wesola mina-moźe nawed zaprosenie na kawke..albo coś lepsiego..o mocniejszych woltach...:-)
Ale źe bys sie zlapal na fotopolanina w akcii..statiw?kolega??..fotoshop???
2015-11-30 17:10:38 (10 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+2 głosów:2
do vetinari: Jak będziesz w koszulce to jest nieco łatwiej...ale dopiero wtedy są pytania, ja miałem takie : "Czy to jakaś organizacja?" , "Czy sprzedajemy zdjęcia agencją prasowym, portalom info, gazetą?", "Czy to jest jakoś związane z Polską Agencją Prasową?", czy ogólnie "Co to za gazeta jest ta Fotopolska?", wielu pytających nie może uwierzyć że fotografujemy non - profit, ale po wyjaśnieniach czasem jest już sympatycznie, jest więcej pytań , czasem jestem nawet zakłopotany jak do takiej rozmowy podchodzą czasem inni ludzie i słuchają.
2015-11-30 17:18:29 (10 lat temu)
esski
 
do ZPKSoft: To nie majątek...u mnie zamówić za grosze możńa.. przesyłka też nie problem.
2015-11-30 17:13:08 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do esski : Chętnie zlecę Tobie zajęcie się tą sprawą.
2015-11-30 17:17:10 (10 lat temu)
do Dariusz Łukasik: A teraz sobie wyobraź ze s taka koszulka latam w Czeskim Cieszynie...to dopiero bedzie ubaw i miny :-)
2015-11-30 17:20:36 (10 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Przydałaby się kurtka albo odblaskowa kamizelka z logiem strony bo teraz - zimą - koszulka jest schowana pod kurtką i nie ma z niej dużego pożytku :((
Też miałem pytania o "gazetę" - pewna pani chciała żebym nagłośnił problem który dotknął podwórka na którym mieszka ;)
2015-11-30 19:24:17 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Tu jeszcze ze starym logo - , czy . Nie wiem czy ta koszulka pomogła kolegom ? ;-)
2015-11-30 18:30:27 (10 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Trwa w tej chwili olbrzymia wyprzedaz wszystkiego, kupisz 50.. masz 50 za darmo.. Neo... podrzuć mi logo FP, może się załapię i zamówie naszywki na kurtkę, podkoszulkę...
2015-11-30 19:34:31 (10 lat temu)
2015-11-30 19:36:22 (10 lat temu)
do Neo[EZN]: To TIF z przeźroczystością.
2015-11-30 19:36:49 (10 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Dobra... a teraz rozmiary.. powiedzmy..15 cm.... zaraz wyślę zapytanie.. zobaczę co odpowiedzą.. Wyślę ci odpowiedź na emaila, nie chcę tu śmiecić
2015-11-30 19:40:48 (10 lat temu)
Kram
 
To nie maszynownia. To tzw. szopa jazowa. Przechowane są tam materiały eksploatacyjne m.in. iglice a najwięcej miejsca zajmują aluminiowe szandory ze ściany powodziowej na przeciwległym brzegu Kanału Powodziowego.
2025-07-03 10:02:04 (11 miesięcy temu)
Vojtech Csernók
 
+1 głosów:1
I posterunek obsługi jazu jeszcze przed rozbirórką
2020-05-13 22:48:45 (6 lat temu)
Bubziom
 
+2 głosów:2
Moim zdaniem Flaki, baraki ( ) ustawiono na cyplu pomiędzy Starą Odrą a Kanałem Powodziowym. Widoczne na tym zdjęciu
2024-03-06 04:01:49 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
14 Dyskusji (ostatnia 11 miesięcy temu)
Plan Bramy Przeciwpowodziowej i Jazu Psie Pole. Opisani właściciele gruntów. Inv: BZ-I 10,019
Jaz "Psie Pole", w oddali Mosty Jagiellońskie
1904
-
1940
1904
-
1941
1939
-
1993
1940
-
2003
1995
-
2003
2004
-
2006
2004
-
2007
2007
-
2007
2007
-
2009
2008
-
2009
Jaz Psie Pole - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: myszyniec Brzostek rozogi kraków kraków Szczebrzeszyn zespół szkół olszyna rozogi olszyna stradomska Carolinum węgorzewo węgorzewo katowice ul. warszawska 1 not not partynicka postmodernizm byczeń byczń górnik bytom muszyna willa muszyna Rakoniewice zabrze Łódź pomorska 51 KAmienica dmuszewskiego siechnice siechnice rynek rynek lubawa Łódź Pomorska 53 Pomorska 55 nieznanice