| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (12)
Obiekty w okolicy
Piwniczka
22
m
Wrocław
Studnia
39
m
Wrocław
Odra Południowa
42
m
Wrocław
Skrzydło lwa - zachodnie
46
m
Wrocław
Skrzydło orła - północne
47
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Gmach główny

Obiekt jest w trakcie remontu
Zbudowano: 1801
Dawniej: Hauptgebäude
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Włochu
 
+2 głosów:2
Pierwotnie Gmach Główmy kończył się za wejściem nr 10. Elewacja została prawdopodobnie rozszerzona przy okazji odbudowy budynku po pożarze w 1832. Fajnie to widać na archiwalnej mapie kompleksu (.
2015-05-01 14:36:53 (11 lat temu)
mamik
 
W budynku Instytutu powstanie po remoncie "Willa staromiejska"
2017-09-13 09:01:25 (8 lat temu)
Włochu
 
+1 głosów:1
Za tym łukiem był kiedyś łącznik do budynku fundacji Loscha (łącznik wybudowano w 1854, a zlikwidowano prawdopodobnie w trakcie remontu generalnego w latach 1928-1929).
2015-05-01 15:50:08 (11 lat temu)
Jak w starych windach ewentualnie w windach towarowych? Ciekawe czy to twór Zrembu?
2015-04-26 16:58:53 (11 lat temu)
Stenek
 
no tak było, bez zasunięcia tej kraty winda nie ruszyła z miejsca
2015-04-26 21:18:58 (11 lat temu)
To tzw. ZREMB "dwuskrzydłówka". Windy tego typu znajdowały się głównie w szpitalach. Produkowane były w latach 1955 (do 1971 przez ZUD) - 1978. Aby winda ruszyła, należało zasunąć obydwie kraty, jednak w wielu windach tego typu w ramach różnorakich napraw krat tych się pozbywano.

Jak wygląda przejazd taką windą?

Oryginał (z kratą): - rocznik 1972
Modernizacja (hybryda - bez kraty): - rocznik 1976.
2018-07-01 14:13:32 (7 lat temu)
Włochu
 
do Neo[EZN]: niestety nie zwróciłem uwagi, ale zapewne ZREMB.
2015-04-26 17:26:32 (11 lat temu)
Stenek
 
Nie tylko obywatelom. Więźniowe robili "połyk" w celu wyrwania się choć na parę dni z celi, bo zawsze to szpital, nawet więzienny, był lepszy, niż garowanie pod celą
2015-04-26 21:19:58 (11 lat temu)
Włochu
 
do Stenek: A więzień to nie obywatel?!
2015-04-27 07:33:10 (11 lat temu)
vigo
 
do Włochu: To zależy, czy nie został pozbawiony praw publicznych... :-)
2015-04-27 09:04:26 (11 lat temu)
Włochu
 
+1 głosów:1
do vigo: w ogólnym jednak przypadku więzień jest obywatelem. utrata wolności nie powoduje utraty obywatelstwa, ani praw publicznych.
2015-04-27 17:43:00 (11 lat temu)
vigo
 
do Włochu: Oczywiście, że tak. Ale w latach 60-70 sądy bardzo często orzekały karę dodatkową - pozbawienie praw publicznych
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2015-04-27 18:09:36 (11 lat temu)
Włochu
 
do vigo: Z więzień wychodzili bezpaństwowcy? Czy im zwracano te wszystkie przywileje po odzyskaniu wolności?
2015-04-27 18:44:43 (11 lat temu)
vigo
 
do Włochu: Nie - kara była orzekana na okres zamknięty (np na trzy lata)
2015-04-27 18:50:27 (11 lat temu)
Włochu
 
gdzie ten rozmiar zmniejszyć mogę??
2015-04-26 17:42:25 (11 lat temu)
Stenek
 
Zachodzę w głowę, co to za cudo z sufitu wystaje???
Albo do wykorzystania na tym korytarzu, albo jest to coś, co dopiero wykorzystane jest piętro wyżej, a tu jest tylko zamocowane???
2015-04-26 21:10:07 (11 lat temu)
Włochu
 
do Włochu: dobra, wrzuciłem nowe :/
2015-04-26 17:47:06 (11 lat temu)
Stenek
 
do Stenek: Może tu były jakieś drzwi obrotowe - na podłodze widać coś jakby otwór w posadzce, ale po co komu tu drzwi obrotowe?
U góry od tego walca odchodzą dwa ramiona, ale obcięte palnikiem. Może tu stała jakaś aparatura?
2015-04-26 21:13:30 (11 lat temu)
vigo
 
do Stenek: Sala wyłożona kafelkami, na ścianie lampa ultrafioletowa - to mógł być gabinet zabiegowy, a na suficie zamontowana była lampa bezcieniowa. Ta skrzynka na prawej ścianie mogła mieć związek z dostawą gazów medycznych
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2015-04-26 21:24:48 (11 lat temu)
Stenek
 
do vigo: To raczej wygląda na korytarz hm,,,
Z tego walca u sufitu mogły odstawać takie wysięgniki jak te widoczne tutaj:
2015-04-26 21:56:02 (11 lat temu)
mar
 
do vigo: Zgadzam się z Tobą.
2015-04-26 22:12:58 (11 lat temu)
Włochu
 
do Stenek: Wiem, że wygląda to jak korytarz, ale jest to pokój. Mylne wrażenie jest spowodowane chyba tymi drzwiami do sąsiedniego pokoju. A obok drzwi jest okienko.
2015-04-27 07:20:38 (11 lat temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 7 lat temu)
Jeden z pokoi na drugim piętrze.
Jeden z remontowanych budynków dawnego szpitala.
2014
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2018
2015
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2020
2018
-
2020
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Zawadka Brzostecka myszyniec stary myszyniec stary myszyniec myszyniec Brzostek rozogi kraków kraków Szczebrzeszyn zespół szkół olszyna rozogi olszyna stradomska Carolinum węgorzewo węgorzewo katowice ul. warszawska 1 not not partynicka postmodernizm byczeń byczń górnik bytom muszyna willa muszyna Rakoniewice zabrze Łódź pomorska 51 KAmienica dmuszewskiego siechnice siechnice rynek rynek