26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - 2014-2015 - remont nabrzeży

2014 - remont nabrzeża Odry wzdłuż Bulwaru Słonecznego

2014 - remont nabrzeża Wyspy Tamka

2014-2016 - remont nabrzeża i rewitalizacja bulwaru im. ks. A. Zien...

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Może ten wątek muru kamiennego jest nieistotny bo właściwą konstrukcją jest "podkład" betonowy, ale takie niechlujne rzucenie kamieni jest paskudne!
2014-07-22 20:18:26 (11 lat temu)
Dobrze że nie dali kostki betonowej.
2014-07-22 20:27:17 (11 lat temu)
Ja jak w pierwszej fazie zobaczyłem beton to się przeraziłem bo pomyślałem sobie że tak już zostanie :) Jak zaczęli układać kostkę to odetchnąłem z ulgą :)
2014-07-22 20:58:33 (11 lat temu)
Mateusz
 
do † KazimierzP: "takie" to znaczy jakie? Bo to na fotce moim zdaniem wygląda nieźle. Choć nie widać w nim typowego dla niemieckiego miasta ordungu.
2014-07-22 20:22:13 (11 lat temu)
pawulon
 
do robertlaurent: To jest strefa ochrony konserwatorskiej, więc musieli przywrócić kostkę brukową. Mury oporowe po drugiej stronie mostu Tumskiego też rozbierają, a odbudują je tak, by wyglądały jak przed przebudową, jedynie wzmocnią spoinowanie i wymienią zniszczone (zgniłe) cegły na nowe, bądź na takie z odzysku.
2014-07-23 00:41:02 (11 lat temu)
Pierwszą "barkę piwną" przyciągnęła tu moja znajoma - Joasia, barka co roku tu cumuje już od kilku lat - po niej znalazło się sporo naśladowców - m.in. barka przy hotelu przy Mostach Młyńskich :)
2014-05-19 21:46:26 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Mi się bardzo podobają barki mieszkalne, ciekawe kiedy się u nas pojawią?
2014-05-19 22:53:23 (12 lat temu)
Barka wróciła chyba na stałe miejsce.
2014-07-21 22:14:56 (11 lat temu)
Stenek
 
Ech Paweł, żebym tak kiedyś taki aparat miał co Ty ...................
2014-07-21 22:52:42 (11 lat temu)
pawulon
 
do Neo[EZN]: Tak, już ją przeparkowali.
2014-07-21 22:56:49 (11 lat temu)
pawulon
 
do Stenek: To se kup. Można taki dostać już za ok. 1500 zł, nawet na raty ;)
2014-07-21 22:58:10 (11 lat temu)
Stenek
 
do pawulon: Czy to prawda, że Nikon ma pixele matrycowe w kształcie sześciokątów jak plastry miodu?
2014-07-21 23:08:06 (11 lat temu)
do Stenek: Raczej nie.
2014-07-21 23:24:01 (11 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Stenek: Sorki, tego nie wiem, ale co tam kształt piksela, grunt że zdjęcia robi dobre.
2014-07-21 23:27:04 (11 lat temu)
Stenek
 
do pawulon: Dzięki, tylko zapytałem.
2014-07-21 23:37:47 (11 lat temu)
Bardzo dobry pomysł ze schodkami.
2014-07-21 22:14:22 (11 lat temu)
I ryby
2014-07-22 12:26:45 (11 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Jeszcze jakieś ławeczki nad samą wodą by się przydały.
2014-07-22 12:12:25 (11 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do pawulon: I wędki ;))
2014-07-22 12:14:00 (11 lat temu)
do pawulon: Ławeczki i przepastne kubły na śmieci. Kamery też dobrze by było zainstalować - to uchroni teren przed dewastacją.
2014-07-22 19:17:51 (11 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Arkadiusz K. (Arro): Wędki mam, a ryb tu mnóstwo ;)
2014-07-22 12:46:59 (11 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do pawulon: Szczęściarz z Ciebie :))
2014-07-22 13:00:39 (11 lat temu)
pawulon
 
do Neo[EZN]: Przed remontem kamera na skwerze była, ale czy działała ;)
2014-07-22 20:41:38 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
Widać, że na starej nakładana jest następna warstwa.
2014-11-30 21:09:43 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Też tak początkowo myślałem ale jak się przyjrzałem zdjęciu w powiększeniu to okazało się, że ta stara kostka jest wydłubywana.
2014-11-30 21:11:30 (11 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
Nadobna fotka.
2015-02-09 11:36:04 (11 lat temu)
cracusiac
 
+2 głosów:2
Jak widac po wysypaniu sie zdjec "nocnych", fotografujacy opanowali metode robienie takowych zdjec przy pomocy aparatow cyfrowych+photoshop.
2015-02-09 12:27:46 (11 lat temu)
s_mile
 
+5 głosów:5
Wyobrażacie sobie jak taki Canaletto, pejzażysta Warszawy, gdyby żył dłużej narzekałby na pierwszych fotografów? :-D
Cóż, świat i technika idą do przodu. Należy się z tym pogodzić. I skoro podczas wywoływania rawa mogę skorygować "spudłowany" balans bieli to dlaczego tego nie zrobić? Tylko dlatego żeby uniknąć stygmatyzacji "photoshop"? Osobiście wolę to niż zamęczać odbiorców niedopracowanym "naturalnym" pstrykiem.
Ale każdy ma prawo do własnego zdania. I jeśli zdjęcie bez udziału PS jest dobre, to dlaczego nie?
2015-02-09 13:39:28 (11 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
Oceny Fotopolan świadczą o zdjęciu. Proponuję zakończyć dyskusje, które do niczego nie prowadzą. Byłbym nawet za usunięciem zbędnych moim zdaniem wpisów. Dyskusja zaczyna wyglądać jak "pałowanie" a myślę, że nie w tym celu portal powstał. Pozdrawiam wszystkich :)
2015-02-09 20:52:09 (11 lat temu)
robertlaurent
 
+3 głosów:3
Dla mnie zdjęcie jest super. Nie wiem skąd te krytyczne głosy. To że obrobione ? Cóż z tego ? Świadczy tylko o tym że zdjęcie trzeba umieć zrobić a i umieć obrobić co pokazał Skrzypa.
2015-02-09 20:58:45 (11 lat temu)
do Licho: Dla mnie paskudna
2015-02-09 11:53:36 (11 lat temu)
skrzypa
 
+7 głosów:7
do Karol Kaczmarek: No ja się nie dziwię że dla kogoś kto wstawia takie knoty ta fotka jest paskudna
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2015-02-09 16:49:29 (11 lat temu)
Gamebitt
 
+1 głosów:1
do Karol Kaczmarek: Chyba chodziło ci o widok, bo fotka niezła. Mnie takie miejskie klimaty nie zachwycają.
2015-02-09 18:09:43 (11 lat temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do cracusiac: Co to jest photoshop? :-P
2015-02-09 12:29:31 (11 lat temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do cracusiac: Wysyp zdjęć wieczornych świadczy głównie o tym, że z racji pory roku dzień jest krótki :-)
Co zaś tyczy się programów do "wywoływania" RAW-ów, to ich podstawową funkcją nie jest "ulepszanie" zdjęcia, tylko odwzorowanie go na dość kulawe medium, jakim jest plik JPG. Odwzorowanie, które wykonuje oprogramowanie w aparacie nie jest ani trochę naturalniejsze, za to lubi gubić znaczną część informacji odczytanych przez matrycę światłoczułą aparatu.
2015-02-09 21:19:14 (11 lat temu)
Dariusz Milka
 
+1 głosów:1
2015-02-09 12:34:56 (11 lat temu)
cracusiac
 
+2 głosów:2
do Licho: Takie cos co digitalisci uzywaja do poprawiania zdjec wykonanych aparatem cyfrowym.
2015-02-09 12:35:15 (11 lat temu)
Adam56
 
+2 głosów:2
do cracusiac: Ja bym to ujął inaczej. To raczej programy, które potrafią zmniejszyć niedociągnięcia, które powstały przy wyprodukowaniu aparatu i obiektywu.
2015-02-09 12:42:15 (11 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do Adam56: Taki program to maja juz w sobie zarowno aparaty jak i obiektywy. Dlatego tez fotografowie uzywajacy tego rodzaju sprzetu sa bez przerwy informowani o aktualizacjach oprogramowan. Ja do tej pory /niestety okazjonalnie/ uzywam Nikkormata Ft2 wyprodukowanego w polowie lat 70tych. Ile zrobilem nim zdjec to nie wiem, nie ma licznika, w kazdym razie BARDZO duzo. Sprzet jest do tej pory sprawny /razem z roznymi obiektywami/ i nie byl ani razu w naprawie czy serwisie.
2015-02-09 13:09:35 (11 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do s_mile: Canaletto uzywal "camera obscura" dzieki czemu uzyskiwal niezwykla dokladnosc na swoich obrazach. Jego obrazy pomogly przy odbudowie Warszawy po II WS. PS analogowy fotograf musial byc pewien tego co i jak fotografuje, gdyz w ciemni mial niewiele mozliwosci na poprawienie nieudanego negatywu. Sredni format to 12 klatek negatywu, maloobrazkowy 36. Digitalista ma do dyspozycji co najmniej kilkaset. RAWy mozna co najwyzej obrobic przy pomocy jakiegos programu. Wolaniu podlegaly stare analogowe negatywy czy przezrocza.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2015-02-09 14:11:48 (11 lat temu)
skrzypa
 
do cracusiac: Zdjęcie wywołane zostało z pliku RAW programem Capture One 8 dzięki któremu skorygowałem lekkie prześwietlenia kilku miejsc oraz lekko wyostrzyłem zdjęcia nie rozjaśniałem wyszło tak dzięki dosyć długiemu czasowi naświetlania ( dzięki czemu widać wszystkie szczegóły ) i intensywnemu oświetleniu nabrzeża Odry podczas modernizacji węzła wodnego
2015-02-09 16:43:53 (11 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do skrzypa: Kazdy foci jak chce i obrabia czym lubi. Probowalem wiele programow, tyle ze uzywalem ich nie za czesto, z reguly mam problemy z przypomnieniem sobie zasad dzialania. A czytanie wiegachnych instrukcji mnie nie interesuje. Uzywalem tez RAW od Fuji /mam 2 Fuji finepixy/. Stwierdzilem, ze szkoda czasu na takie zabawy. Co innego, gdybym musial zyc z fotografii tak jak to kiedys robilem. W kazdym razie, aby nie byc zle zrozumiany podziwiam digitalowcow z ich "obrobkowa" pasja. A ze mam inne zdanie, no coz moje prawo.
Tutaj cos na ten temat;

To nie moj tekst, jedynie zgadzam sie z niektorymi tezami.
2015-02-09 16:58:38 (11 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do skrzypa: Zdjęcie z linku to arcydzieło, dziwie się że autor linkowego zdjęcia krytykuje innych . Szesnaście osób dało 6 (Twojemu zdjęciu) czyli dla KK to są ludzie którzy nie znają się na fotografowaniu.
2015-02-09 16:56:47 (11 lat temu)
2015-02-09 19:10:34 (11 lat temu)
Andrzej G
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Dobrze, ale jak się wokoło słyszy, to dzisiejsza obróbka w tych programach to odpowiednik (oczywiście w pewnym uproszczeniu), obróbki filmów w ciemni fotograficznej. I tu i tam się surowy materiał obrabia.
No chyba, że będzie tak jak sam kiedyś byłem świadkiem (w tamtych dawnych czasach klisz). Do sklepu foto wpada wzburzona mama z takim komunistą (komunistą w odniesieniu do dzieciaka prosto po I Komunii Św., a nie o takich przekonaniach). Od progu woła do ekspedientki - pani ten aparat jest zepsuty. Ekspedientka pyta więc, co i jak się zepsuło, i skąd mama wie, że się zepsuło. No przecież mówię, że zepsuty, żadne zdjęcie nie wychodzi. Tak, a wywoływała już pani zdjęcia - pyta ekspedientka. No nie, ale proszę zobaczyć, że ten aparat nie robi żadnego zdjęcia. I już w sklepie pyk, naciska spust w aparacie, i zanim ktokolwiek z nas obecnych zdążył mrugnąć okiem, otwiera tylną ściankę i pokazuje zdumionej ekspedientce 'pustą oczywiście' klatkę. No widzi pani, żadnego zdjęcia tu nie ma, nic tu nie widać ...
2015-02-09 17:12:26 (11 lat temu)
skrzypa
 
+2 głosów:2
do Gamebitt: Ale na FP takie widoki to podstawa wszak nie jesteśmy na widoczek.pl lub zachodziksloneczka.eu tylko na stronie która ma za zadanie dokumentowania zmian architektonicznych zachodzących w naszym kraju
2015-02-09 18:21:41 (11 lat temu)
Gamebitt
 
+1 głosów:1
do skrzypa: To wcale nie oznacza, że mam się rozpływać nad każdym takim widokiem. Jedne mi się bardziej podobają inne mniej. Nie wiem, czemu ci przeszkadza to, że każdy lubi inny rodzaj architektury. Sprawa kunsztu fotografowania nie ma tu nic do rzeczy.
2015-02-09 19:51:09 (11 lat temu)
do skrzypa: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2015-02-09 19:51:09 (11 lat temu)
skrzypa
 
+2 głosów:2
do Karol Kaczmarek: Ooo widzę " miszczu " że wydobyłeś zdjęcie zrobione po wybuchu gazu sprzed pięciu lat . Dzięki ci za to " miszczu " bo sam zapomniałem już o tej jakby nie było historycznej fotce ...
2015-02-09 20:02:52 (11 lat temu)
skrzypa
 
do Gamebitt: Ależ mi to wcale nie przeszkadza jestem bardzo tolerancyjnym człowiekiem zwłaszcza jeżeli chodzi o sztukę zwaną fotografią
2015-02-09 20:05:23 (11 lat temu)
Hellrid
 
do skrzypa: Mnie zawsze ciekawiło to czego ludzie oko na żywo nie widzi - barwy światła poszczególnych lamp, doskonale wychodzi to na naświetlanych dłużej zdjęciach. Barwy pomarańczowe to sodowe wysokoprężne, sodowe niskoprężne żółte, nie wiem tylko co daje takie zielone światło - Stenek pewnie lepiej wie :) to niech wyjaśni :)

Znalazłem całkiem ciekawy artykuł - - można się nauczyć coś o barwach światła i poznać efekty jeszcze przed zdjęciem :).
2015-02-09 20:13:45 (11 lat temu)
do skrzypa: Mogę zacytować jeszcze kilkanaście innych z okresu gdy na FP byłeś już trzy miesiące.
2015-02-09 20:45:45 (11 lat temu)
do Hellrid: To powinni przeczytac wszyscy, ktorzy maja zamiar fotografowac przy swietle stucznym.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2015-02-09 21:30:07 (11 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do Karol Kaczmarek: Karol opanuj się.
2015-02-09 20:49:02 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Arkadiusz K. (Arro): Ja też jestem za usunięciem, bo nie mam możliwości zablokowania tej pseudodyskusji.
2015-02-09 20:55:27 (11 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Arkadiusz K. (Arro): Proponuje nie usuwanie wszystkich postów bo niektóre dotyczą spraw technicznych .
2015-02-09 21:03:58 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Też nie mam możliwości zablokowania dyskusji a nie raz mi jej brakowało ;)
2015-02-09 21:10:33 (11 lat temu)
do piotr brzezina : Oczywiście, mam na myśli te, które nie dotyczą zdjęcia.
2015-02-09 21:09:13 (11 lat temu)
Jeden z remontów nabrzeży w ramach modernizacji wrocławskiego węzła wodnego.
2015-04-24 16:39:37 (11 lat temu)
Pamietam podobny widok-jechalem pociagem przez Wroclaw-lipiec 1997...bylem w szoku widzac skutky powodzi..zrobilem paru zdjiecz z poczagu...musie je znaleźc gzieś w śufladzie...u nas powódz sie rozpoczela...woda przyśla-narobila balaganu..i odeśla..do Polski przyśla...i jakyśz czas pozostala...pamietam na jedno zdanie z gazety-Bóg chyba kochal ten kraj-Czechy-bo powódz przyśla w ciagu lata...jak by byla zima...to by byla katastrofa...nik i nic nie bylo na coś podobnego przygotowane...wojsko..straź..policija..nic...od tej pory sa te sluźby bardzo dobrze wyposarzone w technike i maja cwiczenia...waly przeciwpowodziowe sa odnawiane i budowane...ale śczerze-jak sie natura zeprze...
2015-05-10 01:07:36 (11 lat temu)
do vetinari: Fajnie by było gdybyś odnalazł te zdjęcia. W zimie taka powódź jest prawie niemożliwa bo opady o tej porze roku są znacznie mniejsze niż latem, chyba, że w górach spadłoby dużo śniegu a w marcu przyszło długotrwałe i silne ocieplenie ale nie słyszałem o powodzi we Wrocławiu spowodowanej roztopami.
2015-05-10 01:32:42 (11 lat temu)
Marek Potocki
 
+1 głosów:1
do vetinari: Jak Jarek Nohavica śpiewa:
"K našemu domu přišla voda
z neděle na pondělí pozdě v noci
já už spal..."
2015-05-10 08:46:15 (11 lat temu)
Marek Potocki
 
+1 głosów:1
do vetinari: A we Wrocławiu w czasie tej powodzi służby mundurowe miały taką radochę, że aż żal było, że się kiedyś skończy. Pontony, helikoptery, motorówki... i to wszystko na głównych ulicach miasta ;)
Ja gorzej wspominam okres już po powodzi. Przez dłuższy czas nie było wody w kranach, a lato nie oszczędzało...
2015-05-10 08:48:01 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: No,nie jestem aź tak stary..ale powudź w lutym juź widzalem...zprubuje onaleźcz te zdjecia z roku 1997
2015-05-11 12:59:06 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Neo, nie ten rodzaj sieci rzecznej mamy, żeby u nas roztopy dały tak spektakularne skutki. Jakieś łąki podlać, to ok , ale na wiosenną powódź to szans raczej nie mamy.
2015-05-11 18:13:18 (11 lat temu)
do Marek Potocki: Niestety-zawśe tak jest....
2015-05-11 13:00:17 (11 lat temu)
do vetinari: Patrząc na dziadka z Twojego zdjęcia, nie byłbym tego aż taki pewien ;)
2015-05-11 18:14:11 (11 lat temu)
Tadeusz Piotrowski
 
+1 głosów:1
Szkoda, że jednak nie schowali tych rur.
2019-07-08 11:13:22 (6 lat temu)
Licho
 
Łatwo sprawdzić, bo na parkanie budowy jest powieszona wizualizacja.
Którą można też zobaczyć tutaj:
2016-04-03 19:41:24 (10 lat temu)
do Licho: Racja, zapomniałem że tam było to podwyższenie.
2016-04-03 19:44:24 (10 lat temu)
12 Dyskusji (ostatnia 6 lat temu)
Zabytkowy mur w drobny pył. Ktoś wie, co się tu dzieje?
Remont nabrzeża Odry w okolicach ulicy Księcia Witolda, widok z mostu Sikorskiego.
2014
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2015
2014
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2015
2014-2015 - remont nabrzeży - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa Kraków Gagarina