| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Restauracja "Pod Kasztanami"

1997 - Wyburzanie restauracji "Pod Kasztanami"

Najbliższe obiekty nieistniejące
Dom dozorcy parku
98
m
Wrocław
Pętla tramwajowo-autobusowa "Krzyk...
146
m
Wrocław
Restauracja Haasego
233
m
Wrocław
Gospoda Johannis Garten
244
m
Wrocław
Restauracja "Bürgerpark Krietern"
347
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Restauracja "Pod Kasztanami"

Obiekt obecnie nie istnieje
Zlikwidowano: 1997
Dawniej: Reichelts Gast & Kaffe - Haus. Zum Wiesenthal również G. Bischke Gaststätte, po wojnie "Sielanka"
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
A ten drugi budynkek, to co za jeden?
2011-06-17 13:27:08 (15 lat temu)
wito,
 
2011-06-17 15:41:29 (15 lat temu)
Licho
 
+2 głosów:2
Na obrazku jest tramwaj elektryczny – w tym miejscu od listopada 1901, więc datowanie do poprawki.
2021-09-27 13:27:09 (4 lata temu)
Przyszłe Monachium w pełnej krasie
2021-09-27 15:04:00 (4 lata temu)
do wito,: Dzięki. Założyłem obiekt.
2011-06-17 15:51:12 (15 lat temu)
esski
 
Neo.. ratuj, poukładaj to , pls, chronologicznie, popełniłem błąd dodając fotki jednym rzutem, zemściło mi się to tym, iż zdjęcie sprzed wybuchu znalazło się , jak widać, już po serii eksplozji.
2012-09-01 22:37:16 (13 lat temu)
esski
 
To ma być numer 1 w całości tej serii, Zdjęcie pstryknięte w chwili zamykania jezdni dla ruchu kołowego. W tej sekundzie jest zdjęciem numer dwa.
2012-09-01 22:48:10 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
Zdjęcie nie mogło być wykonane 11 stycznia , za zielona byłaby ta zima.
2012-09-02 20:02:42 (13 lat temu)
Czemu tą jedną zostawiłeś ,,nieumajoną" ?
2012-09-03 09:48:31 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
Zdjęcie miesiąca!
2012-09-03 10:35:55 (13 lat temu)
do esski : Tu jest dobrze ułożone: - no chyba, że masz na myśli inne miejsce? Tylko uwaga - na tej stronie dwie pierwsze fotki - te duże - to są jedne z najlepszych zdjęć z obiektu.

A tak BTW - świetna seria - byłem ciekaw czy zobaczę kiedykolwiek te Twoje zdjęcia m.in. z tego wydarzenia - były one na Twojej świetnej stronie, która była prekursorem strony na której teraz siedzimy.
2012-09-01 22:48:58 (13 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Zobaczysz.... cierpliwość popłaca :) ... Jak każdemu z nas, brak czasu. Ha.... a co powiesz waść na temat wrocka lat 80 -90.... właśnie po raz kolejny obrabiam skany, sam nie wiem jaki system opracować, jaki algorytm syndromu "szybkiego" wrzucania opracowac... priorytet zbioru własnego widokówek czy też swoję własne dzieła... a jeśli własne... to jakie lata . Sporo zdjęć mam z lat 1995-2004, kiedy jeszcze ani internet ani też aparat cyfrowy nie był w powszechnym użytku. Ale mogą być jeszcze 'za młode" aby rzucały swym widokiem na klawiaturowe kolana :).
2012-09-01 22:58:16 (13 lat temu)
do esski : To moje zdjęcia, które ostatnio skanuję to pewnie "pikuś" w porównaniu z Twoimi - które bardzo chętnie obejrzymy :) Moje z początku XXI wieku często nie nabrały większej wartości historycznej ale trochę fotek już zdążyło się zestarzeć bo dosyć dużo się pozmieniało w niektórych miejscach :)
2012-09-01 23:41:02 (13 lat temu)
do ZPKSoft: Co dziwne w opisie obiektu jest napisane, że wyburzanie nastąpiło 11 stycznia, ale fakt - wiosna mieni się tu na tych fotkach na całego :)
2012-09-02 20:50:23 (13 lat temu)
esski
 
do YouPiter: Oooopps... no tak zgadza się... Do dziś byłem przekonany iż wydarzenie to nastąpiło w tydzień po WOŚP, zatem następny mój pobyt w PL nastąpił w maju 97, Muszę zerknąć do paszportu i sprawdzić pieczęcie.
2012-09-02 22:35:55 (13 lat temu)
do esski : Ja mam na taśmie magnetofonowej nagrane z radia wyburzanie tego budynku - może po tym dojdziemy kiedy to było dokładnie :) Muszę tylko znaleźć coś czym sobie zgram ten materiał do komputera.
2012-09-03 10:09:41 (13 lat temu)
Eh... stare dzieje... W tym parczku za wyburzonym właśnie budynkiem była ta słynna piwiarnia. Po prawej widać linię tramwajową siedemnastki - na tym odcinku jednotorową - po wyburzeniu budynku restauracji w jego miejscu zbudowano drugi tor tramwajowy, drugą jezdnię oraz pętlę autobusową.
2012-09-01 22:52:11 (13 lat temu)
esski
 
Tory schodziły się właśńie przy tej knajpie. Często stałem w takim tramie czekając na wagon jadący z Kleciny.
2012-09-01 23:01:10 (13 lat temu)
Lokal ten odkąd pamięcią sięgam nazywał się "Sielanka" A zapamiętałam dlatego, że mama zwykła mawiać, że trzeba drałować właśnie "do sielanki", by wsiąść do tramwaju. Było to w czasach kiedy linia 7 kończyła jazdę na starej pętli, bo jeszcze nie przedłużono linii 17 do Kleciny. Nazwa "Pod kasztanami" pojawiła się ok. lat 80.
2012-09-02 20:04:53 (13 lat temu)
† ☻
 
do Neo[EZN]: Ogródek tej piwiarni nazywano Monachium, z powodu rozpiętej nad nim wojskowej siatki maskującej, komuś przypominało to zadaszenie stadionu olimpijskiego w Monachium
2012-09-01 23:18:14 (13 lat temu)
do † ☻: Widywałem tam słynnego "Jasia Pawie Oczko", który w charakterystyczny sposób "zdobywał" piwko w owej pijalni ;)
2012-09-01 23:33:07 (13 lat temu)
do † ☻: A co najlepsze ta część "parkowa" była czynna także w zimie.
2012-09-02 09:29:15 (13 lat temu)
† ☻
 
do Neo[EZN]: Moje, moje, moje, moje...
2012-09-01 23:37:25 (13 lat temu)
do Neo[EZN]: Innego jemu podobnego jak ja to nazywam ,,pacjenta" widziałem na końcu Nowowiejskiej róg z Piastowską. Zawsze pokazywał, że chciał ,, zakurzyć". Ech wspomnienia :)))
2012-09-02 02:18:40 (13 lat temu)
do Danuta B.: Na pewno była już w 1976 r. Wtedy degustowałem napój chmielowy w tym przybytku (czy raczej odbytku).
2012-09-03 12:20:43 (13 lat temu)
No, to mógłby być ten lekki styczeń. Mnie jednak tego roku utkwiły czerwcowe opady deszczu przez cały tydzień no i ten katastroficzny Wrocław zaraz po tych opadach.
2012-09-03 09:35:56 (13 lat temu)
Dürgoy Marcin
 
+1 głosów:1
Fotka "Monachium"nie wypłynęła?
2020-02-03 17:10:45 (6 lat temu)
Po 1945 była nazwa Sielanka
2021-09-27 15:05:12 (4 lata temu)
"Pod Kasztanami"to była przyległa piwiarnia.Restauracja miała także nazwę "Darz Bór"
2021-09-27 15:08:03 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
PRLowskie nazwy lokali gastronomicznych to była poezja... ;)
2021-09-27 17:46:06 (4 lata temu)
Licho
 
+1 głosów:1
Datowanie do poprawki – linia do Parku Południowego została otwarta w 1899 r.
2021-09-19 11:34:11 (4 lata temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do Licho: Poprawiłem też górne, bo zmiana trakcji na tej linii nastapiła w 1901.
2021-09-20 16:17:44 (4 lata temu)
vigo
 
+1 głosów:1
2017-03-24 16:25:28 (9 lat temu)
labeo7
 
+2 głosów:2
Znalazłem zdjęcie z datowaniem 1913
2020-12-25 21:58:47 (5 lat temu)
Dla porządku należy dodać, ze foto pochodzi już z czasów przejęcia BSEG przez SSB - wagon ma na boku nazwę tej drugiej firmy. Numer wozu nie uległ zmianie, ale najwyraźniej jest już w nowym malowaniu biało-czerwonym (SSB). Dobry stan wagonu wskazywałby moim zdaniem na początkowe lata I wojny światowej, bo z biegiem czasu musiało to wyglądać coraz gorzej. Dosc osobliwie wygląda "piasecznica", o ile ten lejek w narożniku wagonu to rzeczywiście instalacja do sypania piasku na szynę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popr.
2020-12-26 15:13:25 (5 lat temu)
do vigo: Świetnie! Rewelacyjne zdjęcia i opisy.

( a miejsce... czyżby Powstańców Śląskich - ? )
2017-03-25 12:21:23 (9 lat temu)
vigo
 
do Neo[EZN]: Tak (jest w opisie zdjęcia). Było też przypisane do "kasztanów", ale wyparowało...
2017-03-25 12:24:05 (9 lat temu)
vigo
 
do Neo[EZN]: A przy okazji... Jak zrobić, aby przypisanie do Maximum było główne ?
2017-03-25 12:26:43 (9 lat temu)
do vigo: Trzeba zapewne zmienić kolejność przypisań w edytorze odpisując od wszystkiego innego a potem dopisując od nowa.
2017-03-25 12:27:41 (9 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Jesteś pewien, że to pomaga?
2017-03-25 12:52:59 (9 lat temu)
vigo
 
do Licho: Nie mogę tego rozgryźć. W zdjęciu z tramwajem sanitarnym Piłsudskiego jest na ostatniej pozycji przypisań, a w tym zdjęciu pomimo identycznej kolejności działań restauracja wskakuje mi na pierwsze miejsce, przed Maximum
2017-03-25 12:58:16 (9 lat temu)
Licho
 
do vigo: Ja jestem zupełnie pewien, że to nie działa tak prosto :-)
2017-03-25 13:09:03 (9 lat temu)
vigo
 
do labeo7: Mało prawdopodobne. Pierwsze kobiety do obsługi tramwajów pojawiły się dopiero po wybuchu I w.ś. , kiedy mężczyzn zaczęto powoływać do wojska i braki kadrowe zmusiły firmy tramwajowe do zatrudniania kobiet.
2020-12-25 23:17:37 (5 lat temu)
matomi
 
+1 głosów:1
Jelcz 120M w kadrze.
2024-11-30 23:03:10 (rok temu)
Pokaż na mapie
8 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Restauracja "Pod Kasztanami" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: bytom zabrzańska 134 bytom zabrzańska134 dziwnów bytom kołłątaja 2 pobierowo pustkowo lubawa szaberplac plac grunwaldzki Lipno zielona budka Gnadenfeld kraków kraków zielona budka Kościuszki 57 Milanówek kalinowszczyzna krapkowice papiernia krapkowice papiernia wybrze ze wysoiańskiego 36 katowice ul. wita stwosza 1 kalinowszczyzna gorzkowice rynek duszniki rynek duszniki kinowa rynek duszniki kalinowszczyzna Portus kinowa poznań z lotu ptaka kalinowszyzna poznań obornicka poznań CPN rybakiewicz gdynia