24.06.2026 - naprawiono problem z niewczytywaniem zdjęć (pokazywały się dopiero po odświeżeniu strony).
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Na pierwszym planie tunel "pocztowy". Za PRLu nigdy nie udostępniany i bardzo prawdopodobne, że jako służbowy nigdy wcześniej nie był skomunikowany z ogólnodostępnym tunelem "dyrekcyjnym" (na zdjęciu środkowy. Kolejny trzeci, to wąski tunel wschodni, właśnie likwidowany . Sądzę, że windy towarowe we wschodniej części peronów prowadziły do tego tunelu
Cenny kadr, mimo przepaleń. Najważniejsze widać na dole..
2012-03-03 18:32:37 (14 lat temu)
Jak już poprzednio pisałem, nie jest to tunel pocztowy, tylko kolejowy tunel bagażowy (wschodni). Może starsi fotopolanie pamiętają że kiedyś, oprócz wagonów pocztowych, przesyłki przewożono też w wagonach bagażowych PKP. Zmieniłem więc nazwę obiektu.
2025-09-20 21:12:51 (9 miesięcy temu)
Stanisław Goś
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: To jest (był) tunel bagażowy, używany gdy kolej jeszcze przewoziła ładunki w wagonach bagażowych. Zaczynał się w budynku ekspedycji paczkowej przy ul. Suchej. Tutaj fajnie widać gdzie składowano przesyłki do Warszawy i Oleśnicy :). Tunel pocztowy był (jest) bliżej końca peronów, pod małym zadaszeniem.
2019-12-22 17:22:11 (6 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Stanisław Goś: Zgadza się - nawet gdy zanikło nadawanie przez podróżnych bagażu do przewozu w tym samym pociągu którym jechali pozostała usługa przesyłek bagażowo-ekspresowych.
2025-09-21 12:58:17 (9 miesięcy temu)
Stanisław Goś
 
+1 głosów:1
Peron 4
2022-10-28 09:41:06 (3 lata temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Tego zdjęcia nie mogę sobie wyobrazić w terenie. Tomku, napisz mi gdzie zostało zrobione. Tunele były trzy. Tu widzę dwa.
2012-03-03 18:48:17 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Wiem już gdzie. Ale mam inne pytania.
2012-03-03 20:38:45 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Jeśli prawy, to ten ogólnodostępny tzw. "dyrekcyjny" (bo wychodził na budynek dyrekcji) to z lewej mamy wąski tunel, właśnie likwidowany. Może w jakiejś części był techniczny? Pamiętam, ze był dostępny
2012-03-03 18:52:50 (14 lat temu)
do Danuta B.: Ten z lewej to tunel pocztowy. "Wąski" zaczyna się dopiero od peronu 5, kawałek za plecami skrzypy i jest na prawo od "dyrekcyjnego".
2012-03-04 11:15:00 (14 lat temu)
do Cristoforo: Póxźniej dodam zdjęcie, na którym, obok wejścia na peron 5 widać dokładnie początek tunelu wąskiego.
2012-03-04 11:44:22 (14 lat temu)
4 Dyskusje (ostatnia 9 miesięcy temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: przejazd 11 strzałowa toruń strzałowa służewska 3 most wygoda gądó gądó pasaż wiecha zurawica toruń koszary toruń podgórska toruń podgórska toruń kujawska toruń łódzka gassy Dobrydnio Dobrydnio Dobrydnio Dobrydnio ciche zbiczno tarnów, jasna rogów dworzec tarnów tarnów rogów rogów wałbrzych wałbrzych drobin świętoduska ostroda autobus prom wisła Strzelnica