| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Ulica Okólna
2010

Obrona ulicy przed powodzią 2010

OBIEKTY - Ulica Okólna
2
7
9
10
11
12
14
16
15
17
18
20
19
21
22
24
24
26
28
30

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Okólna

Dawniej: Morgenauer Damm
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
sobol
 
+1 głosów:1
Już wiem gdzie to jest, bo często przechodziłem przez tą kładkę, ale fontanny nie skojarzyłem !
2025-03-05 21:12:52 (rok temu)
voi_vod
 
Gandalf Szary?
2016-11-03 00:19:03 (9 lat temu)
vorwerk
 
+2 głosów:2
do voi_vod: "You shall not pass!"
2016-11-03 01:00:54 (9 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Zakochani ? I gzie jest ON ? Raczej wylaczam swoja wyobraźnie....:-)
2017-07-13 09:10:01 (8 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do vetinari: Obramowanie fontanny go zasłania →
2017-07-13 09:11:58 (8 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do vetinari: Rzeźba, prawdopodobnie nimfy, uosabiającej siły przyrody i jej piękno :)
2017-07-13 11:58:12 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Licho: Dziekuje...ale mi ulźylo....:-)
2017-07-13 09:13:41 (8 lat temu)
do Wacław Grabkowski: No teraz juź wiem, ale...na samym poczatku moja wyobraźnia dzialala pod wplywem kawy, nazwy i kadry na 110% :-)
2017-07-13 18:18:05 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Rozbiórka z uwagi na zły stan techniczny ? Dom nie wyglądał tak źle 5 lat temu . Może potrzebne miejsce pod kolejny apartamentowiec ?
2018-09-21 21:19:51 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Niedługo się okaże. Prawdopodobnie masz rację.
2018-09-21 21:22:20 (7 lat temu)
do ZPKSoft: A dom był bardzo łądny...szkoda...
2018-09-21 21:23:09 (7 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Na tablicy widnieje, że nadbudowa, albo rozbudowa. Dokładnie nie zapamiętałem bo gnałem na rowerze.
Ale mi się trafiło. Trzeba zawsze mieć przy sobie aparat :)
2018-09-21 21:23:49 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Będę miał na oku. Dodam, że Okólna to nadzwyczaj cicha uliczka. Warto tu zamieszkać.
2018-09-21 21:42:14 (7 lat temu)
do da signa: Ładny i możliwe że poniemiecki (po rozbudowie) -
2018-09-22 13:13:40 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Taaa, najpierw "roz..." a potem "budowa".
2018-09-21 21:33:33 (7 lat temu)
Na tym planie widać położenie przystanków tramwajowych
2021-03-13 20:38:48 (5 lat temu)
Anneob
 
do Neo[EZN]: Dziękuję bardzo za link z mapą i rozmieszczeniem przystanków. Wynika z niej całkiem logiczny, w tamtym czasie, układ. Przy wszystkich ważnych obiektach. Za Mostem Oławskim - dojazd do 1 Stowarzyszenia i kamienic, składu rur, Wodociągów i budynku Dyrekcji. Dalej, przy Stowarzyszeniu Wioślarskim i Etablissement’ ach. Przy Wappenhofie i Hagedorn's Säle. Tu, podobnie jak przy Lunaparku, była też pętla drogowa. I ostatni (pętla), przy zbiegu Na Niskich-Rakowiecka.
2021-03-13 22:27:05 (5 lat temu)
do Anneob: Przystanki tramwajowe znajdowały się często w tych samych miejscach jak obecnie (jeżeli linia nie istnieje to odpowiednio autobusowe) ale były też gęściej rozmieszczone. Np. na ulicy Traugutta tramwaj miał przystanek przy ul. Mierniczej. Po wojnie, chyba w latach 50. albo 60. polikwidowano część tych przystanków żeby tramwaje nieco szybciej jeździły.
2021-03-13 23:24:00 (5 lat temu)
Anneob
 
do Neo[EZN]: Jeżeli dobrze sobie przypominam, to przystanek przy Mierniczej był w pobliżu dawnego sklepu elektrycznego- AGD, fryzjera i Radiofonu (nieco bliżej pl. Wróblewskiego) po przeciwnej stronie ulicy
2021-03-14 01:15:06 (5 lat temu)
Była jeszcze wtedy pętla tramwajowa (oczywiście nieczynna)?
2021-03-10 23:17:18 (5 lat temu)
Anneob
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Na zdjęciu, stoimy przy pętli brukowanej jezdni przy zbiegu trzech uliczek. Ową pętlę (w zasadzie, resztki) widać w całości, na zdjęciu, obok. Niemal identyczna pętla drogowa, istniała też, przy Lunaparku (Rakowiecka 65-67). Czynnych przystanków tramwajowych, nie mogę już pamiętać. W latach 60 nie było po nich śladu. Z informacji starszych wiem, że istniały (w tym rejonie) dwa. Jeden przy Pałacyku-Zameczku a drugi u zbiegu Rakowieckiej i Na Niskich Łąkach. Kilkanaście metrów (bliżej, Na Niskich) przed obecnym budynkiem nr 26.
2021-03-11 15:28:55 (5 lat temu)
Dürgoy Marcin
 
+1 głosów:1
Nie drukarnia."Grafmasz"remontował maszyny drukarskie produkowane w NRD i produkował prasy introligatorskie.Na pierwszym planie jedna z hal(remontowano w niej maszyny drukarskie)a w dawnej restauracji były biura,szatnie,warsztat elektryczny a na parterze obróbka mechaniczna i narzędziownia.
2021-03-10 14:04:14 (5 lat temu)
jens
 
Te tabliczki są oznaczeniem wycinki, czy po prostu numer ewidencyjny? Na Przyjaźni praktycznie każde drzewo ma numerek...
2023-11-19 19:32:03 (2 lata temu)
Zapraszam kolegów na ten wał. Tam stoją ogromne drzewa opanowane przez jemiołę.
Ja już tamtędy nie chodzę, gdy na ścieżkę oberwała się wielka gałąź z czapą jemioły.
Swoje zrobiłem, a jak kogoś zabije, to nie moja wina.
2023-11-19 19:59:29 (2 lata temu)
Może te dwa drzewa przy Okólnej na wale przeciwpowodziowym to skutek tej akcji?
"Trwa akcja oznaczania martwych, ale potrzebnych drzew

- Tam, gdzie to możliwe, pozostawiamy i oznaczamy cenne egzemplarze martwych drzew, które wzbogacą bioróżnorodność gdańskich parków i zieleńców. Są to tak zwane drzewa-świadkowie. Takim mianem określane są wartościowe ze względów przyrodniczych egzemplarze, np.: spróchniałe pnie, drzewa wyjątkowo okazałe lub przedstawiciele interesujących gatunków czy odmian. Drzewa-świadkowie nie mogą stwarzać zagrożenia, dlatego starannie wybieramy miejsca, w których pozostaną - mówi Magdalena Kiljan, rzeczniczka GZDiZ. - Mamy świadomość, jak istotną rolę pełnią one w środowisku. Dlatego egzemplarze o szczególnych walorach i wartości przyrodniczej oznaczamy tabliczkami informującymi o ich statusie świadka".
2023-11-19 20:57:24 (2 lata temu)
mamik
 
+2 głosów:2
2023-11-19 19:37:13 (2 lata temu)
do mamik: Mamiku, możemy się umówić i pod tym drzewem pogadamy, ale ty się pewnie cykasz, wolisz info z internetu.
Powtarzam - to jest ogromne drzewo, zaschnięty mamut, takiego nie widziałem we Wrocławiu.
Ono się chyli ku nowej ścieżce rowerowo-pieszej.
Info dla zainteresowanych. Idąc od ul. Na Niskich Łąkach na końcu Rakowieckiej skręcasz w prawo na wał przeciwpowodziowy.
2023-11-19 20:13:18 (2 lata temu)
do mamik: Lubię z tobą rozmawiać, bo za chwilę wiem, że możesz koment usunąć ;) Tak niestety postąpiłeś w nieodległym czasie. To był precedens, że admin może usuwać adminowi . Teraz wiem, że cię to męczy, i może by mi tak coś więcej usunąć?
2023-11-19 23:38:15 (2 lata temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Przecież to info z Gdańska. Masz uwagi do ZZM we Wrocławiu to je zgłoś
2023-11-19 22:13:32 (2 lata temu)
Niebawem wrzucę fotę tego urokliwego miejsca.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: + link
2024-08-15 20:48:37 (rok temu)
Tych betoniaków wtedy nie było Może Powstańców Warszawskich trzymali w budynku Etablissementu?
2025-03-06 17:59:49 (rok temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Mam info od tubylca. "Te budynki powstały po wojnie, szyb windy wybudowano później".
Zastanawia, dlaczego wybudowano w tak niskim obiekcie szyb windy?
Kiedy w latach 90. tam byłem zapamiętałem, że schodziłem w dół i tam załatwiałem sprawę kupna jakiegoś urządzenia do komputera.
Szyb windy jest widoczny na powyższym zdjęciu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-03-08 08:24:46 (rok temu)
do Columba livia: Na razie się nie wypowiem, bo przepatrzyłem twoje mapy i z głowy nie mam info na 100.
Mogę tylko wyjawić swoje wrażenie, że kiedy tędy przechodzę, to czuję złowrogość emanującą z zakratowanego budynku, który znajduje się w sąsiedztwie ogródków.
Ja tam byłem kiedyś w środku, poniżej. To jest coś, co mi się kojarzy z Niemcami, którzy budowali swoją mentalność zasłaniając się woalką pracowitości.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popr.
2025-03-06 18:17:24 (rok temu)
do Columba livia: Zgoda, na mapie tego nie ma.
Gdy będę szedł na ogródek zajdę tam i popytam kiedy zbudowali.
2025-03-07 08:48:25 (rok temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Columba livia: Na fotomapie z 1996 też nie ma tego budynku, sa trzy inne w tym miejscu
2025-03-07 10:10:07 (rok temu)
mooz
 
+1 głosów:1
do mamik: Jest, 67a
2025-03-07 12:52:26 (rok temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do mamik: Jest 67a, przy "mojej" grobli. Ten budynek jest bardzo długi, a powyższe zdjęcie ukazuje jedynie jego fragment. Dzięki za mapę.
2025-03-08 08:53:12 (rok temu)
mamik
 
do mooz: No racja, myślałem, ze chodzi o ten niebieski nr 67.
2025-03-07 13:25:25 (rok temu)
Pokaż na mapie
11 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Zbieg ulic; Żabiej Ścieżki, Okólnej i Rakowieckiej przy dawnej ''pętlli'' do przedsiębiorstw rozrywkowych (Wappenhof i Hagedorn's). W tle, budynek Rakowieck...
Mieszkańcy Okólnej układają z worków z piaskiem wał zaporowy przed zbliżającą się wielką wodą.
1910
-
1997
1910
-
2009
2006
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
Ulica Okólna - obiekty i wydarzenia
22 24
2010
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: lubawa Łódź Pomorska 53 Pomorska 55 nieznanice lidzbark warminski rynek miejski dwór bytom zabrzańska 134 bytom zabrzańska134 dziwnów bytom kołłątaja 2 pobierowo pustkowo lubawa szaberplac plac grunwaldzki Lipno zielona budka Gnadenfeld kraków kraków zielona budka Kościuszki 57 Milanówek kalinowszczyzna krapkowice papiernia krapkowice papiernia wybrze ze wysoiańskiego 36 katowice ul. wita stwosza 1 kalinowszczyzna gorzkowice rynek duszniki rynek duszniki kinowa rynek duszniki kalinowszczyzna Portus kinowa