| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Rychtalska
2
2a
4
5
6a
7
8
8
8a
8b
8c
10
14
11
11
11
15
16
18
18
22

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Rychtalska

Dawniej: Emil Neukirch Strasse, Reichthaler Strasse
... które powstaje w miejscu w którym dawniej mieściły się Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego.
dodano: 2014-05-26, autor: Columba livia
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456następna
derGraf
 
+1 głosów:1
Tutaj znajdowało się przedsiębiorstwo Prefabet, zajmujące się produkcją prefabrykatów żelbetowych. Wcześniej w tym miejscu działała stocznia rzeczna i producent wapna palonego (w miejscu obecnego elewatora). Następnie, po upadku Prefabetu pod koniec lat 90' hale i magazyny stały puste. Około 2003 roku budynki przemysłowe wyburzono i do roku 2018 działało tutaj duży skup złomu. Obecnie pustkowie.
2021-06-27 14:28:07 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Czasem i po flaszkę trzeba się schylić ;-)
2019-09-21 21:41:31 (6 lat temu)
Siłownia jest ale dziwne że nie ma żadnych ławek.
2020-02-22 11:20:41 (6 lat temu)
Spróbuję się tu dzisiaj "wbić" z aparatem, najwyżej ktoś pogoni choć jak wszyscy się wprowadzają to z reguły mają gdzieś gościa robiącego zdjęcia.
2020-02-22 10:53:45 (6 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Zawsze moźna rzec, iź przyszedłeś świętować paraperówę.
2020-02-22 11:25:22 (6 lat temu)
do esski : Dobre ale pewnie będę z wózkiem przewietrzyć dzidzię i co wtedy powiedzieć...? :)
2020-02-22 11:40:12 (6 lat temu)
do Neo[EZN]: Wyskoczyła kobieta z portierni która udawała że nic nie wie o rozbiórce, powiedziałem że szukam lokalu do wynajęcia a ona że nic nie wie i nie powie i żeby iść do dyrekcji Danmarku tam gdzie się paliło i pytać ;)
2020-02-22 14:53:39 (6 lat temu)
do Neo[EZN]: ... i żeby stąd iść jak nie idziemy do jakiegoś biura
2020-02-22 14:54:35 (6 lat temu)
do Neo[EZN]: no z wózkiem ciężko coś wymyślić. Polecam chustę - często dzięki temu na spacerze mogłem przy okazji coś pstryknąć mając dwie ręce wolne. A samemu wbijać to najlepiej tak:
2020-02-22 15:02:08 (6 lat temu)
do †Janowice Wielkie: Nawet nie zdążyłem wyciągnąć aparatu ale mam inny pomysł.
2020-02-22 15:23:22 (6 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do †Janowice Wielkie: Udało się przechytrzyć panią z ochrony :)
2020-02-22 18:23:12 (6 lat temu)
Stenek
 
Ciekawy .... rzekłbym: wysięgnik. Tylko do czego służył? albo element dekoracyjny (po lewej w mglistym tle widać inne elementy o podobnym wzorze) albo jaki?
Wygląda to jednak na wysięgnik do lampy, a że stary (od bodaj 1916), więc pewnie pierwotnie były tu lampy gazowe, być może rurka z gazowa jest ukryta wewnątrz wysięgnika, to by tylko można sprawdzić tam na miejscu lub popytać miejscowych starszych ludków ...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2020-02-22 23:53:07 (6 lat temu)
do Stenek: U góry widać jakiś trzpień - na nim pewnie znajdowała się lampa.
2020-02-23 00:08:08 (6 lat temu)
Stenek
 
do Neo[EZN]: tak, tylko nie widac rurki gazowej, trza by do tego wysiegnika poświecić latarką z bliska i zoczyć, co tam jest w środku
Bym mieszkał we Wrocku - bym to rychło sprawdził :-(
2020-02-23 10:18:31 (6 lat temu)
czarek
 
Myślę że to poprostu element konstytucji zwyczajem secesji przyozdobiony
2020-02-23 13:37:21 (6 lat temu)
Stenek
 
do czarek: Konstytucji? chyba konstrukcji ?
nie sądzę, bo ten wysięgnik jest umieszczony po obu stronach bramy, co wskazuje, że mógł być stanowiskiem dla lamp oświetlających sam wjazd
2020-02-23 15:02:38 (6 lat temu)
... i skup aut na dole.
2020-02-23 11:01:35 (6 lat temu)
Musieliby zrobić gdzieś tu pętlę i skierować na nią linię - może ósemkę zamiast na Zawalną? ... tylko wtedy gorzej by było z przesiadką do autobusu.
2020-11-15 17:21:10 (5 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
No, są obietnice właściciela i sporo projektów. Właściciel nie rokuje, ale może komuś sprzedadzą… Tak czy siak nic się tu nie wydarzy zanim nie uchwalą MPZP (jest w opracowaniu).
2021-09-19 12:32:51 (4 lata temu)
Zlikwidowali złomowisko?
2021-12-12 17:17:16 (4 lata temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
Mieszkania mają adresy na Słonimskiego, zaś lokale usługowe na Zakładowej.
2026-04-23 10:29:07 (miesiąc temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Kolejny absurd w numeracji nowego budownictwa.
2026-04-23 11:24:28 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
60 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Ulica Rychtalska.
Budowa sklepu "Aldi" w miejscu rozebranego hotelu https://fotopolska.eu/AmiHotel_Wroclaw_Wroclaw?map_z=16 , biurowca https://fotopolska.eu/81501,obiekt.html?...
1939
-
2003
1939
-
2003
2003
-
2006
2006
-
2013
2007
-
2013
2013
-
2013
2013
-
2014
2013
-
2014
2014
-
2018
2017
-
2018
Ulica Rychtalska na archiwalnych mapach i planach
Ulica Rychtalska - obiekty i wydarzenia
11 11
18-22
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: różanka dwór KAPTUR karpacz karpacz gdańsk, skarpowa jelenia góra jelenia góra dworzec bobolice gdańska łódź Bobolice bobolice boboloice gdańska 61 zwałka zwałka wrocław wrocław Czerniaków rynek duszniki kiełczów Czerniaków salwator plac piastowski 31 Przeczyca Dębica Jasło Jasło Ppieścirogi stare rynek duszniki Salwatorska pieścirogi Hermsdorf Hermsdorf rynek duszniki Zawadka Brzostecka