26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - ul. 25 Czerwca
2
4
5
5/9a
6
7
Więcej (66)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

25 Czerwca 7

Obiekt obecnie nie istnieje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Jacy
 
+3 głosów:3
2024-01-25 10:10:39 (2 lata temu)
rob3rttc
 
+3 głosów:3
Podmiana na lepsze. Więcej szczegółów pozwala zidentyfikować na 99% to miejsce. Moim zdaniem to ul. 25 Czerwca w Radomiu, po prawej istniejąca do dziś kamienica pod nr 11. . Zgadza się wygląd zewnętrzny, betonowe podstawy balkonów, umiejscowienie bramy, czy komina. Po lewej widać oficynę wyburzonej kamienicy, która w niemal identycznym kształcie trwa do dziś za nowym blokiem stojącym w miejscu kamienicy. Na fotopolsce jeszcze nie ma fotki, ale na zdjęciach ukośnych dobrze widoczna.
2024-05-29 14:51:15 (2 lata temu)
Jacy
 
Można założyć nowy obiekt w miejsce obecnego bloku 25 Czerwca 5/9, bo dobrze go widać. Również na drugim zdjęciu z mojego linku.
2024-05-29 20:07:08 (2 lata temu)
Jacy
 
do rob3rttc: Bravo! 😉
2024-05-29 16:20:04 (2 lata temu)
do Jacy: Kamienica miała najprawdopodobniej nr 7. Taki obiekt założyłem. Przydałoby się przypisać tą drugą fotkę, ja nie mogę.
2024-05-30 10:05:25 (2 lata temu)
Jacy
 
do rob3rttc: Już ktoś przypisał. Jest komplet. Cenny dokument.
2024-05-30 20:36:43 (2 lata temu)
nukebro
 
+1 głosów:1
W tej serii zdjęć pojawiło się jedno zdjęcie ze Skarżyska błędnie opisane jako Kielce...
2022-11-19 13:58:23 (3 lata temu)
Jacy
 
+4 głosów:4
2024-01-25 10:11:11 (2 lata temu)
rob3rttc
 
+3 głosów:3
Chyba można przypisać do ul. 25 Czerwca 7 w Radomiu. Trochę argumentów pod tym zdjęciem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2024-05-29 14:53:26 (2 lata temu)
do nukebro: Tak, zwróciłem na to uwagę.

Niemniej jednak, nieopodal dworca kolejowego, przy ul. Sienkiewicza była jakaś kamienica, która w latach wojny była zniszczona bombardowaniami, a zawaliła się już po wojnie. Mogła stać albo za hotelem Best Western CośTamCoś, albo vis a vis tego hotelu. Chciałem to sprawdzić na zdjęciach lotniczych z 1944 roku, ale one dalej nie hulają na FP.

Skarżyska - ba nawet Radomia - nie wykluczam.
2022-11-19 14:17:03 (3 lata temu)
nukebro
 
do Robert Cze: Też mi się tak wydawało, ale na tej fotce nie widzę takiej kamienicy przy dworcu:
2022-11-19 14:23:18 (3 lata temu)
do nukebro: To zalinkowane zdjęcie jest mocno nieczytelne.
Kamienica widoczna na tym niewyraźnym zdjęciu jako druga z prawej strony, może być tym właśnie budynkiem - ilość pięter się zgadza, brak słupów po tej stronie ulicy Sienkiewicza, itd.
Bruk (kocie łby) wygląda na typowo kielecki, a trawnik pomiędzy drogą, a chodnikiem wygląda tak jak te przy Sienkiewce.
Moje sugestie: jeżeli po wojnie zawaliła się ta kamienica ze zdjęcia na FP, a na tym placu w późnych latach 40-tych bądź wczesnych 50-tych wybudowano te dwa budynki widoczne na zalinkowanym SV - to mogłoby być tu:
2022-11-19 14:55:45 (3 lata temu)
do nukebro: Aha, zgadza mi się jeszcze szerokość tego budynku (na nie więcej niż siedem otworów w fasadzie, a także "przerwa/pusty kawałek placu" za jego lewą ścianą szczytową, a następnym budynkiem.
2022-11-19 17:14:48 (3 lata temu)
do nukebro: Może ten link na stareplanymiast
2023-02-09 19:50:56 (3 lata temu)
cm
 
do Profundis: Na tym zdjęciu lotniczym jest nieprzerwany ciąg kamienic, żadna nie jest izolowana. Miałoby to sens jedynie przy założeniu, że pomiędzy 1939 a 1944 wyburzono zrujnowaną kamienicę, a na jej miejscu postawiono dwie nowe. Teoria dobra, jak każda inna.
2023-02-10 07:15:46 (3 lata temu)
do cm: Dlatego przypisałem do NN w Skarżysku i Radomiu jeszcze.
2023-02-10 11:27:39 (3 lata temu)
Robert Cze
 
+1 głosów:1
do Jacy: Dzięki, że to wypatrzyłeś. Zostawiłem niezidentyfikowane w Radomiu.
2024-01-27 10:01:08 (2 lata temu)
nukebro
 
+2 głosów:2
do rob3rttc: Brawo za odgadnięcie, przypisałem.
2024-05-30 11:33:05 (2 lata temu)
2 Dyskusje (ostatnia 2 lata temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: polona katowice Warszawa Śródmieście dworzec Warszawa Śródmieście Giełda zbożowa dworzec warszawa śródmieście Gdańsk, Ułańska Osiedle Błonie plac strzegmoski Osiedle Błonie wiśniowa głowno Bydgoszcz Osiedle Błonie fala fala śniegockiej Pałac w Mańczycach Warszawa Śródmieście Brenna Pałac w Kujawach mława mława mława Gliwice Chorzowska pilczyce pilczyce leśnica kruczkowskiego biedronka biedronka Gliwice Czechowice Gliwice Gliwice twarda Krasne żarki